Ikona
Domowy Kosciół Domowy Kosciół
.
.
Śledź nas na facebook-u

Tablica ogłoszeń

Najbliższe wydarzenia:

  • Brak

Dalsze wydarzenia...
Znak roku 2017/2018

Skrzynka modlitewna

Twoje imię:
Proszę, wpisz tutaj intencję
Pytanie kontrolne:
3 + 4 (słownie)=

Dodane intencje

 
 
KODR Logo

Biuletyn KODR
 
 
Tablica ogłoszeń

Aktualności 2016

Rekolekcje 2017 Nowi członkowie DK :)


2016.12.29 Odbył się Bal Wszystkich Świętych

       Pierwszy bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez Domowy Kościół za nami. Odbył się 19 listopada 2016 roku, w salce przy parafii Św.Rafała Kalinowskiego w Elblągu. W balu uczestniczyło ok. 25 dzieci. Zabawę rozpoczęto o godzinie 13.00 przywitaniem dzieci i modlitwą do Maryji - Królowej wszystkich świętych. Wspólna zabawa obfitowała w tańce oraz liczne konkursy. Nie zabrakło kalamburów, zagadek o świętych oraz poczęstunku. Każde dziecko zostało nagrodzone za wspaniały strój oraz pobłogosławione przez proboszcza ks.Wojciecha Zwolińskiego. Radość wspólnego świętowania dopełniły drobne upominki powiązane ze swoimi świętymi patronami. Kolejna zabawa już za rok, serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia w galerii

Magda
2016.12.22 Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła
Rejonu Elbląg - Północ

       W dniu 10.12.2016 r. w parafii św.Trójcy na Zatorzu w Elblągu odbył się Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Elbląg-Północ, który przeżywaliśmy w temacie: "Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia". Podczas całego dnia wspólnoty towarzyszyły nam dwa symbole: figura Niepokalanej jako wzór nowego człowieka - wolnego a zarazem w swej wolności całkowicie posłusznego woli Bożej oraz herb KWC i jego wezwanie: "Nie lękajcie się". Rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty oraz modlitwy do Ducha Świętego, aby otwierał nas na Bożą prawdę w temacie wyzwolenia z wszelkiego rodzaju niewoli, abyśmy mogli w Chrystusie stawać się wolni i wyzwalać innych.
       Następnie ksiądz Łukasz Jakubowski wygłosił konferencję dotykającą tematu naszej wolności m.in. podkreślając, że trzeba patrzeć na Chrystusa i od Niego uczyć się prawdziwej drogi wolności, czerpiąc siłę ze Słowa Bożego. Wskazał również na Maryję jako wzór człowieka wolnego, a jednocześnie w pełni posłusznego Bożemu Słowu, która wychowuje nas do wolności i uczy podejmować dzieła wyzwolenia. Ksiądz Łukasz przybliżył też dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jako bardzo konkretne i potrzebne również na dzisiejsze czasy uczynki miłosierdzia, nie tylko w związku z nałogiem alkoholizmu, ale z uwagi na uwikłanie wielu ludzi w różnego rodzaju innych zniewoleniach, choćby od internetu, pieniędzy, telewizji, zakupów.
       Po konferencji, Ania z Michałem oraz Jacek podzielili się ze wspólnotą swoimi świadectwami na temat ich trwania w KWC i owoców duchowych z tego płynących. Godzinę świadectw zakończyliśmy wspólną modlitwą zawierzenia KWC. Po czym odbyły się spotkania w grupach, podczas których mieliśmy okazję Czytaj DALEJ...
2016.12.21 Odbył się Dzień Wspólnoty - Rejon Pomezania
DW

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

       Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w rejonie Pomezania odbył się 10 grudnia br. w Gimnazjum w Sztumie, a przyświecały mu słowa "Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia".
       Nasze przedświąteczne spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie zapaleniem świecy i modlitwą do Ducha Świętego, wyśpiewaną przez dzieci i młodzież z diakonii muzycznej. Potem nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Para rejonowa, Bernadeta i Andrzej przywitała wszystkich obecnych. Spotkaniu przewodzili ks.Przemysław Demski, moderator rejonowy Domowego Kościoła oraz ks.Kajetan Jakubowski, opiekun młodzieżowej wspólnoty oazowej, która przepięknym śpiewem posługiwała "ad majorem Dei gloriam", czyli na większą chwałę Bożą. Przybyły małżeństwa z kręgów malborskich, kwidzyńskich, iławskiego i sztumskiego oraz kręgów obecnie pilotowanych. Miło było nam gościć parę diecezjalną Anię i Marcina.
       Bernadeta i Andrzej przekazali informacje i przedstawili sprawozdanie finansowe z 1,5 rocznej posługi pary rejonowej. Zjednoczeni w modlitwie z młodzieżą i dziećmi odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wspólna modlitwa była doskonałym wprowadzeniem do konferencji wygłoszonej przez księdza Przemysława Demskiego. Punktem wyjścia rozważań był fragment Ewangelii św. Marka (Mk 10,46-52) mówiący o uzdrowieniu przez Jezusa na drodze do Jerycha, żebraka niewidomego od urodzenia. Bartymeusza ograniczała i zepchnęła na margines życia jego ślepota. Jest wiele rzeczy, które współcześnie nas niewolą i ograniczają. Ważne, by na naszej drodze Czytaj DALEJ...
2016.12.20 Odbył się Dzień Wspólnoty - Rejon Elbląg Południe

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

       10 grudnia 2016 w Parafii Błogosławionej Doroty z Mątów w Elblągu, Rejon Elbląg Południe przeżywał Rejonowy Dzień Wspólnoty. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło o godzinie 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
       Następnie wysłuchaliśmy konferencję pt.: "Miłosierni przez pełnię dzieł wyzwolenia", którą wygłosił ksiądz Adam Skrzyński.
       W rozważaniach ksiądz rozpoczął od pytań: Czym jest wolność? Co daje wolność? Co znaczy być wolnym? Tymi pytaniami przedstawił nam pewne aspekty wolności na różnych płaszczyznach naszego życia.
Wolność - poczucie bezpieczeństwa poprzez gromadzenie rzeczy materialnych i pieniędzy.
Fałszywe poczucie wolności poprzez twierdzenie: wszystko mi wolno.
Wolność w podejmowaniu decyzji (wolna wola) oraz konkluzję: Zniewalają rzeczy materialne: "Jak wiele wolno, tak wiele zniewala".

       Kiedy jesteśmy naprawdę wolni? Wtedy gdy jesteśmy zdolni ofiarować z siebie na przykład: pracę, modlitwę, swój czas, swoją abstynencję. Prawdziwie wolni jesteśmy w miłości, kiedy żyje w nas Chrystus, a nasza strata zostaje ofiarowana, a nie wymuszona. Droga wyzwolenia idzie przez rezygnację.
       Następnie w grupach dzielenia zastanawialiśmy się nad objawieniem się Bożego miłosierdzia w naszym codziennym życiu.
       Po spotkaniach w grupach mieliśmy możliwość wysłuchania świadectw wygłoszonych przez małżeństwa, które podjęły Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.
       Doświadczeni Mocą Ducha Świętego udaliśmy się na Namiot Spotkania i Mszę Świętą. Na zakończenie wspólnie radowaliśmy się na agape.

Umocnieni i pokrzepieni dziękujmy Panu Bogu!

DW1 DW1

Małgorzata i Marcin

2016.11.28 Odbył się dzień skupienia animatorów

       26 listopada w Parafii Świętego Rafała w Elblągu odbył się Dzień Skupienia dla Animatorów Kręgów Domowego Kościoła. Był z nami obecny i miał duchową pieczę nad przebiegiem spotkania moderator rejonu Pasłęk-Elbląg Południe ks.Adam Skrzyński. Na spotkanie przybyły małżeństwa z Elbląga, Pasłęka i Morąga. Dzień skupienia rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty oraz przyzywaniem Ducha Świętego, któremu oddaliśmy kierowanie całym naszym dniem skupienia. Mieliśmy możliwość wysłuchania dwóch konferencji: "Droga formacji Domowego Kościoła" oraz "Istota powołania i zadania pary animatorskiej". Następnie posililiśmy się Ciałem Pańskim podczas Eucharystii. W trakcie mszy wysłuchaliśmy kazania księdza Marcina. Myślą przewodnią wygłoszonego słowa były trzy postawy charakteryzujące dobrego animatora: roztropność w działaniu, przyjaźń do wszystkich i wytrwałość w modlitwie.
       Po Mszy Świętej, zjedliśmy wspólnie pyszny bigos i nabraliśmy sił do dalszej części naszego spotkania. Kolejnym elementem było spotkanie w grupie, podczas którego mieliśmy możliwość podzielenia się ze wspólnotą radościami i trudnościami bycia animatorem.
       Zwieńczeniem Dnia Skupienia było nabożeństwo. Wysłuchaliśmy słowa księdza Adama, który uwrażliwiał nas na to, że animator to ten, który towarzyszy drugiemu przepełniony miłością Bożą. W trakcie nabożeństwa przed najświętszym sakramentem przyzywaliśmy Ducha Świętego, aby to On sam napełniał nas Bożą miłością i dawał nam roztropność w pełnieniu posługi animatorskiej. Ksiądz Adam i ksiądz Wojciech wraz z dwoma małżeństwami modlili się nad każdą parą animatorską wypraszając dla nich darów potrzebnych do właściwego formowania pozostałych małżeństw w kręgu.
       Dziękujemy przede wszystkim księdzu Wojciechowi proboszczowi parafii Rafała Kalinowskiego w Elblągu, że z radością umożliwił nam zorganizowanie spotkania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia oraz wszystkim przybyłym animatorom. Wierzymy, że napełnieni Bożą miłością będą nią promieniować na pozostałe małżeństwa im powierzone w tym roku formacyjnym.

