Ikona
Domowy Kosciół Domowy Kosciół
.
.
Śledź nas na facebook-u

Tablica ogłoszeń

Najbliższe wydarzenia:

 • Brak

Dalsze wydarzenia...
Znak roku 2017/2018

Skrzynka modlitewna

Twoje imię:
Proszę, wpisz tutaj intencję
Pytanie kontrolne:
3 + 4 (słownie)=

Dodane intencje

 
 
KODR Logo

Biuletyn KODR
 
 
Tablica ogłoszeń

Aktualności 2015

Nowi członkowie DK :)


2015.12.28 Niedziela Świętej Rodziny


       W niedzielę 27.12.2015 w uroczystość patronalną Domowego Kościoła odbyła się kolejna niedziela małżeństw w rejonie Pomezania. Podczas wszystkich Mszy Świętych w Sadlinkach niedaleko Kwidzyna, obecne w kościele małżeństwa mogły wysłuchać homilii moderatora rejonowego ks.Przemysława Demskiego, ukazującej małżeństwo jako wspólną drogę ku niebu. Następnie małżeństwa z naszego rejonu dzieliły się świadectwem realizacji tej drogi w swoim życiu, które budują na Jezusie zgodnie z charyzmatem Domowego Kościoła. Po raz pierwszy w tej parafii, sakramentalni małżonkowie mogli uroczyście odnowić ślubowanie małżeńskie. Ku naszej radości uczyniło to bardzo wiele małżeństw, które następnie otrzymały indywidualne błogosławieństwo od kapłanów i specjalną modlitwę o wierność wraz z ulotką o DK. Wszystko działo się w scenerii betlejemskiej szopy. Widać było wzruszenie u wielu osób. Również małżeństwa posługujące świadectwem miały okazję ten ważny dla naszego ruchu dzień, przeżyć w duchu radosnego bycia i kolędowania przy wspólnym stole korzystając z gościnności księdza proboszcza Bogdana Sokołowskiego.
       Ziarno zostało zasiane. Módlmy się by trafiło na dobry grunt i zaowocowało być może powstaniem nowego kręgu.
       Dziękujemy wszystkim małżeństwom, które posługiwały w dotychczasowych niedzielach małżeństw w naszym rejonie.

Zdjęcia w galerii

Bernadeta i Andrzej

2015.12.24 Życzenia
Wspólnoto Domowego Kościoła!

       Życzymy Wam, aby w te święta Bożego Narodzenia Jezus Chrystus na nowo narodził się w Waszych sercach i zamieszkał pośród Was w Waszych rodzinach. Napełnieni Jego miłością rozniecajcie miłość pośród Was, w miejscach waszej pracy oraz wszędzie tam, gdzie Pan Bóg Was pośle.
       Niech Jego moc przemienia nasze życie czyniąc je pełnym pokoju, miłości i umiejętności budowania właściwych relacji z drugim człowiekiem.
       Życzymy Wam wszelkiego dobra od Nowonarodzonej Dzieciny.

