Press "Enter" to skip to content

WIELKOPOSTNE REJONOWE DNI WSPÓLNOTY W REJONACH DIECEZJI ELBLĄSKIEJ

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY
– POMEZANIA

Małe wspólnoty, także my – Domowy Kościół, w których dokonuje się wprowadzenie w misterium chrześcijańskie są warunkiem trwania Kościoła – nie zapominajcie.

 Wystarczyło złapać za klamkę i wejść …

                              

 To są drzwi Klasztoru Benedyktynek w Kwidzynie przez które mogliśmy  wejść bo byliśmy zaproszeni na Rejonowy Dzień Wspólnoty naszego ruchu w sobotę 11.03.2023. Wielki Post jest szczególnym czasem także w Ruchu Światło Życie i właśnie we wspólnocie i wierności zasadom modliliśmy się i dzieliliśmy się sobą. Kościół jako wspólnota charyzmatów był tematem  konferencji a ksiądz Marcin zapraszając nas wszystkich do wspólnej dyskusji miło nas zaskoczył. Dał nam szansę na podzielenie się tym czym dla nas jest powołanie ,charyzmaty oraz służba .Odkrywaliśmy wspólnie czym jest Łaska i służba dla człowieka i kościoła. W namiocie spotkania (Jk 1 ,22-25) dostaliśmy potrzebną naukę i słowo które mamy wprowadzić w czyn . Uwieńczeniem dnia było zaproszenie do stołu Eucharystycznego gdzie wspólnie się  modliliśmy na Mszy Świętej . Umocnieni Duchem Świętym celebrowaliśmy  dalej nasz dzień wspólnoty na agapie .Nie było nas dużo  ale  spotkanie było niezwykłe i radosne „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich” .

Piotr

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY
– ELBLĄG PÓŁNOC

W parafii pw. Świętego Rafała Kalinowskiego 12 marca 2023 r. dobył się Rejonowy Wielkopostny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Elbląg-Północ. Tematem spotkania była „Diakonia”.

Rozpoczęliśmy Eucharystią, którą przeżywaliśmy ze wspólnotą parafialną, naszym moderatorem – księdzem Karolem Wagą a także parą diecezjalną – Kasią i Michałem, modląc się o potrzebne łaski oraz opiekę Niepokalanej dla wszystkich członków Domowego Kościoła.

Następnie, po zawiązaniu wspólnoty i umocnieniu Duchem Świętym, wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez naszego gościa – księdza Adama Skrzyńskiego [moderatora Rejonu Elbląg Południe]. Zwrócił w niej szczególną uwagę na to, że naszym celem jest odnalezienie odwagi służby w świetle krzyża.

Podczas Namiotu Spotkania rozważaliśmy fragment Listu Świętego Jakuba Apostoła (Jk 1, 22-25). Czas przed Najświętszym Sakramentem pozwolił zgromadzonym wejrzeć w głębię serc i podjąć refleksję nad tym – jak słucham i jak działam.

Praca w grupach odbyła się na plebanii. Podczas niej dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami związanymi ze służbą w małżeństwie, w rodzinie, parafii oraz wspólnocie.

Dzień zakończyliśmy Agapą. Podczas niej mieliśmy okazję, jak co roku, podzielić się chlebem upieczonym przez naszą Krysię i tym, czym żyjemy na co dzień. Wszyscy zakończyliśmy ten Dzień Pański z radością i pokojem w sercach.

Lucyna i Jacek

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY
– ELBLĄG POŁUDNIE

11 marca 2023r spotkaliśmy się na Rejonowym Dniu Wspólnoty w parafii Św. Jerzego w Elblągu. Było nas kilkanaście małżeństw z dziećmi.

Po zawiązaniu wspólnoty i Namiocie Spotkania, którym rozpoczęliśmy ten dzień w kościele, aby nie zmarznąć za bardzo, przeszliśmy na plebanię gdzie było ciepło i przytulnie. Tutaj ks. Adam, nasz moderator rejonowy, wygłosił nam konferencję zatytułowaną „W krzyżu Chrystusa jest nasze życie”  rozpoczynającą się słowami: W świetle krzyża mamy odnaleźć odwagę służby. Ksiądz Adam wyszedł od słów: „ Oto ja, służebnica pańska. Niech mi się stanie według Twego słowa”.

Maryja jest dla nas przykładem gotowości do służby. Podejmuje drogę służby od momentu zwiastowania. Napełniona Duchem Świętym, nieustannie zdobywa nową tożsamość.  Jest to dla nas przykład odkrywania w sobie Nowego człowieka, który odpowiada Bogu na Jego wezwania. Droga wiary i służby miłości jest tylko jedna. Jest to droga Krzyża. Dopiero wtedy mogę odpowiedzieć na ten dar Bożej Miłości. Doświadczenie ukrzyżowania i diakonia stają się przestrzenią wolności, rozwoju emocjonalnego, głębszego poznania, prostszego myślenia, dyspozycyjności. Dopiero wtedy „ jażmo życia i wiary staje się słodkie i lekkie”. Padło jeszcze wiele głębokich myśli dotyczących służby, które warto wziąć sobie do serca (dziękujemy księże Moderatorze).

Potem Dorotka i Leszek podzielili się z nami swoim świadectwem odkrywania drogi powołania do służby w Domowym Kościele  jako para rejonowa i diakonia rekolekcyjna ( dzięki – była moc).

Po Eucharystii, na prośbę ks. proboszcza, zrobiliśmy sobie wszyscy zdjęcie przy portrecie Św. Jana Pawła II, pod hasłem „ Murem za papieżem”.

Na Agapie cieszyliśmy się swoją obecnością.

Za dar wspólnoty dziękujemy wszystkim obecnym, a szczególnie Iwonce i Krzysiowi za opiekę nad dziećmi, Iwonce i Radkowi za prowadzenie grupy dzielenia, Remkowi i wspierającej go Kasi za posługę muzyczną, Magdzie i Przemkowi za modlitwę wiernych i dokumentację fotograficzną, Jadzi i Zbyszkowi za diakonię gospodarczą, Michałowi za służbę liturgiczną i księdzu Stefanowi za słowo na Eucharystii i wsparcie nad całokształtem. Dziękujemy również za obecność Pary Diecezjalnej Kasi i Michałowi, bo dzięki nim czuliśmy jedność z całym Domowym Kościołem.   

Agata i Jacek

Bogu niech będą dzięki …

Loading