Press "Enter" to skip to content

Nowy krąg w rejonie Elbląg-Północ

Z radością informujemy, że w niedzielę 9 czerwca 2019 r. podczas uroczystej mszy św. w parafii Wszystkich Świętych w Elblągu zawiązał się nowy krąg Domowego Kościoła w rejonie Elbląg-Północ. Na drogę formacji wkroczyło 5 małżeństw. Obecnie więc w rejonie jest 11 kręgów.

            Małżeństwa te przez okres 1,5 roku przybliżały się do Pana Boga najpierw podczas spotkań  ewangelizacyjnych, a następnie podczas pilotażu odkrywając piękno Jego działania w swoim życiu, wypływające z podejmowanych wysiłków wcielania w życie poznawanych zobowiązań DK. Na zakończenie tego etapu podczas uroczystej Eucharystii małżeństwa te wyraziły swą deklarację włączenia się na drogę formacji w Domowym Kościele – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formowania się według jego zasad. Na znak swojej decyzji otrzymały z rąk ks. Mateusza Turkowskiego – moderatora tego kręgu, świecę – symbol Chrystusa naszego Światła i Życia, zapaloną od świecy ze znakiem roku przez parę rejonową Monikę i Jacka Ślusarczyk.

            Dziękujemy Panu Bogu za nowe małżeństwa, które chcą iść za Jezusem i pogłębiać duchowość małżeńską w Domowym Kościele oraz Monice i Pawłowi Goryszewskim za 1,5 roczną posługę pary pilotującej ten krąg, za czas i serce włożone w służbę na chwałę Pana.

            Dziękujemy również księdzu Mateuszowi Turkowskiemu za opiekę duchową i radosne, pełne zaangażowania towarzyszenie im na tej drodze.

            Niech Bóg będzie uwielbiony w naszej wspólnocie DK oraz wspólnej formacji i służbie.

                                        Monika i Jacek

Loading