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Pozdrawiamy serdecznie

Ania i Marcin

2015.12.14 Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Pomezanii

       W sobotę 5.12.2015 w Katolickiej Sportowo-Jezykowej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej rejonu Pomezanii. Temat przewodni spotkania brzmiał "Moc Ducha Świętego w liturgii - Dawca jedności braterskiej" i nawiązywał do hasła roku formacyjnego "W mocy Ducha Świętego"
       Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.30 zawiązaniem wspólnoty, modlitwą do Ducha Świętego i odśpiewaniem piosenki roku. Następnie konferencję na temat "Moc Ducha Świętego w liturgii" wygłosił moderator rejonowy ks. Przemysław Dembski, który zauważył, że jest to temat niezwykle szeroki, bo już przekraczając próg świątyni, kreśląc znak krzyża na początku liturgii otwieramy się na działanie i obecność Ducha Świętego. Przypomniał, że niezwykłość liturgii wynika z faktu, iż Duch Święty jest tak samo obecny podczas przemienienia dziś, jak wtedy w Wieczerniku. Uczestniczymy stale w tej samej ofierze, jaką złożył za nas Jezus Chrystus. Ksiądz moderator przypomniał też, że przejęte przez chrześcijan, a pochodzące z greki słowo "liturgia", oznaczało w starożytności służbę publiczną... "Bóg zaprasza nas nie jako widzów, ale uczestników liturgii." - ... "To co mnie przemienia na liturgii, ma też przemieniać innych"... "Błogosławieństwo dziecka jest też liturgią" - oto kilka cennych myśli zawartych w tej konferencji. Na zakończenie ks.Przemek odesłał nas do książki kard.Josepha Ratzingera "Duch Liturgii", w której czytamy: Czytaj DALEJ...

2015.12.08 Odbyła się Oaza Modlitwy

       W dniach 27-29 listopada 2015 w Głotowie mogliśmy przeżywać Oazę Modlitwy zorganizowaną przez naszą diecezję. Pan Bóg posłużył się Renatą i Bogdanem oraz ks.Piotrem Olechowskim, aby przez te 2 dni pomogli nam zająć się szczególnie modlitwą małżeńską. Każde małżeństwo mogło nie tyle wysłuchać teorii, co doświadczyć wspólnej modlitwy małżeńskiej przed obliczem Jezusa. W ciągu tego krótkiego czasu znalazło się miejsce na codzienną Eucharystię jak również na modlitwę uwielbienia, dwa dialogi małżeńskie, budownie wspólnoty oraz czas na odpoczynek. Jednym słowem każda chwila była dobrze wykorzystana.
       Dziękując za ich trud ufamy, że owoce tych rekolekcji pozwolą nam pogłębiać więź z Bogiem i ze współmałżonkiem.

Zdjęcia w galerii

AK

2015.12.01 Rekolekcje z bratem Ksawerym


       Zapraszamy na rekolekcje z bratem Ksawerym Knotzem OFMCap pod tytułem "Seks - między grzechem a świętością". Rekolekcje odbedą się w dniach 8-9 stycznia 2016 w Głotowie.

Informacje i zapisy:
Aleksandra i Janusz Prucnalowie
tel.: 600 089 948
e-mail: huculp@gmail.com

AK

2015.10.12 Dzień dziecka utraconego

       15 października obchodzimy dzień dziecka utraconego. Wielu z nas - my również, ma swojego aniołka w niebie.

       Pragniemy zaprosić was na mszę właśnie w tym szczególnym dniu 15 października o godz 18.00 do kościoła Franciszki Siedliskiej w Elblągu przy ulicy Willowej (blisko alei Grunwaldzkiej)

Pamiętajmy o naszych aniołach w niebie.

Ania i Marcin

2015.10.03 Dzień Wspólnoty

       Przypominamy, iż 10 października odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie organizowany dla całej wspólnoty diecezjalnej.

Miejsce spotkania: Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II, przy ulicy Sienkiewicza 54 (po lewej stronie zaraz na początku miasta wjeżdżając od strony Malborka - w pobliżu Leadla.

Początek spotkania o godz. 15.
Temat: Moc Ducha Św. w Biblii

W planie:
15.00 Zawiązania wspólnoty,
15.20 Konferencja,
16.00 Spotkanie w grupach,
17.15 Namiot Spotkania,
Przygotowanie do Eucharystii i Eucharystia,
Agapa

Zachęta do podjęcia modlitwy w ramach Róży Różańcowej Domowego Kościoła

Oczekując na wspólne spotkanie w Sztumie zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć z powakacyjnego Dnia Wspólnoty w Zielonce Pasłęckiej.

