Press "Enter" to skip to content

ADWENTOWY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY – POMEZANIA – 04.12.2021r.

W dniu 04.12.2021r Domowy Kościół Rejonu Pomezania przeżywał Adwentowy Dzień Wspólnoty w kościele Św. Brata Alberta w Kwidzynie.

Ten krótki czas wspólnej modlitwy i rozważania tematu przewodniego tego dnia jakim była PRAWDA ubogacił adwentowy czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Spotkanie rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania. Wspólnie z Maryją chwaliliśmy Boga w Najświętszym Sakramencie słowami MAGNIFIKAT. Rozważając uwielbienie wypowiedziane przez Tą, która wypełniła Wolę Bożą, zastanawialiśmy się nad swoją postawą.

W dalszej części naszego Dnia Wspólnoty uczestniczyliśmy w spotkaniu z Jezusem Chrystusem w Eucharystii, którą wspólnie sprawowali nasz moderator rejonowy ksiądz Marcin Marciniak oraz moderator miejscowego kręgu ksiądz Piotr Tryc.

„Bliskie jest Królestwo Niebieskie” przypomniał w słowie skierowanym do nas podczas homilii ksiądz Marcin. Znakiem tej bliskości jest miłość, bycie przy drugim człowieku, który tego potrzebuje. Czy to orędzie jest prawdziwe? Skąd wiemy, że to PRAWDA? Skąd wiemy że głosimy PRAWDĘ? Co to jest PRAWDA?

Ważne w tych rozważaniach są słowa papieża Benedykta XVI napisane w Roku Wiary, że nie jesteśmy posiadaczami PRAWDY, to PRAWDA nas posiada. Kościół otrzymał prawdę w depozycie, Kościół nie tworzy prawdy, ale została mu ona dana.

PRAWDA jest jedna i jest nią JEZUS CHRYSTUS. Prawdę można spotkać, można ją odkryć – to sedno chrześcijaństwa. W swoim życiu poznajemy prawdę, a nie ją tworzymy! Ta prawda była cały czas!

My, chrześcijanie, żyjąc we współczesnym świecie chcemy pokazać prawdę, chcemy pokazać, że ta prawda jest blisko. W tym czasie Adwentu oczekujemy na wcielenie Boga. Bóg staje się człowiekiem. Słowo stało się ciałem – prawda stała się ciałem.

Iść za prawdą, to wyruszyć w drogę, na której się ją spotyka. A PRAWDA to CHRYSTUS!

Dziękujemy Bogu za ten wspólny czas, za spotkanie z Nim i z drugim człowiekiem.

Jolanta i Andrzej

Loading