Zdjęcia w galerii

Ania i Marcin

2016.11.28 Odbyła się Randka w kościele

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

       W sobotę 19 listopada przeżyliśmy "Randkę w kościele", która odbyła się w Kościele Matko Bożej Królowej Polski w Elblągu. Specjalne podziękowania od organizatorów przekazujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w to wydarzenie przez modlitwę, udział własny, zaproszenie znajomych, propagowanie w jakikolwiek sposób tego wydarzenia, upieczenie ciast. Dziękujemy kapłanom, całej diakonii: modlitwy, muzycznej, liturgicznej, komunikowania społecznego. Wszystko to się odbyło dzięki łasce Pana Boga, który "wszystkim doskonale kieruje".
       Relację z tego wydarzenia możecie znaleźć na stronie Gościa Elbląskiego pod linkiem elblag.gosc.pl/doc/3561160.Randka-przed-oltarzem
       Kolejną randkę w kościele planujemy 11 lutego. Już dziś zarezerwujcie sobie ten czas, żeby przeżyć niezapomniane chwile u boku najdroższej osoby w obecności Jezusa Chrystusa.
Zapraszamy na stronę: www.randka.dk.elblag.pl

Ania i Marcin

2016.11.20 Odbyła się Oaza Modlitwy

       W dniach od 11 do 13 listopada br. uczestniczyliśmy w oazie - "Przez modlitwę do lepszego małżeństwa" w Glotowie. Prowadzili ja już tradycyjnie Renata i Bogdan Pietrowscy, a piękne słowo do nas kierował ksiądz Adam Skrzyński.
       Glotowo w piątek po południu przywitało nas zimnem i śniegiem, ale już w momencie zawiązywania wspólnoty, której szczytem była codzienna Eucharystia - następowało ocieplenie. Nasz czas na oazie był wypełniony modlitwą: brewiarzową, osobistą i małżeńską, której towarzyszyła radość ze wspólnego przebywania. Nie mogło też zabraknąć konferencji przygotowanych z wielką starannością i bardzo poglądowo przez parę prowadzącą. Znaleźliśmy też chwilę, by dowiedzieć się czegoś więcej o sanktuarium. Gospodarz miejsca ksiądz Marek Proszak oprowadził nas po kościele, opowiedział nam, bardzo ciekawą jego historię i mieliśmy też okazję zajrzeć w zakamarki, które na co dzień są niedostępne dla odwiedzających to miejsce.
       Czas upłynął bardzo szybko i trzeba było wracać do domu. Ziarno zostało zasiane a czas pokaże czy wydamy owoce - jak usłyszeliśmy "Słuchanie zależy od serca. Jak masz nieprzygotowane serce to Słowo się nie przebije. Ale, jeśli pozwolisz mu, to Słowo przeniknie Cię do głębi"
       Jedno jest pewne - to chwila dla małżeństw - potrzebna dla zaczerpnięcia głębszego oddechu Ducha Świętego. Teraz szykujemy się na randkę małżeńską.

Świadectwa

Zdjęcia w galerii

Dorota W.

2016.11.01 Randki w kościele

Randka

Droga Wspólnoto!

       Zapraszamy wszystkich do przeżycia Randki w kościele.
       Randka w kościele to eucharystia z piękną liturgią, pieśni pełne Ducha, konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Olechowskiego, chwila tylko we dwoje, modlitwa wstawiennicza i uwielbienie.
       Jest to nasza propozycja skierowana do wszystkich zakochanych par. Tu pojawia się zadanie dla nas, abyśmy licznie w tym wydarzeniu wzięli udział i zaprosili inne pary z naszego otoczenia. Dla tych, którzy na Porekolekcyjnym Dniu Wspólnoty podjęli się Operacji Andrzej, jest to wydarzenie na które możemy zaprosić osoby za które się modlimy. Żeby skorzystać z zaproszenia, wystarczy pobrać plik, wydrukować i rozdać.
       Ta Randka jest pierwsza, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia, tematem jest "Cierpliwość". Jeżeli czasami brakuje Wam cierpliwości to serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w tej intencji.
       Randka odbędzie się w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, przy ulicy Robotniczej w dniu 19 listopada o godzinie 18:00.

Plakat - Randka w kosciele

Renata i Bogdan

2016.11.06 Odbył się DWDD w Gdyni

       W dniu 5 listopada w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni odbył się kolejny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - DWDD - filii Pelplińskiej (diecezje: Gnieźnieńska, Bydgoska, Toruńska, Pelplińska, Warmińska, Elbląska i Gdańska.)
Czym są DWDD ?
Kogo gromadzą?
       Tematem DWDD było "Wierność charyzmatowi oazy w kontekście nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia". Po rejestracji i szybkiej kawie / herbacie o godzinie 10:00 rozpoczęła się część oficjalna. Wszyscy zostaliśmy powitani przez ks.Zenona Pipka - moderatora filialnego. Na spotkanie przybyło 155 osób (i w ten sposób padł rekord ilości uczestników!). Z naszej diecezji uczestniczyło w tym wydarzeniu 10 osób w tym 3 księży.
       Na DWDD naszej filii, przybyli Kasia i Paweł Maciejewscy - małżeństwo odpowiedzialne za DK na szczeblu krajowym. Wzięli oni udział w wyborach nowej pary filialnej, które odbyły się w czasie tego spotkania. Z trzech małżeństw ks.Marek Sędek wybierze jedno małżeństwo, które zostanie nową parą filialną.
       Na spotkaniach w grupach przedstawiciele diakonii mogli wymienić doświadczenia związane z posługą każdej diakonii w danej diecezji. Spotkanie było owocne i bardzo radosne co można obejrzeć na załączonych zdjęciach autorstwa Piotra Kwiatkowskiego.

Arek

2016.11.06 Odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty

       W dniu 22.10.2016r. we wspólnocie Domowego Kościoła Rejonu Elbląg-Północ przeżywaliśmy w parafii św.Rafała Kalinowskiego Rejonowy Dzień Wspólnoty w temacie: "Miłosierni niosący Ewangelię".
       Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od zawiązania wspólnoty na modlitwie do Ducha Świętego i przywitania wszystkich uczestników, tj. małżeństw, jak i przybyłych kapłanów oraz od wspomnienia i uczczenia chwilą ciszy i modlitwy pamięci śp.Jana Abucewicza z naszej wspólnoty, który niedawno odszedł do Pana. Jednocześnie kierując nasze serca w stronę nadziei płynącej z powtórnego spotkania nas wszystkich w domu Ojca, do którego wszyscy zmierzamy po trudach ziemskiego pielgrzymowania, wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez ks.Marcina Marciniaka, która dotykała tematu ewangelizacji jako uczynku miłosierdzia. Nawiązując do słów św.Jana Pawła II z papieskiej encykliki "Dives in misericordia", ksiądz Marcin zwrócił uwagę na to, że mamy dziś podejmować trud apostolski i ewangelizować, bo nawrócenie człowieka i doprowadzenie człowieka do spotkania z Chrystusem, to najważniejszy uczynek miłosierdzia, jakim możemy obdarować naszych bliźnich. Odwołując się do słów papieża Franciszka z adhortacji "Amoris laetitia" wskazał też, że "...żadna rodzina nie jest doskonała i uformowana raz na zawsze, ale wymaga stopniowego rozwoju swej zdolności do kochania". Mamy zatem też spełniać konkretne uczynki miłosierdzia co do duszy i ciała w swoich rodzinach. Jednocześnie przypomniał, że wyznawać i głosić miłosiernego Ojca, przyzywać miłosierdzia Bożego oraz podejmować czyny miłosierdzia trzeba równolegle z formacją podstawową, nie czekając na jej ukończenie. Na potwierdzenie tego zacytował również słowa papieża Franciszka z adhortacji Evangelii Gaudium, że: "Każdy ochrzczony, niezależnie od swojej funkcji w Kościele i stopnia pouczenia w swojej wierze, jest aktywnym podmiotem ewangelizacji i byłoby rzeczą niestosowną myśleć o schemacie ewangelizacji realizowanym przez kwalifikowanych pracowników, podczas gdy reszta ludu wiernego byłaby tylko odbiorcą ich działań. (...) Czytaj DALEJ...
2016.11.01 Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

RDW

       Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, zostanie dokonany w dniu 19 listopada 2016r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:00. Jej kulminacyjnym punktem będzie liturgia Mszy św. o godz. 12:00.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa
za Króla i Pana

       Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.
       Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.
       Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!
- W naszych sercach - Króluj nam Chryste!
- W naszych rodzinach - Króluj nam Chryste!
- W naszych parafiach - Króluj nam Chryste!
- W naszych szkołach i uczelniach - Króluj nam Chryste!
- W środkach społecznej komunikacji - Króluj nam Chryste!
- W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku - Króluj nam Chryste!
- W naszych miastach i wioskach - Króluj nam Chryste!
- W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam Chryste!
Czytaj DALEJ...
2016.10.25 Rejonowy Dzień Wspólnoty -
Rejon Pomezania

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA - KWIDZYN 22.10.2016

RDW

       Pierwszy w tym roku formacyjnym Rejonowy Dzień Wspólnoty przeżyliśmy prowadzeni myślą "Miłosierni niosący Ewangelię". Trwając w Roku Miłosierdzia oraz w charyzmacie Ruchu Światło-Życie rozpoczęliśmy nasze spotkanie modlitwą do Ducha Świętego, po której nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Para rejonowa, Bernadeta i Andrzej przywitali wszystkich obecnych, a więc:
- księdza moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła Józefa Micińskiego
- księdza Przemysława Demskiego, moderatora rejonowego Domowego Kościoła
- księdza Kajetana Jakubowskiego, opiekuna młodzieżowej wspólnoty oazowej, która pięknie posługiwała w służbie muzycznej
- przybyłe małżeństwa z kręgów malborskich, kwidzyńskich, iławskiego, sztumskiego oraz kręgów obecnie pilotowanych.
       Zawiązanie wspólnoty rozpoczęliśmy także ze słowami telefonicznego pozdrowienia od księdza moderatora Ruchu Światło-Życie Macieja Rucińskiego. Po powitaniu oraz przekazanych informacjach na temat funduszu rekolekcyjnego i możliwości przystąpienia Czytaj DALEJ...

2016.10.15 Oaza Modlitwy

Szczęść Boże

       Tradycyjnie już jesienią, zapraszamy Was na Oazę Modlitwy "Przez modlitwę do lepszego małżeństwa", która odbędzie się w dniach 11.11- 13.11.2016r. w Głotowie. Szczególnie zwracamy się do tych małżeństw, które z różnych powodów nie mogły wziąć udziału w letnich rekolekcjach, zaplanujcie sobie ten czas jako odnowienie przymierza z Bogiem i współmałżonkiem.
       Zjazd w piątek do godz 16:45, zakończenie w niedzielę ok. 16:00.

Koszt:
- małżeństwo - 210,00 zł
- rodzina 3 osobowa - 300,00 zł
- rodzina 4 osobowa - 370,00 zł

UWAGA! Koszty można negocjować - dotyczy to rodzin, które chcą pojechać, a finanse nie zawsze na to pozwalają.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Renata Pietrowska tel.: 606806956 po godz. 16:00
lub e-mail r.pietrowska@wp.pl

       Całą wspólnotę prosimy o modlitwę w intencji uczestników i diakonii. Prosimy o sprawne przekazanie tej informacji do kręgów.

Pozdrawiamy
Z Panem Bogiem
Renata i Bogdan Pietrowscy

2016.10.10 Dzień Dziecka Utraconego

Dzien Dziecka Utraconego

       15 października (sobota) o godz.18.00 w kościele bł.Franciszki Siedliskiej w Elblągu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich dzieci utraconych przed narodzeniem. Polecajmy podczas ofiary Mszy Świętej wszystkie dzieci, które odeszły z tego świata zanim go ujrzały oraz wszystkie rodziny, które nie doczekały narodzin swoich dzieci.

Ania i Marcin

2016.10.09 Powstanie Róż Różańcowych

Witajcie

       Krąg Św.Wojciecha z przyjemnością informuje, że Pierwsza Róża Różańcowa Rodziców za Dzieci powstała 01-10-2016, dzięki wsparciu i modlitwom wielu osób.
       Druga Róża powstaje niemal samoistnie to znaczy, że małżonkowie i rodzice pojedynczo, sami zgłaszają się, aby podjąć to dzieło modlitewne, dlatego też nasza chęć, by druga Róża powstała jeszcze w październiku, a dokładnie 29-10-2016. Brakuje jeszcze 4 płatków, czyli zostały 4 tajemnice, którymi możemy obdarować. Ponieważ do drugiej Róży również, wyraziły chęć przystąpienia osoby z Domowego Kościoła, to jeśli tylko jeszcze ktoś ma życzenie - Zapraszamy!
Kontakt: roza2016elblag@gmail.com
       Oczywiście wszyscy wiemy że Różaniec Rodziców za Dzieci nie może być przeszkodą w podjęciu modlitwy Różańcowej za Domowy Kościół, a mamy nadzieję, że jeszcze bardziej nas do tego zmobilizuje.
       Bo przecież modlitwa Różańcowa, to taka piękna modlitwa.

Z Panem Bogim !
W imieniu Gosi Suchockiej - Jacek Licznerski.

2016.10.08 Róże Różańcowe

Kochani

       Prawie równy rok temu - dokładnie 10 października 2015 roku - w naszej wspólnocie powstały dwie Róże różańcowe. Dzięki zaangażowaniu 40 osób dzień w dzień przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny zanoszone są modlitwy w intencji całej naszej wspólnoty i poszczególnych małżeństw ją tworzących. My jako odpowiedzialni za wspólnotę DK w naszej diecezji, bardzo mocno doświadczamy i widzimy jak wiele owoców ta modlitwa przynosi. Jest ona nam wszystkim bardzo potrzebna - bez modlitwy, bez właściwego rozeznawania woli Bożej, bez nieustannego oddawania się temu, który jest naszym Panem i Zbawicielem - trudno jest kroczyć bożymi drogami. Jeżeli chcemy aby nasza wspólnota dalej się rozwijała, jeśli pragniemy naszego rozwoju duchowego - indywidualnego i wspólnotowego - potrzeba nam modlitwy i to modlitwy wspólnej - jedni za drugich.
       Z tego też względu - podobnie jak to miało miejsce rok temu - chcemy zachęcić Was do podjęcia modlitwy za Domowy Kościół i cały Ruch Światło-Życie w naszej diecezji, w ramach Róż Różańcowych. Okazją do podjęcia tej modlitwy będzie nasz najbliższy Dzień Wspólnoty, przeżywany przez poszczególne rejony 22 października. Każdy chętny, który podejmie się na okres 1 roku (ważne - zobowiązanie jest tylko na 1 rok czyli do października 2017 !!!) modlitwy różańcowej za Domowy Kościół (codziennie 1 dziesiątka) otrzyma obrazek, na którym będzie proponowana modlitwa za wspólnotę oraz rozpiska z tajemnicami różańca, Czytaj DALEJ...

2016.10.03 Pogrzeb Janka

Panie Boże!

       W niedzielę 2 października powołałeś do siebie Jana Abucewicz z kręgu Domowego Kościoła przy parafii św.Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Po ludzku nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć. Wszyscy pragniemy zjednoczyć się z Tobą. Dążymy do tego przez całe nasze ziemskie życie, ale w obliczu śmierci kogoś bliskiego odzywa się w nas nasza ludzka natura, która zadaje pytanie: Dlaczego?
       Nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Możemy jednak mieć pewność, że Twój plan na życie każdego z nas jest najdoskonalszy. To Ty powołujesz nas do życia i Ty sam w odpowiednim momencie wzywasz nas z powrotem do siebie. Wierzymy, że Jaś jest szczęśliwy mogąc oglądać Cię twarzą w twarz. Czekał na to 50 lat, które dane mu było przeżyć na Ziemi.
       Pragniemy Ci podziękować za życie Jana i za całe dobro, którego doświadczyliśmy od niego. Wraz ze swoją żoną Kasią budował szczęśliwe małżeństwo prawie 27 lat. Pobłogosławiłeś im trojgiem dzieci, które wspólnie wychowywali ucząc je miłości do Ciebie i do drugiego człowieka. Od szesnastu lat Jasiek wraz z Kasią trwał w Domowym Kościele. Dziękujemy Ci za Jego otwartość na drugiego człowieka. Miłował bliźnich i pragnął dać drugiemu to co posiada najcenniejsze czyli miłość ku Tobie. Dlatego tak chętnie z żoną podejmował posługę we wspólnocie. Przez kilka lat pełnił wraz z Kasią posługę pary rejonowej rejonu Elbląg Północ. Zawsze gotowy do pomocy i służby odpowiadał tak. W te wakacje wraz z Kasią podjął się zorganizowania i poprowadzenia rekolekcji w naszej diecezji ORAR II stopnia w Mątowach Wielkich. Zawierzenie Duchowi Świętemu przyniosło wielkie owoce. W tak krótkim czasie udało się zawiązać prawdziwą wspólnotę rekolekcyjną, której nie chciało się opuszczać. Zawsze wierny charyzmatowi Ruchu Światło - Życie i wsłuchany w słowa ojca Franciszka Blachnickiego, gotowy nieść go dalej. Wraz z Kasią podjęli się pilotowania nowego kręgu, który będzie powstawał przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. Odpowiedział tak na propozycję pilotowania kręgu, ale nie doczekał pierwszego spotkania, bo Ty Panie wezwałeś go do Siebie. Uznałeś, że potrzebujesz go w niebie, żeby tam przygotowywał drogę dla tych wszystkich, z którymi dałeś mu żyć tu na Ziemi.
       Panie, wierzymy, że Jan znajduje się teraz u Twojego boku i jest szczęśliwy.
       Panie daj ukojenie tym, którzy zostali i muszą nauczyć się żyć bez niego. Przychodź im z pomocą i ulecz zagubione serce Kasi, dzieci i bliskich. Obmyj je swoim pocieszeniem i pozwól z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

       Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 5 października. W kościele św.Rafała Kalinowskiego w Elblągu. O godz.12:00 będzie wystawienie ciała, następnie o godz.13:00 Msza Święta. Po Mszy przejazd na cmentarz do Milejewa i tam złożenie do grobu.