Ania i Marcin

2015.10.03 Zmiana terminu Dnia skupienia

       Nastąpiła zmiana terminu Dnia Skupienia dla animatorów i par po sesji o pilotowaniu. Odbędzie się on w sobotę 14 listopada, w salkach na plebanii Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Początek o godz. 9.30.
       Przypominamy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia - ze względu na konieczność zamówienia odpowiedniej liczby obiadów.

Ania i Marcin

2015.10.03 Zaproszenie na Oazę Modlitwy

       Zapraszamy całą Wspólnotę Domowego Kościoła naszej diecezji na Oazę Modlitwy, która odbędzie się w dniach 27-29.11.2015r. w Glotowie. Początek w piątek o 18:00, zakończenie w niedzielę ok.16:00, tematem będzie "Modlitwa małżeńska".

Koszt:
osoby powyżej 12 lat - 100 zł
dzieci od 3-12 lat - 80 zł
dzieci 0-2 lat - "gratis" ;)
trzecie dziecko (najmłodsze) - "0 zł"

Szczegółowe informacje i zapisy u Renaty Pietrowskiej pod numerem telefonu:
606 806 956 - od pon. do pt. po godzinie 16:00
w pozostałe dni od rana :).

Liczba miejsc ograniczona. Nie zastanawiajcie się dłużej - już dziś można się zapisać, aby dać sobie szanse na przeżycie tego niezwykłego czasu spotkania ze współmałżonkiem i z Panem Bogiem.

Całą wspólnotę prosimy o modlitwę w intencji uczestników i diakonii. Tym, którzy jeszcze się zastanawiają nad uczestnictwem w rekolekcjach polecamy nasz tekst poświecony modlitwie małżeńskiej umieszczony w zakładce konferencje.

Ania i Marcin

2015.10.03 Zaproszenie na bezpłatne warsztaty
"Ku satysfakcjonującym więziom w rodzinie."


       Zapraszamy na bezpłatne warsztaty "Ku satysfakcjonującym więziom w rodzinie." Będą się one odbywać w piątki od godziny 15.30 do 18.30 w dniach:
- 9 października 2015r. "Emocje, wróg czy przyjaciel w rodzinie."
- 23 października 2015r. "Komunikacja w rodzinie."
- 6 listopada 2015r. "O języku serca w rodzinie."
- 20 listopada 2015r. "Rozwiązywanie problemów i budowanie współpracy w rodzinie."

w siedzibie Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w Elblągu.
       Zgłoszenia chęci udziału pod nr telefonu 783 019 937 lub osobiście w siedzibie, przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w Elblągu.

Wydajemy zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach.

Warsztaty poprowadzone zostaną przez mgr psychologii Joannę Myszko.

Ania i Marcin

2015.09.13 Zaproszenie na Dzień skupienia dla animatorów
i małżeństw po sesji o pilotowaniu kręgów

       Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w tym roku podjęły posługę pary animatorskiej w kręgach Domowego Kościoła oraz wszystkie małżeństwa, które przeżyły sesję o pilotowaniu kręgów, na specjalnie zorganizowany dla Was Dzień Skupienia:
Kiedy:		14 listopada 2015 roku
Gdzie:		kościół św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu, 
		ul. Sobieskiego 37
Zgłoszenia:	tel: 601-258-884, e-mail a.bukowska@vp.pl 
       Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 9.30 (prosimy o nieco wcześniejsze przybycie, abyśmy mogli zacząć o czasie). Planowane zakończenie około godz.17:00. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 24 października do nas. Jest to związane z obiadem, który będziemy dla nas zamawiać, żebyśmy mieli siły fizyczne do nabierania sił duchowych. Nie będzie diakonii do dzieci, dlatego szukajcie już kogoś kto może zająć się waszymi maluchami w tym czasie (my też możemy mieć z tym kłopot). Oczywiście maluchy, które są przy rodzicach mogą z wami być. Zabieramy ze sobą Pismo Święte.
       Prosimy, potraktujcie to spotkanie jako konieczny element związany z posługą, której w tym roku się podjęliście. Z tego względu należy traktować obecność w tym dniu jako obowiązkową. Czy ślepy może być przewodnikiem ślepego /por. Mt 15,14/?
       Dla par po sesji o pilotowaniu będzie to okazja do odnowienia w sobie zapału związanego z ewangelizacją oraz do wspólnego, zastanowienia się nad tym w jaki sposób zapraszać nowe małżeństwa do Domowego Kościoła. W skali całej diecezji jest 11 małżeństw, które ukończyły sesję o pilotowaniu. Jest więc potencjał, który nie do końca jest jednak wykorzystywany. Potrzeba, abyśmy wspólnie zastanowili się nad tym co zrobić, aby wspólnota Domowego Kościoła w naszej diecezji rozwijała się.

