Press "Enter" to skip to content

NOWA PARA DIECEZJALNA

26 lipca na spotkaniu Diakonii Diecezjalnej Domowego Kościoła w obecności pary filialnej zostały przeprowadzone wybory kandydatów na parę diecezjalną. Kandydowały do tej posługi trzy obecne pary rejonowe. Przez głosowanie została wyłoniona kolejność przedstawienia kandydatów księdzu biskupowi. Ksiądz Biskup Elbląski Jacek Jezierski dokonał wyboru wskazując małżeństwo Katarzynę i Michała Toczek do pełnienia tej posługi na rzecz Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej.

Kasia i Michał są małżeństwem pochodzącym z Iławy formującym się od 8 lat w DK. Pełna formacja podstawowa Domowego Kościoła otworzyła ich na służbę we wspólnocie i odkrycie wartości Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W tym roku kończą posługę pary rejonowej – rejonu Pomezania. W trzyletniej posłudze pary rejonowej z gorliwością, taktem i zgodnie z zasadami naszego ruchu służyli innym małżeństwom, ukazując drogę formacji pozostawioną przez Sługę Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego.

Jako wspólnota otoczmy modlitwą Kasię i Michała. Niech podjęcie tak odpowiedzialnej posługi, w roku formacyjnym DOJRZAŁOŚĆ W CHRYSTUSIE będzie dla Nich i przez Nich dla nas wszystkich jeszcze większym wezwaniem do budowania miłości i jedności w naszych małżeństwach. Abyśmy coraz bardziej zakorzeniali się w charyzmacie naszego ruchu.

Niepokalana Matko Kościoła – módl się za Nimi.

Czcigodny Sługo Boży Księże Franciszku –  wstawiaj się za Nimi.

Bernadeta i Andrzej

Loading