Polecajmy ś.p. Jana Abucewicz Bożemu miłosierdziu.

Ania i Marcin

2016.09.28 XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Pielgrzymka KWC

       W sobotę 24.09 w gronie trzech osób z naszej diecezji wybraliśmy się na Pola Lednickie, które tym razem gościły kilkaset pielgrzymów związanych z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka. Wszyscy zostaliśmy miło powitani przez Moderatora Krajowego KWC - ks.Wojciecha Ignasiaka i o.Macieja Soszyńskiego - opiekuna Wspólnoty Lednickiej. W konferencji ks.Wojciech inspirując się nauczaniem papieża Franciszka ukazywał, że dzieło krucjaty powinno prowadzić do konkretnej miłości, a nie tylko poprzestawać na abstynencji. To drugi człowiek powinien być przez nas zauważony. U schyłku naszego życia sądzeni będziemy bowiem tylko z miłości. Rozważania podczas Drogi Krzyżowej pogłębiały tę myśl. Moderator bowiem wspominał sylwetki świętych i błogosławionych, którzy tę miłość w swoim życiu realizowali. Mogliśmy też, przy niektórych stacjach, wysłuchać świadectw osób które odkryły dar wolności. Nam szczególnie pozostało w pamięci małżeństwo, których wspólne wstąpienie do krucjaty uratowało wzajemne więzy i relacje rodzinne. Zgromadzeni wokół Bramy Ryby symbolizującej Chrystusa uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez licznie obecnych kapłanów pod przewodnictwem Bp.Tadeusza Bronakowskiego - przewodniczącego Zespołu KEP ds.Apostolstwa Trzeźwości. Czytaj DALEJ...

2016.09.17 Nowy krąg w rejonie Elbląg-Północ

Kochani !

       Pragniemy podzielić się z Wami radością z naszego pierwszego w tym roku formacyjnym spotkania we wspólnocie DK Rejonu Elbląg-Północ, w niedzielę 11.09.2016r. w parafii św.Rafała Kalinowskiego w Elblągu na Eucharystii i agapie. Podczas tego spotkania w naszej wspólnocie mogliśmy przywitać nowy krąg, który dzięki Bożej opatrzności i prowadzeniu Ducha Świętego właśnie się zawiązał. Pięć małżeństw z tego kręgu po zakończeniu etapu ewangelizacji i pilotowania wyraziło chęć włączenia się do wspólnoty DK i dalszego formowania według zasad Ruchu Światło-Życie.
       Liturgia słowa z Eucharystii tej niedzieli wzywająca nas do pojednania, przebaczenia, przylgnięcia do Bożego miłosierdzia i okazywania miłosierdzia bliźniemu wpisała się doskonale w nasze wspólnotowe spotkanie. Nowy rok formacyjny 2016/2017 będziemy przeżywać pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec", dlatego Słowo Boże z tego dnia było dla nas wyraźnym znakiem, na czym mamy w tym roku jako chrześcijanie i jako wspólnota skupić naszą uwagę, siły i zaangażowanie. Bogu niech będą dzięki za ten czas.
       Dziękujemy księżom za ich obecność i kapłańską posługę, szczególnie księdzu Sławkowi, za modlitwę w intencji wszystkich małżeństw naszej wspólnoty i za wygłoszoną homilię trafiającą do naszych serc z przesłaniem miłosierdzia i ukazującą sedno naszej formacji. Naszą wdzięczność kierujemy w stronę wszystkich obecnym w tym dniu małżeństw, za radość i dar spotkania w duchu miłości agape oraz budowania relacji we wspólnocie, za dzielenie się świadectwami z przeżytych w te wakacje rekolekcji. Dziękujemy też małżeństwom z nowego kręgu za oprawę liturgiczną podczas Mszy Św. oraz wszystkim tym osobom, które spontanicznie włączyły się posługę gospodarczą w kuchni i przy sprzątaniu oraz kręgom, które przygotowały ciasta. Chwała Panu!

Zdjęcia w galerii

Z pamięcią w modlitwie.
Monika i Jacek

2016.09.16 Zaproszenie na rekolekcje


       Zapraszamy na rekolekcje z o.Ksawerym Knotzem, które odbędą się w Malborku w parafii Św.Urszuli Ledóchowskiej w dniach 23-25 września 2016r.

Ania i Marcin

2016.09.16 Podsumowanie pracy formacyjnej
Domowego Kościoła 2015/2016

"Cieszę się, że mogę stanąć na tym miejscu, pośrodku najstarszej z ziem piastowskich, gdzie przed tysiącem z górą lat zaczęły się dzieje Narodu, Państwa i Kościoła".
św. Jan Paweł II

       My również mieliśmy taką możliwość uczestnicząc w dniach 9-11 września w Podsumowaniu pracy rocznej Domowego Kościoła w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie kręgu centralnego, pary diecezjalne, pary odpowiedzialne za kontakty z Domowym Kościołem poza granicami kraju oraz kapłani. Liturgia słowa z soboty, kiedy przeżywaliśmy nasze podsumowanie postawiła przed nami pytanie "Czemu to wzywacie Mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego co mówię? Każdy kto słucha Moich słów i wypełnia je podobny jest do człowieka, który swój dom zbudował na skale". Jezus zwrócił naszą uwagę na to, żebyśmy przyjrzeli się naszemu życiu i stanęli w prawdzie. Pokazał nam jak często wzywamy Jego imienia, a gdy do nas przychodzi i mówi, zamykamy się na Jego słowo, bo dotychczasowe nasze życie jest wygodne, bo nie chcemy niczego zmieniać. W niedzielnym Słowie w przypowieści o miłosiernym Ojcu - Pan Bóg zapewnił nas o swojej nieskończonej miłości do nas i pokazał na czym polega miłosierdzie.
Moderator generalny Ruchu Światło - Życie ks.Marek Sędek skierował do nas zapytanie: Na ile mamy świadomość, że Ruch jest dziełem miłosierdzia? Na ile w nas jest świadomość, że jesteśmy posłani, żeby czynić dzieła miłosierdzia? Życzył nam, abyśmy dali się używać Panu Bogu do uratowania innych ludzi.
Arcybiskup Adam Szal wezwał nas do podejmowania wysiłku odkrywania w sobie i w innych miłosierdzia Boga. Miłosierdzie jest darmowe bo wysłużone przez krew Chrystusa na krzyżu. Wezwał nas do bycia apostołami miłosierdzia - to jest nasze zobowiązanie wynikające z chrztu świętego. Arcybiskup przytoczył słowa piosenki "Bóg jest Miłością, miejcie odwagę żyć dla Miłości".
Niedzielna Eucharystia była szczególnym momentem dla 17 małżeństw, które przyjęły posługę par diecezjalnych. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas trwania w jedności i radowania się faktem wzrostu Domowego Kościoła w Polsce i za jej granicami.

Zdjęcia na stronie ogólnopolskiej

Ania i Marcin

2016.09.16 XXXII Pielgrzymka małżeństw i rodzin - Jasna Góra

       Z listu Rady ds.Rodziny KEP: "W tym szczególnym dla naszej Ojczyzny roku 1050-lecia Chrztu Polski i 60 Rocznicy Jasnogórskich Ślubów Narodu zapraszamy małżonków i całe rodziny, by w Roku Miłosierdzia zachęceni przez Papieża Franciszka adhortacją "Amoris laetitia", cieszyli się miłością i dziękowali za nią przed tronem Królowej Polski. Celem pielgrzymki jest wzmocnienie rodziny, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń, które czyhają na tę najbardziej podstawową wspólnotę ludzką.
       W sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na nauczanie Ojca Świętego Franciszka zawarte w adhortacji "Amoris laetitia", który przypomina o darach małżeństwa i rodziny, zachęca małżonków do podtrzymania miłości silnej i pełnej oraz takich wartości jak: wielkoduszność, zaangażowanie, wierność i cierpliwość".

Program:
Sobota, 24 września 2016
15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP
17.00 Koncert zespołu Turnioki. Sala o. A. Kordeckiego
19.30 Droga Krzyżowa na Wałach
21.00 Apel Jasnogórski

Niedziela, 25 września 2016
9.00 Miłość i miłosierdzie - Świadectwo Lecha Dokowicza oraz prelekcja ks. Przemysława Drąga (sala o. A. Kordeckiego)
11.00 Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Arek

2016.09.16 Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

       Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która w dniu 24 IX 2016, w roku 1050-lecia chrztu Polski, odbędzie się na Polach Lednickich.