Ania i Marcin

2015.09.13 Zaproszenie na Dzień Wspólnoty

       Serdecznie zapraszamy na Jesienny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie, który odbędzie się 10 października w Sztumie, w Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II, przy ulicy Sienkiewicza 54. Początek spotkania o godz. 15.
       Będzie to pierwszy, w nowym roku formacyjnym, (i jednocześnie ostatni) dzień wspólnoty organizowany dla całej diecezji. Kolejne przeżywane będą już w rejonach. Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Budujmy wspólnotę na poziomie diecezji.
       Florencio Segura SJ, autor książki Dotyk Jezusa, napisał o wspólnocie zakonnej: Nie żyjemy we wspólnocie, ani dla wspólnoty, lecz ze wspólnotą. To stwierdzenie można odnieść do każdego typu wspólnoty: małżeńskiej, rodzinnej, wspólnoty Domowego Kościoła... Nie żyjemy we wspólnocie, to znaczy, że wspólnota nie jest tylko uregulowaną przestrzenią naszego życia, miejscem wypoczynku albo miejscem, które ułatwia wypełnianie określonych zadań i obowiązków. Nie żyjemy też dla wspólnoty. Nie jest ona celem samym w sobie. Nie jesteśmy zobowiązani, aby jej się podporządkowywać. Żyjemy natomiast ze wspólnotą, która pomaga nam rozwijać się, dojrzewać, realizować siebie i swoje życiowe powołanie.
       Dlatego prosimy, Droga Siostro i Drogi Bracie przyjmij to nasze zaproszenie. Twoje bycie razem z nami jest dla nas niezwykle ważne i potrzebne. Zarezerwuj sobie czas i poświęć te parę godzin, aby być razem z nami we wspólnocie. Liczymy, że będziesz razem z nami.
       Szczegółowy plan zostanie podany wkrótce.

Ania i Marcin

2015.09.13 Odbył się powakacyjny dzień wspólnoty

       W sobotę 5 września po raz pierwszy w naszej diecezji odbył się Powakacyjny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Śpiesząc od razu z wyjaśnieniami, przypominamy, iż w ramach ogólnopolskiego kalendarium przygotowywanego dla całego Ruchu Światło-Życie na każdy rok formacyjny przewidziane są 4 terminy, w których w każdej diecezji powinien odbyć się dzień wspólnoty: pierwszy jesienny (w październiku), drugi adwentowy (najczęściej w grudniu) oraz kolejne: wielkopostny (przeważnie w marcu) i wiosenny odbywający się zazwyczaj w maju. Dodatkowo w wielu diecezjach, obok wspólnego zakończenia roku formacyjnego, organizowany jest także powakacyjny dzień wspólnoty połączony z uroczystym rozpoczęciem nowego roku formacyjnego.
Czytaj DALEJ...

