Press "Enter" to skip to content

Nowy krąg w rejonie Elbląg-Północ

We wrześniu 2017 r. zakończyliśmy posługę pary diecezjalnej w naszej diecezji. Pan Bóg od razu miał przygotowany dla nas wspaniały plan i powołał nas do kolejnej posługi pary pilotującej krąg przy par. Świętej Rodziny w Elblągu. W swojej miłości przyprowadził na spotkanie 7 małżeństw, które przemieniał przez czas ewangelizacji, a następnie pilotażu. W tym czasie Pan Bóg błogosławił hojnie małżeństwa obdarowując kolejnymi dziećmi. Pojawienie się na świecie maluchów nie miało wpływu na uczestniczenie „młodych rodziców” w spotkaniach – co było dla nas ogromnym świadectwem ich odpowiedzialnego podejścia do wspólnoty, którą poznają.

5 maja 2019 r. podczas uroczystej Mszy św. w parafii Św. Rodziny w Elblągu zawiązał się krąg Domowego Kościoła w rejonie Elbląg-Północ. Na drogę formacji wkroczyło 7 małżeństw. Pierwszym owocem przeżytego pilotażu była gotowość małżeństw do włączenia się w posługę liturgiczną podczas mszy. Tego dnia w Ewangelii mogliśmy usłyszeć pytanie Jezusa skierowane do św. Piotra „Czy miłujesz mnie więcej, aniżeli ci?”. Odpowiedzią każdego z małżeństw było wypowiedzenie w sercu „Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Konsekwencją tego była odpowiedź na wezwanie Jezusa „Pójdź za Mną” wyrażona przez deklarację włączenia się małżeństw na drogę formacji w Domowym Kościele – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formowanie się według jego zasad. Na znak swojej decyzji małżeństwa otrzymały z rąk ks. Damiana Papierowskiego – moderatora tego kręgu, świecę – symbol Chrystusa naszego Światła i Życia, zapaloną od świecy ze znakiem roku przez parę rejonową Monikę i Jacka Ślusarczyk.

Cieszymy się, że powstał nowy krąg liczący 7 małżeństw i 18 dzieci (na chwilę obecną☺).

Dziękujemy Panu Bogu za ten wspaniały czas, w którym uzdalniał nas do głoszenia dobrej nowiny i przedstawiania piękna i bogactwa Domowego Kościoła.

Dziękujemy księdzu Damianowi Papierowskiego za towarzyszenie nam na tej drodze.

Wierzymy, że Pan Bóg zasiał ziarno w sercach tych małżeństw, z którego rozwiną się piękne owoce na chwałę Bożą. Amen.

Ania i Marcin Bukowscy

 

Loading