Program pielgrzymki:
10.00 - Zawiązanie wspólnoty i konferencja
11.00 - Droga krzyżowa ze świadectwami
12.30 - Eucharystia
14.00 - Agapa
16.00 - Nabożeństwo odnowienia chrztu

Arek

2016.09.08 Zaproszenie na spotkanie

Droga Wspólnoto!

       Za nami rok formacyjny w Mocy Ducha Świętego, rok kiedy otwieraliśmy się bardziej na działanie Ducha Świętego. Tego który nas uzdrawiał, przemieniał, umacniał i uzdalniał do posługiwania jego darami. Przeżyliśmy też dwie OM, na których mogliśmy doświadczyć Jego mocy w działaniu. Owocem tego działania jest Diakonia Modlitwy Wstawienniczej, która od 4 września jest do dyspozycji całej Wspólnoty.
       W tym roku pragniemy jeszcze bardziej otwierać się na Ducha Świętego i poddawać Jego prowadzeniu, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają podobne pragnienia, na spotkania formacyjno-modlitewne. Najbliższe 16.09.2016r. w kościele św.Brata Alberta w Elblągu, ul.Częstochowska 28. Zaczynamy wspólną eucharystią o godz. 18:00, a po niej zapraszamy do salki pod schodami na spotkanie.

Prosimy przekażcie tą wiadomość do kręgów

Renata i Bogdan
Pietrowscy

2016.09.05 Odbył się
powakacyjny Dzień Wspólnoty

       W dniu 4 wrzesnia w Stagniewie odbył się Powakacyjny Dzień Wspólnoty ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Spotkały się wspólnoty młodzieżowe wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła. Był czas na wspólne wielbienie Pana Boga, dawanie świadectwa, adorację, Eucharystię, a na koniec na wspólną Agapę. Dziękujemy wszystkim za obecność i możliwość wspólnego radowania się razem i wsłuchiwania się w świadectwa działania Boga w naszym życiu.
       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z tego spotkania na stronie Gościa Niedzielnego.

http://elblag.gosc.pl/doc/3425932.Odmienieni

Zdjęcia w galerii

Zdjęcia google

Chwała Panu
Arek
2016.08.30 Odbyła się
pilegrzymka do Gietrzwałdu

       W piękny słoneczny sobotni dzień, 27 sierpnia, uczestniczyliśmy w filialnej pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu. Członkowie, kandydaci oraz sympatycy dzieła krucjaty z siedmiu diecezji (elbląskiej, bydgoskiej, toruńskiej, warmińskiej, gnieźnieńskiej, gdańskiej, pelplińskiej) pielgrzymowali, aby podziękować za wszelkie łaski płynące z trwania w krucjacie. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie Drogą Krzyżową. Specjalnie opracowane rozważania Drogi Krzyżowej poruszały zagadnienia wolności człowieka. Przy każdej stacji kolejne osoby dawały świadectwo swojego życia, dzieląc się owocami trwania w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Wielokrotnie wybrzmiało, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, że wystarczy powierzyć swój los w ręce Jezusa Chrystusa, a On przemieni nasze najbrudniejsze życie i uczyni z nas nowych ludzi wolnych od nałogów. Przeżycie Drogi Krzyżowej pozwoliło nam dostrzec źródło naszej wolności. To ofiara Chrystusa na krzyżu czyni nas wolnymi. Nam pozostało tylko powiedzieć "Tak Panie, pragniemy ofiarować naszą abstynencję od napojów alkoholowych w intencji naszych braci, którzy sami nie są w stanie wyzwolić się z nałogu. Panie dotykaj ich serc i przemieniaj ich życie".
       Przed obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej mieliśmy możliwość uczestniczenia w Eucharystii. Ksiądz Wacław Dokurno z diecezji toruńskiej w trakcie kazania przywołał św. Monikę, której wspomnienie liturgiczne przypadało tego dnia. Zachęcał nas, wzorem św. Moniki, do wytrwania w modlitwie i podjętej ofierze pomimo tego, że po ludzku czasami nie widzimy zmiany w życiu człowieka zniewolonego, w intencji którego podjęliśmy krucjatę. Wzywał nas do włączania się w diakonie i podejmowania czynów miłosierdzia. W trakcie Eucharystii kolejne osoby podjęły dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Kroczyły do ołtarza Pańskiego ofiarowując swój dar z siebie pod szpalerem stworzonym z rąk członków krucjaty otaczających je modlitwą.
       W trakcie pielgrzymki uświadomiliśmy sobie po raz kolejny dobro, którego doświadczamy trwając w krucjacie. Dostrzegliśmy łaski, które spływają na nas i nasze dzieci dzięki naszej ofierze zakorzenionej w ofierze Chrystusa. Wśród zawirowań życia czujemy zawsze Boży pokój, nawet wtedy gdy po ludzku powinniśmy drżeć o swoją przyszłość. Teraz wiemy, że to łaska płynąca z trwania w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, której mottem jest "Nie lękajcie się". My nie lękamy się, bo swoje życie oddaliśmy Jezusowi Chrystusowi.

Zdjęcia w galerii

Chwała Panu
Ania i Marcin

2016.08.20 Pilegrzymka do Gietrzwałdu


Droga Wspólnoto!

       Zapraszamy na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu 27 sierpnia. Rozpoczęcie o godz 10.00. Zakończenie ok. godz.15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 sierpnia, jest to związane z obiadem na miejscu. Zgłoszenia a.bukowska@vp.pl lub 691-939-311
       Liczymy na waszą obecność. Niech ta pielgrzymka będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszystkie łaski, otrzymane w minionym roku formacyjnym, który upłynął w mocy Ducha Świętego.

Do zobaczenia w Gietrzwałdzie.
Szczegóły na plakacie.

Ania i Marcin

2016.08.19 Powakacyjny Dzień Wspólnoty


Droga Wspólnoto!

       Serdecznie zapraszamy was 3 września (sobota) do Stagniewa, gdzie będziemy przeżywać nasz Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie wspólnie z oazą młodzieżową i dziecięcą. Rozpoczynamy w samo południe o godz. 12.00. Pragniemy trwać w jedności i radości owoców, których doświadczyliśmy w trakcie rekolekcji. Czas Dnia Wspólnoty będzie czasem dzielenia się działaniem łaski Bożej w nas - ubogacimy się świadectwami z przeżytych rekolekcji. Podsumujemy również cały miniony rok formacyjny dzieląc się z wami owocami Roku Ducha Świętego w naszej wspólnocie. Zakończymy nasz Dzień wspólną Eucharystią, w której podziękujemy za wydarzenia całego roku formacyjnego. A później będziemy świętować i cieszyć się swoją obecnością w trakcie Agapy. Przed nami wspaniały czas świętowania. Do zobaczenia w Stagniewie.
ks. Józef
Ania i Marcin

2016.08.19 Rekolekcje i świadectwa

       Bogu niech będą dzięki za dar rekolekcji, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć w te wakacje. Szczególne podziękowania kierujemy do Księży moderatorów, par moderatorskich i animatorskich, dzięki których zaangażowaniu nasza wspólnota diecezjalna zorganizowała rekolekcje. Wakacje rozpoczęliśmy rekolekcjami tematycznymi "Radość zobowiązań" w Olsztynie, które prowadził ksiądz Adam Skrzyński wraz z Anią i Marcinem Bukowskimi. Był to czas odkrywania radości ze spotkania z żywym Chrystusem w namiocie spotkania i regularnym spotkaniu ze Słowem Bożym. Duch Święty uczył nas przeżywania modlitwy małżeńskiej, rodzinnej, dialogu małżeńskiego w radości płynącej z obecności Pana. Reguła życia stała się dla nas pomocą do przemiany naszego życia, abyśmy prawdziwie nieśli miłość Chrystusa.
       Kolejne rekolekcje to ORAR I stopnia w Glotowie prowadzony przez księdza Adama Skrzyńskiego oraz Renatę i Bogdana Pietrowskich. W tym krótkim czasie Pan Bóg działał szczególnie w sercach wszystkich małżeństw. Był to czas poznania piękna charyzmatu Ruchu Światło-Życie i bogactwa jakie daje trwanie w Domowym Kościele.
       W sierpniu odbył się ORAR II stopnia w Mątowach. Rekolekcje prowadził ksiądz Józef Miciński wraz z Kasią i Jasiem Abucewicz. Błogosławiona Dorota, której sanktuarium znajduje się w Mątowach czuwała nad rekolekcjonistami i wypraszała specjalne łaski na czas rekolekcji. Pod płaszczem błogosławionej Doroty uczestnicy rekolekcji zgłębiali cechy dobrych animatorów, którzy swoją postawą doprowadzają powierzone im małżeństwa do Chrystusa. Animatorzy to ci, którzy ożywiają pracę w kręgu poddając się specjalnemu prowadzeniu Ducha Świętego.
       Dziękujemy za wszystkie małżeństwa, które przeżyły rekolekcje organizowane w naszej diecezji oraz świadectwo ich życia i trwania we wspólnocie.
       Przenieście się jeszcze raz na rekolekcje zapoznając się z naszą galerią rekolekcyjną i świadectwami.