2015.09.13 Odbyły się rekolekcje "Radość zobowiązań"

"Zobowiązania są jak diamenty.
Nieoszlifowane - to tylko szare kamienie;
Oszlifowane - stają się prawdziwym skarbem"


z takim przesłaniem i przekonaniem wyjechaliśmy z rekolekcji tematycznych "Radość zobowiązań", które odbyły się w dniach 21-27 sierpnia 2015 r. w nadmorskim Ostrowie niedaleko Karwi. W rekolekcjach uczestniczyło 26 małżeństw z 15 diecezji z całej Polski oraz z polskiej misji katolickiej z Berlina, podzieleni na 4 kręgi. Posługę par animatorskich wspaniale pełnili: Marta i Arek Gorczyńscy z Malborka, Kinga i Andrzej Piotrowicz z Iławy, Renata i Bogdan Pietrowscy z Elbląga oraz my - Ania i Marcin. Opiekę duchową nad uczestnikami sprawował ks.Mirosław Wnęk, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, które dzięki jego posłudze mogliśmy doświadczyć na tych rekolekcjach. Troskę o najmłodszych uczestników rekolekcji roztoczyła, pełna zaangażowania, 8-osobowa diakonia wychowawcza, która oprócz tego, że wspaniale wywiązała się z powierzonego im zadania, dodatkowo wspierała nas muzycznie i zabawiała nas w czasie wieczorów pogodnych. Wszystkich nas łącznie było 104 osoby. Czytaj DALEJ...

2015.09.02 Odbyła się OAZA II°


... "mała wieś, ale Mątowy Wielkie" - czyli OAZA RODZIN II°

       To krótkie, ale bardzo trafne określenie tego co miało miejsce w pierwszym turnusie oaz rekolekcyjnych w naszej diecezji. "Mała - Wielka wieś" znalazła się w Bożym planie "wyjścia z niewoli" dla kilku rodzin DK. Dla niektórych już sama droga na rekolekcje była swoistym Exodusem i świadectwem odwagi.
       W tym roku Święta Dorota zwana Błogosławioną gościła rodziny nie tylko z Polski (diecezja łowicka, szczecińsko-kamieńska, warszwsko-praska, elbląska) ale również z Niemiec i Ukrainy. Z taką wspólnotą można doświadczyć prawdziwego "bogactwa Ruchu Światło-Życie". Najlepszym dowodem tego są świadectwa uczestników:
Andrzej
Janka
Kasia i Grzegorz
Oleg i Walentyna
Rysiek

       My ze swojej strony dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski, każdego uczestnika i posługujących.

Zdjęcia w galerii

Bóg zapłać!
Hania i Grzesiu

2015.08.30 Diecezjalny Dzień Wspólnoty

       Wielkimi krokami zbliża się nowy rok formacyjny. Tym razem chcemy go rozpocząc w nieco inny sposób niż zazwyczaj.

Mianowicie:
5 września w sobotę zapraszamy wszystkich na powakacyjny Dzień Wspólnoty do Zielonki Pasłęckiej. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 16:00. Chcemy aby był to czas świadectw z przeżytych rekolekcji wakacyjnych oraz podsumowania minionego roku formacyjnego. Każdy kto będzie chciał będzie mógł się podzielić owocami rekolekcji badź innymi wydarzeniami związanymi z poprzednim rokiem formacyjnym. Wszyscy wiemy jaką wartość mają świadectwa. Jesteśmy powołani do tego, aby dzielić się z innymi - nie tyko rzeczami materialnymi, swym czasem, dobrą radą, ale także i naszymi przeżyciami.
       O 18:00 będzie Eucharystia z przekazaniem posługi nowym animatorom (mamy nadzieję, że do tego czasu we wszystkich kręgach będą już wybory), a po niej Agapa.
       Zapraszamy na to spotkanie wszystkich członków naszej wspólnoty - nie tylko tych, którzy byli na rekolekcjach, czy też nowo wybranych animatorów. Ci, którzy uczestniczyli w naszym ogólnodiecezjalnym spotkaniu w Jegłowniku przed wakacjami juz doświadczyli czym jest radość spotkania.
       Dlatego jeszcze raz za papieżem Franciszkiem powtarzamy: "nie dajmy się okraść ze wspólnoty" - budujmy radość bycia ze sobą we wspólnocie.

