Press "Enter" to skip to content

WIELKOPOSTNY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY – rejon ELBLĄG POŁUDNIE – 12.03.2022r.

Namiotem Spotkania  przed  Najświętszym Sakramentem rozpoczął się Dzień Wspólnoty Rejonu Elbląg Południe w kościele Miłosierdzia Bożego w Elblągu. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji moderatora rejonowego – ks. Adama Skrzyńskiego. Ks. Adam zaczął swoją wypowiedź od stwierdzenia, że obecnie Chrystus jest krzyżowany na Ukrainie. Zauważył też, że wojna jest wokół nas, bo wojna od dawien dawna jest w nas. Waśnie wywołują ocenianie, porównywanie i zrzucanie winy na innych, plotkarstwo, oczernianie. Brakuje wysłuchania, które przynosi wielkie owoce. Moderator dał też receptę na zażegnanie wojny. Po pierwsze trzeba jak Chrystus przyjąć postawę służby. Po drugie trzeba być transparentnym. U chrześcijanina tak powinno znaczyć tak, a nie znaczyć nie. I po trzecie trzeba wziąć krzyż, który jest miejscem, w którym zwycięża Chrystus. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy jesteśmy gotowi wyjść ze strefy komfortu?

Później para rejonowa dokonała podziału na grupy i wszyscy przeszli do domu parafialnego na spotkania w małych grupach. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć m.in. na pytania: dlaczego krzyż jest znakiem naszej wiary, jak go rozumiemy, czym jest Krzyż Jezusa, jakie jest jego znaczenie, w jaki sposób krzyż może stać się narzędziem miłości w naszej codzienności.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. Stefan Ewertowski. Zaczął od postawienia pytania, co byśmy zrobili, gdybyśmy spotkali siebie. Zwrócił uwagę, że w rachunku sumienia można spotkać siebie, tu możemy lepiej poznać siebie. Sumienie jest też sanktuarium, gdzie przebywamy z Bogiem. A Bóg zna nas, wie wszystko o nas. Swoje ja spotykamy nie tylko w grzechu, poczuciu winy, ale i w chwale.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na agape, która była czasem celebrowania spotkania Jezusa w drugim człowieku.

Dzień Wspólnoty skupił ok. 20 małżeństw. W imieniu pary rejonowej przekazuję podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli się wszelakich posług.

Magdalena i Przemysław

Loading