Press "Enter" to skip to content

ŻYCIOWE DROGOWSKAZY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

"Bogu dziękuję za ten ruch, który przyniósł tyle błogosławionych owoców w sercach młodzieży w minionych trudnych latach, a i dzisiaj stanowi prężne środowisko duchowego rozwoju młodzieży i rodzin. Kochani oazowicze, jako biskup Krakowa starałem się wspierać was swą obecnością, jako biskup Rzymu nieustannie jestem z wami w moich modlitwach i serdecznych myślach. Niech umiłowanie Eucharystii i Biblii zawsze rzuca Boże światło na drogi waszego życia." Jan Paweł II

Święty Jan Paweł II, którego dziś 100 rocznicę  urodzin wspominamy zostawił wiele wskazówek i drogowskazów zarówno dla naszego Ruchu jak i zapewne dla naszego życia. W tym wyjątkowym dniu zapraszamy Was moderatorów, małżeństwa, wdowców i wszystkich związanych z  Domowym Kościołem do podzielenia się słowami Naszego Świętego Papieża, którymi staracie się kierować w swoim życiu.

Papieskie drogowskazy możecie umieścić przez najbliższy tydzień TUTAJ
Będą się one ukazywały poniżej pod koniec każdego dnia.
Może uda nam się zebrać ich 100 🙂

 

Co to jest nadzieja? Co ona znaczy? Znaczy: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!” (Rz 12, 21). Zło można zwyciężać. To jest właśnie siła nadziei.

Jan Paweł II Apel Jasnogórski w Częstochowie wybór Ksiądz Przemysław Demski

Bądźcie solą, która daje chrześcijański smak życiu.
Bądźcie światłem, które świeci w mrokach obojętności i egoizmu.

Jan Paweł II Apel Homilia w Siedlcach wybór Bernadeta i Andrzej

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”

Jan Paweł II Apel Spotkanie z młodzieżą-Jasna Góra 18.06.1983r. wybór Kasia i Michał Toczek

„Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą, i błogosławieństwem ziemię zdobywają.”

Jan Paweł II Homilia, Sopot, 1999 r. wybór Ksiądz Karol Józefowicz

„W chorobie czy w jakimkolwiek cierpieniu trzeba zawierzyć Bożej miłości, jak dziecko, które zawierza wszystko, co ma najdroższego, tym, którzy je miłują, zwłaszcza swoim rodzicom. Potrzeba nam więc tej dziecięcej zdolności zawierzenia siebie Temu, który jest Miłością.”

Jan Paweł II Przemówienie, szpital dziecięcy Olsztyn, 1991 r. wybór Dorota i Karol

„Jezus jest źródłem; z Niego bierze początek życie Boże w człowieku.”

Jan Paweł II Homilia w Elblągu 06.06.1999 r. wybór Janka i Rysiu Orłowscy

„Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości, więcej – nie ma przyszłości człowieka i narodu”.

Jan Paweł II Homilia, Sopot, 1999 r. wybór Dorota i Leszek

„Maryja – Początek lepszego świata: ten nowy wspaniały świat, który Bóg stworzył w Niej, Niepokalanej, który trwa i promieniuje, w którego krąg wchodzimy, aby stawać się nowymi ludźmi.”

Jan Paweł II 9 lipca 1977 Zapiski Osobiste wybór Iwona i Arek

„Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie.”

Jan Paweł II wybór Kasia i Michał Toczek

„Świat może być niekiedy groźnym żywiołem — to prawda — ale człowiek żyjący wiarą i nadzieją ma w sobie siłę Ducha, aby stawić czoło zagrożeniom tego świata. Piotr szedł po falach jeziora, choć było to przeciwko prawu ciążenia, szedł, bo patrzył w oczy Chrystusa. Gdy zwątpił, gdy stracił z Mistrzem osobisty kontakt, zaczął tonąć, i spotkał go wyrzut: «Czemu zwątpiłeś, małej wiary?»”

Jan Paweł II Poznań, 3.06.1997. Homilia podczas spotkania z młodzieżą na placu Adama Mickiewicza wybór Dorota i Andrzej

„Nie ma wolności bez Chrystusa „- w odpowiedzi na okrzyki: nie ma wolności bez Solidarności

Jan Paweł II Gdańsk Zaspa , 1987 wybór Ania

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje otwarta.”

Jan Paweł II 10 września 1993, Tallinn wybór Ania i Piotr

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II wybór Monika i Jacek

„Ty spraw — abyśmy w tym naszym trudnym „dziś” Twojego Syna słuchali. Żebyśmy Go słuchali dzień po dniu. I uczynek po uczynku. Żebyśmy Go słuchali także wówczas, gdy wypowiada rzeczy trudne i wymagające.”

Jan Paweł II Msza święta u stóp Jasnej Góry, VI 1983r. wybór Kasia z Kwidzyna

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II Przemówienie do mieszkańców Tondo,dzielnicy slumsów. Manillia 18 lutego 1981
wybór Danuta i Wiesław Świderscy

„Pozwólcie się znaleźć Chrystusowi. Niech wie o was wszystko, i niech was prowadzi. To prawda, że aby za Nim iść, podążać, trzeba równocześnie od siebie wymagać – ale takie jest prawo przyjaźni. Jeśli mamy iść razem, musimy pilnować drogi, po której idziemy

Jan Paweł II przemówienie do młodzieży wybór Lucyna i Jacek

Loading