Galeria nr 1 z rekolekcji Radość Zobowiązań
Galeria nr 2 z rekolekcji Radość Zobowiązań

Galeria z rekolekcji ORAR II stopnia

Galeria z rekolekcji ORAR I stopnia

Świadectwa

Chwała Panu!

2016.06.28 Zakończenie roku formacyjnego -
rejon Północ

Kochani

       19 czerwca zakończyliśmy nasz rok formacyjny pod hasłem "W mocy Ducha Świętego". Tego dnia spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, a następnie udaliśmy się na wzgórze DK do Tolkmicka, aby tam spotkać się na wspólnym świętowaniu.
       Życzymy wszystkim błogosławionego czasu wakacji oraz owocnych rekolekcji. Pamiętejmy - Duch Świety działa, jego moc jest wielka!

Zdjęcia w galerii

Z Panem Bogiem
Do zobaczenia!
Ilona i Grzesiek

2016.06.23 Nowa para rejonowa

Kochani.

       Pragniemy serdecznie podziękować Ilonie i Grzegorzowi za trzy lata posługi jako pary rejonowej rejonu Elbląg Północ. Przez ten czas Bóg zdziałał wiele dobra posługując sie ich małżeństwem. Pełni pokory stali się narzędziami w ręku Pana i pozwolili Duchowi Świętemu prowadzić się. Wielbimy Pana w tych wszystkich dziełach, w których mieli swój udział.
       Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować małżeństwom z rejonu za ich gotowość do służby. Dzięki otwartości małżeństw Duch Święty sam mógł wskazać następców, których powołuje do służby.
       Posługę pary rejonowej w rejonie Elbląg Północ od września będą pełnili Monika i Jacek Ślusarczyk, z kręgu Archanioła Gabriela z Elbląga. Dziękujemy za to, że odpowiedzieliście "TAK" Duchowi Świętemu i będziecie służyć innym, aby wybrzmiała Chwała Pana.

Alleluja!
Ania i Marcin

2016.06.22 Zaproszenie na Pilegrzymkę KWC

       Zapraszamy na filialną pielgrzymke KWC do Gietrzwałdu w dniu 27 sierpnia 2016r. Zgłoszenie przyjmują do 20 sierpnia Ania i Marcin Bukowscy:
tel: 601-939-311, e-mail a.bukowska@vp.pl

Pełen tekst zaprosznia

Arek

2016.06.05 VIII Forum Rodziny


       Zapraszamy wszystkich na VIII Forum Rodziny. Myślą przewodnią Forum będzie: "Wesele bez końca", a poprowadzi je ks.Mirosław Maliński. Forum odbędzie się w parafii Św.Brata Alberta w Elblągu, przy ulicy Częstochowskiej 28 w dniach 12-15 czerwca 2016.

Program Forum:

Niedziela, 12.06.2016
godz. 7.00; 9.00;10.30;12.00; 13.30, 18.00, 20.00
Homilia - "w Kanie Galilejskiej odbywało się wesele"

Poniedziałek, 13.06.2016 godz. 18.00 - Msza Św.
godz. 18.45 TEMAT KONFERENCJI:
"Zachowali dobre wino aż do tej pory"
czyli jak zachować entuzjazm macierzyństwa i ojcostwa do końca

Wtorek,14.06.2016 godz. 18.00 - Msza Św.
godz. 18.45 TEMAT KONFERENCJI:
"Zabrakło wina"
czyli o różnych oczekiwaniach kobiet i mężczyzn w małżeństwie

Środa, 15.06.2016 godz. 18.00 - Msza Św.
godz. 18.45 TEMAT KONFERENCJI:
"Napełnili stągwie aż po brzegi"
czyli o dialogu, który buduje miłość

Dodatkowe informacje i szczegóły na stronie forum.

AK

2016.05.27 Uczynić Boga wiarygodnym w tym świecie -
relacja z RDW Rejonu Pomezania


       W sobotę 14.05.2016 r. wigilię Zesłania Ducha Świętego pod hasłem "Ewangelizować w mocy Ducha" w Szkole Podstawowej Nr 5 w Malborku i Parafii Św.Urszuli Ledóchowskiej odbył się rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła rejonu Pomezanii. Zgromadził on kręgi z Iławy, Kwidzyna, Malborka i Sztumu. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, zapaleniem oazowej świecy przez parę rejonową Bernadetę i Andrzeja Omieczyńskich, odśpiewaniem przez wszystkich piosenki roku oraz modlitwą do Ducha Świętego. Andrzej z radością powitał wszystkich uczestników spotkania w tym moderatora diecezjalnego ks.Józefa Micińskiego i moderatora rejonowego ks.Przemka Demskiego, a szczególnie gorąco nowo powstały krąg DK ze Sztumu oraz Oazę Młodzieżową i ich animatorkę Karolinę. Poruszającą umysł i serce konferencję wygłosił ks.Przemek Demski, który mówił: "By ewangelizować trzeba najpierw samemu poddać się ewangelizacji. Wiara bardziej powinna być postawą niż emocją. Potrzeba autentyzmu wiary, by dawać świadectwo. Chrześcijanin nie może być smutny, ważna jest także radość wiary. Co można zrobić, by stać się ewangelizatorem? Głosić Chrystusa swoim życiem. Warto w swoich środowiskach głosić Ewangelię. Zobowiązania DK dają solidny fundament do trwania w Chrystusie. Nie wiemy, kiedy zostaniemy powołani do dawania świadectwa. Podstawą bycia ewangelizatorem jest sakrament Chrztu. Przyjmując Ciało i Krew Pańską stajemy się nosicielami Chrystusa. Wejście w modlitwę jest też formą ewangelizacji. Iść "w mocy Ducha" to iść z odwagą. Na koniec ks.Przemek przywołał przenikliwe słowa Benedykta XVI mówiące o kondycji Europy "Potrzebujemy przede wszystkim ludzi, którzy za pomocą oświeconej i Czytaj DALEJ...

2016.05.20 Zaproszenie na święcenia i Mszę Prymicyjną

"I usłyszałem głos Pana mówiącego: 'Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł?',
Odpowiedziałem: 'Oto ja, poślij mnie !' " Iz 6,8


       Jako cała Wspólnota Domowego Kościoła dostaliśmy zaproszenie na uroczystość Święceń Prezbiteratu diakona Kajetana Jakubowskiego. Uroczystość odbędzie się w dniu 28 maja 2016 o godz. 10:00 w elbląskiej Katedrze. Święceń udzieli ks. Bp. dr Jacek Jezierski - Biskup Elbląski.
       Msza Święta Prymicyjna zostanie odprawiona w dniu 29 maja 2016 w Zielonce Pasłęckiej. Módlmy się też za diakona Kajetana o potrzebne łaski na czas święceń i całej dalszej posługi.

Pełen tekst zaprosznia

Arek

2016.05.08 Oaza Żywego Kościoła 2016


       W jedności z całym Ruchem Światło - Życie 8 maja rozpoczynamy dni modlitw do Ducha Świętego w intencji Oaz Żywego Kościoła 2016. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę, a Duch Święty będzie hojnie obdarzał tych, którzy Go wzywają.

Ania i Marcin

2016.05.07 Marsz dla Życia i Rodziny


       W niedzielę Zesłania Ducha Świętego (15 maja) w 140-u miastach w Polsce, tysiące osób weźmie udział w ""Marszu dla życia i rodziny". Tegoroczne hasło: "Każde życie jest bezcenne", podkreśla szczególną wartość każdej osoby. Marsz odbędzie się także w Elblągu. Rozpoczęcie o godz. 14.30 na pl. K. Jagiellończyka, skąd przejdziemy na plac przed katedrą św. Mikołaja. Tu odbędzie się rodzinny festyn. W programie festynu wiele atrakcji dla dzieci: pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez ratowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, prezentacja wozu strażackiego, dmuchana zjeżdżalnia, występy przedszkolaków, uczniów elbląskich szkół, gry i zabawy, a także wojskowa grochówka. W organizację marszu oraz festynu rodzinnego włączyła się także wspólnota Domowego Kościoła naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

Ania i Marcin

2016.05.07 Rekolekcje Oazowe dla dzieci i młodzieży


       Zapraszamy na wakacyjne rekolekcje Oazowe dla dzieci i młodzieży:
30.06.2016 - 16.07.2016 - Ist ONŻ - 15-16 lat - Mątowy Wielkie - 490 zł
30.06.2016 - 16.07.2016 - IIst OND - 12-14 lat - Nowa Karczma - 490 zł
10.08.2016 - 20.08.2016 - ODM - 8-11 lat - Mikoszewo - 420 zł

Zgłoszenia do 20 czerwca 2016
Ks. Krzysztof,
tel.: 510 249 336
e-mail: k@kaoka.pl