Pozdrawiamy
Ania i Marcin

2015.08.30 List kręgu centralnego

       Poniżej list Kręgu Centralnego na rok formacyjny 2015/16 skierowany do wszystkich małżeństw Domowego Kościoła. Zachęcamy do przeczytania i rozważenia jego treści.

List kregu centralnego

AK

2015.07.03 Ingres ks.bp.Adama Wodarczyka

       We wspomnienie liturgiczne bł.Doroty z Mątowów w kwidzyńskiej konkatedrze został wprowadzony na tron Biskupa Pomezańskiego przez Bp.Elbląskiego Jacka Jezierskiego Bp.Adam Wodarczyk. Tytuł ten został mu nadany przez papieża Franciszka. Biskupami tytularnymi zostają zazwyczaj biskupi pomocniczy. Otrzymują oni wówczas tytuł dawnej, już nieistniejącej diecezji.
       Ziemie kwidzyńskie i okoliczne od wczesnego średniowiecza zamieszkiwali Prusowie, którzy od XIII w. byli ewangelizowani przez misjonarzy cysterskich na czele z opatem Christianem późniejszym biskupem pruskim. W roku 1236 legat papieski Wilhelm z Modeny otrzymał polecenie podziału Prus na diecezje. W wyniku dokonanego podziału ziem pruskich powstały cztery diecezje, a wśród nich 28 lipca 1243 r. została utworzona Diecezja Pomezańska, której stolicą stał się Kwidzyn ze swoją katedrą. Na początku XV w. w diecezji pomezańskiej było 235 parafii skupionych w 16 dekanatach. Po sekularyzacji państwa krzyżackiego i swojej konwersji w 1525 roku książę pruski Albrecht Hohenzollern przystąpił do propagowania luteranizmu na tych ziemiach, co w konsekwencji zaowocowało wraz z rozwojem protestantyzmu zaniknięciem diecezji pomezańskiej, a jej pozostałe parafie zostały objęte administracją biskupów chełmińskich. Obecnie tradycje diecezji pomezańskiej kontynuuje diecezja elbląska. Ponad 90% jej terytorium to dawna diecezja pomezańska. Siedzibą biskupstwa pomezańskiego były Kwidzyn i Prabuty, mieszczące dzisiaj konkatedry diecezji elbląskiej. Znaczenie kwidzyńskiej katedry wzrosło, kiedy znalazł się w niej grób błogosławionej Doroty z Matowów. Do jej grobu pielgrzymował m.in. król Władysław Jagiełło, który odwiedził Kwidzyn po zwycięstwie pod Grunwaldem.
       W tym szczególnym dniu zostali również powołani i instalowani w kwidzyńskiej Katedrze kanonicy Kapituły Konkatedralnej. Kanonikiem rzeczywistym kapituły został nasz moderator diecezjalny ks.Józef Miciński oraz moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w latach 1998-2001 ks.Jarosław Kiełb.
       Oprawa uroczystości była nadzwyczaj uroczysta. Uświetniał ją muzycznie zaproszony chór, który przy muzyce organowej dodawał wielkiego splendoru. Członkowie Domowego Kościoła brali udział w Eucharystii i w modlitwie wiernych modlili się za obu obecnych biskupów oraz za wszystkich powołanych kanoników. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na stronie parafii Św.Jana Ewangelisty w Kwidzynie

Agnieszka i Piotr
ks. Przemysław Demski
Magdalena Perucka

2015.06.03 Rekolekcje oazowe dla młodzieży

       Ks. Krzysztof Kaoka zaprasza młodzież po kl. 3 Gimn i starszą na I st. Oazę Nowego Życia - ONŻ
12-28 sierpnia
w Hartowcu koło Lubawy.
Koszt 600 zł
zgłoszenia pod nr 501495296

Mgda P.