Ania i Marcin

2016.04.25 Odbyła się Oaza Modlitwy

OAZA MODLITWY 22-24 kwietnia 2016r. Głotowo

       Pragniemy Ci Panie podziękować za ten czas Oazy Modlitwy, który dla nas przygotowałeś. Doprowadziłeś do Głotowa bezpiecznie księdza Piotra, 12 małżeństw, 2 dzieci i Agatę, która świetnie wypełniała czas maluchom. Byłeś łaskawy dla nas i objawiałeś nam się w pełni.
       Przygotowałeś specjalny czas modlitwy małżenskiej, kiedy mogliśmy stanąć przed Tobą jako małżonkowie i trwać przed Twym Świetym obliczem. Wysłuchaliśmy konferencji na temat Ducha Świętego oraz naszego osobistego spotkania z Tobą na namiocie spotkania. Bogdan zaprosił nas wszystkich do swojego namiotu spotkania i pokazał nam jak możemy przygotować nasze serce na osobiste spotkanie z Tobą. Pokazałeś nam jak możemy spotkać Ciebie w ciszy naszego serca.
       Przyszedłeś do nas w Eucharystii - Wielki Bóg w naszych marnych dłoniach - oddałeś nam się cały. Przygotowałeś wieczór pełen chwały - Modlitwa wstawiennicza za małżeństwa. Kruszyłeś podczas niej mury, które zbudowaliśmy wokół siebie, dotykałeś nas przez swojego Ducha i leczyłeś to co wymagało Twojego uzdrowienia. Przychodziłeś do każdego małżeństwa ze swoim słowem proroczym, ze słowem z Pisma Świętego, z obrazem, z piosenką. Wylewałeś Swojego Ducha, bo ukochałeś nas odwiecznie. Wielbililiśmy Twoje Święte Imię podczas wieczoru uwielbienia. W niedzielę zaprosiłęś nas do kontemplacji. Ukazałeś nam w jaki sposób możemy wtulić się w Ciebie i trwać.
"Nic, nie musisz mówić nic, odpocznij we mnie, czuj się bezpiecznie".
       Podczas godziny świadectw wybrzmiała Twoja Chwała i wielkość w słowach małżonków przeżywających Oazę Modlitwy. Pobłogosławiłeś nas na dalsze nasze życie. Zapewniłeś, że Jesteś krzewem winnym, a my Twoimi latoroślami, które pięknie zakwitną, kiedy będą wszczepione w Ciebie.
       Nie potrafimy wypowiedzieć Panie słowami naszej wdzięczności. Niech sam Duch Święty wychwala Ciebie w nas.
Amen. Alleluja!

Pragniemy podzielić się z Wami słowem, które Pan kieruje do nas potwierdzając wszystko:

Pnp 2,13
"Drzewo figowe wydało zawiązki owoców i winne krzewy kwitnące już pachną. Powstań przyjaciółko ma, piękna i pójdź!"

2 Kor 4,15
"Wszystko to bowiem dla Was, ażeby w pełni obfitująca łaska zwiększyła chwałę Boga przez dziękczynienie wielu."

Świadectwa

Ania i Marcin

2016.04.21 Zaproszenie na pielgrzymkę 1.05.2016

       Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Stagniewa na uroczystość Św.Józefa Robotnika, która odbędzie się 1 maja br.
       Trasa wiedzie przez Bażantarnię, wyruszamy o godzinie 8.00 rano, zbiórka przy muszli koncertowej, długość trasy ok 6 km.
       Zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców wraz z rodzinami abyśmy wspólnie pielgrzymowali do sanktuarium w Stagniewie by zawierzyć swoje rodziny Św. Józefowi na uroczystej Eucharystii o godz 11.00, którą odprawi ks. biskup Józef Wysocki. Po Mszy Św. wspólnota Betania zaprasza na agapę.
       Zgłoszenia osób chętnych prosimy podać do 28 kwietnia na adres mailowy jablonski.g@wp.pl, lub telefonicznie 601329630.

2016.04.19 Odbyły się obchody
1050-lecia Chrztu Polski

"Gdzie chrzest, tam nadzieja, tam droga zbawienia,
Przez wiarę, w miłości, ku pełni radości."


       Pragniemy podzielić się z Wami radością, jakiej doświadczyliśmy uczestnicząc w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski. 16 kwietnia 2016 roku 11 małżeństw z naszej diecezji z Domowego Kościoła wraz z księdzem Tomaszem z Pasłęka, brało udział w obchodach tego wspaniałego Jubileuszu. Konferansjerami obchodów jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski byli Dorota i Radosław Pazurowie. Na poznańskim Stadionie Inea dziękowaliśmy Bogu za dar wiary przekazany przez naszych przodków oraz odnowiliśmy w sobie łaskę chrztu świętego. Odkryliśmy, czym zostaliśmy przez Boga obdarowani i do jakiej godności wyniesieni w sakramencie chrztu świętego.

Pełen tekst relacji

Zdjęcia w galerii

Chwała Panu!
Ania i Marcin

2016.04.12 Odbyło się DWDD

       Nasza wspólnota była gospodarzem wiosennego Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, który odbył się 9 kwietnia w Stagniewie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II. Gościliśmy w progach naszej diecezji ok. 60 przedstawicieli diakonii Ruchu Światło - Życie z 6 diecezji (warmińskiej, pelplińskiej, toruńskiej, bydgoskiej, gdańskiej i gnieźnieńskiej) należących do naszej filii pelplińskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Posługa miłosierdzia zadaniem dla diakonii diecezjalnych Ruchu Światło - Życie."
       W trakcie dnia wspólnoty mieliśmy możliwość zapoznania się z konferencją wygłoszoną podczas tegorocznej Kongregacji Odpowiedzialnych przez moderatora generalnego RŚŻ ks.Marka Sędka. Następnie dzieliliśmy się spostrzeżeniami, które zrodziły się po obejrzeniu wystąpienia moderatora generalnego. Kolejnym punktem programu był namiot spotkania, gdzie każdy pochylił się nad zgłębieniem słów ewangelii św. J.6,16-21.
       Kulminacyjnym punktem DW była Eucharystia pod przewodnictwem księdza Biskupa Józefa Wysockiego. Radością dla nas wszystkich były słowa księdza Biskupa, który stwierdził na koniec "czułem się jak wiele lat temu podczas mszy oazowej w Krościenku".
       Po uczcie dla ducha, przyszedł czas na ucztę dla ciała i pyszny obiad. Po obiedzie był czas na spotkania w grupach diakonijnych, gdzie odpowiedzialni z diakonii ewangelizacji, modlitwy, miłosierdzia, oaz rekolekcyjnych, wyzwolenia, życia, komunikowania społecznego, muzycznej i liturgicznej wymieniali się doświadczeniem pracy diakonii w swoich diecezjach. W tym samym czasie pary diecezjalne wraz z parą filialną uczestniczyły w kręgu filialnym. W części formacyjnej spotkania wskazywaliśmy na konkretne owoce płynące z przeżywania roku Ducha Świętego w naszych diecezjach oraz zastanawialiśmy się nad zadaniami wynikającymi z 3 postaw, o których była mowa w konferencji
- wyznawać i głosić miłosierdzie ojca,
- błagać Boga o miłosierdzie nad światem,
- podejmować czyny miłosierdzia,

       Na koniec podzieliliśmy się wnioskami wypracowanymi w trakcie spotkań. Dzień Wspólnoty Diakoni Diecezjalnych zakończyliśmy wspólnie odśpiewanymi nieszporami.
       Dla nas osobiście czas DWDD był wielkim doświadczeniem daru naszej wspólnoty. Dzięki zaangażowaniu członków DK z naszej diecezji wszystko przebiegło doskonale. Za Waszą posługę w recepcji, w kuchni, gdzie przygotowaliście pyszne kanapki, za upieczenie ciast, za posługę muzyczną na Eucharystii dziękujemy Wam z całego serca. Zebraliśmy mnóstwo podziękowań od uczestników DWDD. Przekazujemy je na wasze ręce, bo one należą się całej naszej wspólnocie.

Chwała Panu!
Ania i Marcin

       Zachęcamy do zapoznania się z artykułem w Gościu Niedzielnym oraz obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

2016.04.06 Odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne

       Bogu niech będą dzięki za czas rekolekcji ewangelizacyjnych, które dane nam było przeżyć w tym pięknym czasie specjalnie wybranym i przygotowanym przez Pana - 1-3 kwietnia, w 11 rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II oraz w niedzielę miłosierdzia Bożego. Na wszystkich uczestników rekolekcji Bóg miłosierny wylał swoje zdroje łaski. Jego hojność w obdarowywaniu nas nie znała końca. Każdy kto otworzył swoje serce Bogu stojącemu i czekającemu na zaproszenie doznał wylania się morza miłości. Przyjmując Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela staliśmy się dziedzicami Jego królestwa.
       Doznaliśmy oczyszczenia w sakramencie pokuty, gdzie Chrystus wziął od nas grzech każdego z nas, nasz brud i wybielił go w swojej nieskończonej miłości. Jego miłosierdzie wylało się nas obficie.
       Zgodnie z obietnicą tchnął w nas Nowego Ducha. Zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym, który umocnił nas swoimi darami. Każdy otrzymał od Boga prezent. Teraz od nas samych zależy co z nim zrobimy... Możemy rzucić go w kąt i nie zajrzeć nawet do środka, albo możemy cieszyć się nim. My wybieramy tą drugą wersję - odwiązujemy wstążeczkę, odpakowujemy prezent i odkrywamy te dary, które Pan pragnie nam ofiarować. A nasz Pan i Bóg jest hojny i ma dla nas najpiękniejszy dar - taki, o którym marzymy, który uczyni nasze życie pięknym. Zaczynamy Nowe Życie.

O rekolekcjach ewangelizacyjnych można także przeczytać na stronach elbląskiego wydania Gościa niedzielnego Tak wygląda jedność

Świadectwa

Chwała Panu
Ania i Marcin

2016.04.06 Apel Centralnej Diakonii Życia do członków Ruchu

SIŁA MODLITWY

LogoDZ

       Centralna Diakonia Życia zwraca się do wszystkich członków naszego Ruchu o włączenie się w akcję zbierania podpisów pod apelem do parlamentarzystów przygotowanym przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia Człowieka o uchwalenie prawa chroniącego każde życie ludzkie od momentu poczęcia.

- Ochroną prawną powinny zostać objęte wszystkie dzieci bez względu na stan ich zdrowia czy okoliczności poczęcia.

- Matka i rodzina dziecka poczętego mają mieć zapewnioną medyczną, materialną, psychologiczną i prawną pomoc ze strony państwa polskiego.

- Utrzymać należy dotychczasowy, ustawowy zapis wyłączający kobietę dokonującą aborcji z odpowiedzialności karnej.

Szczegóły na stronie internetowej: www.kochamykazdedziecko.pl

       Zachęcamy do zapoznania się z apelem i jego uzasadnieniem oraz do pobrania, wydrukowania i udostępnienia w Waszych wspólnotach, rodzinach, wśród bliskich i znajomych tabeli do zbierania podpisów.
       Prosimy o akcję rozsyłania e-maili z podaniem linku do powyższej strony, gdyż podpisy można składać także elektronicznie.

Dorota i Łukasz Kozyrowie
odpowiedzialni za Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie

2016.04.01 SIŁA MODLITWY - Świadectwo

SIŁA MODLITWY

Sila modlitwy

Świadectwo - Kasia i Michał

Świadectwa

2016.03.25 Życzenia


Zyczenia


2016.03.19 Rejonowy Dzień Wspólnoty
- Rejon Pomezania

"Duch Święty duszą Kościoła"

Dzien Wspolnoty

       12 marca 2016 r. w iławskim kościele pw.Św.Brata Alberta odbył się Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty DK pod hasłem "Duch Święty duszą Kościoła". Spotkanie animowali Bernadeta i Andrzej (para rejonowa) oraz ks.Przemysław (moderator). W Dniu Wspólnoty wzięło udział wielu członków wspólnot DK Rejonu Pomezania.
       Spotkanie rozpoczęło się modlitwą do Ducha Świętego. Kolejnym jego elementem był namiot spotkania. Następnie ksiądz Przemysław wygłosił konferencję na temat roli Ducha Świętego w życiu członków wspólnot DK oraz - ogólniej - wszystkich chrześcijan. Kapłan starał się opisać Kościół jako łódź, Ducha Świętego zaś jako wiatr, dzięki któremu może się ona poruszać po wzburzonych falach współczesnego świata w kierunku wyznaczanym przez naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Posługa księdza Marka i Arka dała możliwość pojednania się z Bogiem.
       Po konferencji rozpoczęła się praca uczestników w dwóch grupach. Członkowie wspólnot DK z Iławy, Kwidzyna, Malborka i Sztumu zastanawiali się, w jaki sposób najefektywniej mogą współpracować z Duchem Świętym dla dobra Kościoła i świata. Stwierdzili zgodnie, że najskuteczniej otworzyć się na Ducha Świętego można dzięki sakramentom oraz systematycznemu praktykowaniu zobowiązań DK; zauważyli również, że miarą owego otwarcia się na działanie trzeciej Osoby Boskiej, swoistym sprawdzianem jego obecności w życiu człowieka - jest zgodność chrześcijańskiej myśli ("światła") i właściwego moralnie działania ("życia"). Tym samym potwierdzili słuszność teorii, którą wypracował założyciel Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszek Blachnicki.
       Po zakończeniu pracy w grupach uczestnicy Dnia Wspólnoty mogli wysłuchać dwóch świadectw: jednego dotyczącego piętnastodniowych rekolekcji OR I, drugiego zaś poświęconego Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Zwieńczeniem Dnia Wspólnoty była Eucharystia. Po niej odbyła się agape i prezentacja prac wykonanych przez dzieci członków wspólnot DK.

Zdjęcia w galerii

Katarzyna i Rafał

2016.02.17 Rekolekcje Ewangelizacyjne

W Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski
w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia
w 11 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II - papieża Bożego Miłosierdzia
Tydzień po Wielkanocy - w Uroczystość Bożego Miłosierdzia

Chcemy zaprosić Was do przeżycia rekolekcji ewangelizacyjnych.

Odbędą się one w dniach 1-3 kwietnia w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

Rekolekcje prowadzone będą w formie przeżyciowej - pozwolą nam na nowo doświadczyć Bożej miłości i napełnić się Duchem Świętym, by On mógł działać w nas i poprzez nas.
Ze wzrokiem utkwionym w Jezusie i w Jego obliczu miłosiernym będziemy mogli zagłębić się w miłość Trójcy Przenajświętszej. "Bóg jest miłością" (1 J 4, 8.16), ogłasza - po raz pierwszy i jedyny na kartach Pisma Świętego - Jan Ewangelista. To miłość, która się daje za darmo - każdemu z nas - także Tobie.
Przyjdź i pozwól, aby miłosierna miłość Ojca, przez Syna w Duchu Świętym napełniła i Twoje serce.

Szczegóły na plakacie.

Ania i Marcin Bukowscy

2016.01.27 BAL KARNAWAŁOWY REJONU POMEZANII
WYDRY 2016

Bal DK

       W sobotni wieczór 23 stycznia 2016 roku spotkaliśmy się w leśniczówce Wydry niedaleko Sztumu. Przepiękna zimowa sceneria wprowadziła nas w dobry balowy nastrój. Mroźna aura kontrastowała z pięknym i ciepłym wystrojem naszej sali zabaw. Wiele radości wzbudzały kolejne pojawiające się pary zwłaszcza te, które podjęły wysiłek przebrania się. Zabawę rozpoczął uroczysty Polonez poprowadzony przez "szkocką" parę - Hanię i Grzegorza. Dużo było rozmaitych tańców i zabaw. Krąg Św.Brata Alberta z Kwidzyna zaskoczył nas swoimi aktorskimi zdolnościami, umiejętnie zarażając innych ku radości wszystkich. Czas spędzony razem w radości i trzeźwości był wzajemnym świadectwem Nowej Kultury, do budowania której jesteśmy wzywani. Wiele radości dała nam obecność księdza Marka i księdza Radka, którzy nam błogosławili i wspólnie się z nami bawili. Bardzo dziękujemy Agnieszce i Marcinowi, Joli i Andrzejowi, którzy wzięli cały trud przygotowania w swoje ręce. Zorganizowali przednią zabawę. Wygląda na to, że zaczyna nam się tworzyć Diakonia Nowej Kultury ;)

Zdjęcia w galerii

Bernadeta i Andrzej
Ps. Do zobaczenia za rok, być może w tym samym miejscu.

2016.01.20 SPOTKANIE OPŁATKOWE - KWIDZYN 9.01.16

Spotkanie opłatkowe

       W sobotę 09.01.2016 r. w zabytkowej sali kwidzyńskiego zamku odbyło się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła rejonu Pomezanii, kręgów z Kwidzyna, Malborka, Iławy i Sztumu. Rozpoczęła je para rejonowa Bernadeta i Andrzej Omieczyńscy zapaleniem świecy i słowami "Światło Chrystusa" oraz kolędą "Przybieżeli do Betlejem". Andrzej przywołał słowa ks.Janusza Pasierba: "Jednym z największych darów miłości jest obecność" i przypomniał, że Święto Chrztu Pańskiego jest jednocześnie Dniem Moderatorów DK. Moderator rejonowy ks.Przemysław Demski podkreślił powód, dla którego się zgromadziliśmy i odczytał fragment o narodzeniu Pańskim (Łk 2,1-20), pobłogosławił zebranych, podziękował za obecność, przekazał życzenia, by talent miłości rodzinnej i małżeńskiej rozwijał się we wszystkich kręgach. "To świadectwo, jakie dajecie innym jest światłem, które daje innym siłę" - powiedział ks.Przemek i przywołał słowa Matki Teresy z Kalkuty: "Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie".
       Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie gorące życzenia i Czytaj DALEJ...
2016.01.13 Oaza Modlitwy

       Zapraszamy na Oazę Modlitwy "Małżeństwo w mocy Ducha" w terminie 22-24.04.2016 do Glotowa, początek w piątek o 18:00, zakończenie w niedzielę ok.16:00. Zaproszenie kierujemy do małżeństw po Oazie Ist. Koszt dla małżeństwa 210 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u Renaty Pietrowskiej pod numerem telefonu: 606 806 956 - od pon. do pt. po godzinie 16:00 w pozostałe dni od rana :).

Renata i Bogdan


Archiwum 2017
Archiwum 2016
Archiwum 2015
Archiwum 2014
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009

 
---