2015.06.01 Nowy Krąg DK w Iławie

       17 maja br. w iławskim kościele pw.św.Brata Alberta odbyło się uroczyste wstąpienie pięciu małżeństw do Kręgu Domowego Kościoła. W ten sposób powstał drugi już krąg Domowego Kościoła w Iławie. Tworzą go:
- Marzena i Jerzy G.,
- Ewa i Bogdan P.,
- Katarzyna i Rafał R.,
- Joanna i Adam S.
- oraz Dorota i Marian Ż.

       Wspólnota zawiązała się po okresie trzyletniego pilotażu, prowadzonego przez Renatę i Bogdana P. z Elbląga. Mszy Świętej, podczas której małżonkowie wyrazili chęć formowania się w myśl zasad propagowanych przez Ruch Światło-Życie, przewodniczył ks.Piotr Fijałek - aktualny moderator Kręgu. W Mszy uczestniczyli: para rejonowa DK - Magdalena i Łukasz M., członkowie wspólnot DK spoza Iławy oraz członkowie pierwszego kręgu DK z Iławy. Po Mszy Świętej wszyscy członkowie DK spotkali się na uroczystej agapie.

Zdjęcia w galerii

Rafał

2015.05.20 Zakończenie roku - zmiana terminu

Kochani

       Wielkimi krokami zbliża się moment zakończenia kolejnego roku formacyjnego DK. W tym roku chcemy was wszystkich zaprosić na nie 13.06.(!!!!) do Jegłownika.
       W porównaniu ze wcześniejszym kalendarium jest to tydzień później. Spowodowane jest to "dlugim weekendem" po Bożym Ciele, a także rekolekcjami z ojcem Bashobora, które odbywają się w Elblągu w dniach 5-7.06. (Przy okazji - są jeszcze wolne miejsca - zapisy i więcej informacji na stronie www.rekolekcje.elblag.pl. Dla małżenstwa spoza Elbląga zapewniamy nocleg u siebie, a jak będzie więcej potrzeba to może znajdą się też inni chętni by przyjeżdżających spoza Elbląga ugościć u siebie)
       W sobote 13.06 spotykamy się w Jegłowniku na terenie wokół plebanii u ks.Mariusza Ostaszewskiego - dyrektora wydziału duszpasterstwa rodzin w kurii diecezji elbląskiej oraz opiekuna kręgu przy parafii katedralnej. Nasze spotkanie ma mieć przede wszystkim charakter integracyjny i "wspólnoto-twórczy" Chcemy cieszyć się darem wspólnoty i radować się obecnością drugiego. Dlatego też zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tym wydarzeniu.
       "Tu i teraz, a także tam, gdzie stanowią 'małą trzódkę' (Łk 12, 32), uczniowie Pana są powołani do życia jako wspólnota, która byłaby solą ziemi i światłem świata (por. Mt 5, 13-16). Są powołani, by dać swiadectwo o przynależności ewangelizującej zawsze w nowy sposob. Nie pozwólmy się okraść ze wspólnoty!" /EG 92/.

       Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 15.00
- do 17.30 będzie czas na wspólne świętowanie, zabawy (dla małych i dużych), pieczenie kiełbasek
- o 17.30 nabożeństwo czerwcowe
- 18.00 Eucharystia w kościele parafialnym.

       Zapleczem gospodarczo-kulinarnym zajmiemy się osobiście. Prosimy jedynie o przekazanie do 4.06 do par rejonowych, orientacyjnej liczby osób z poszczególnych kręgów, które będą uczestniczyć w tym spotkaniu, tak byśmy wiedzieli czy kupić 5 czy 25 kg kiełbasy. Jeśli ktoś ma pomysły na dodatkowe elementy kateringu (np.smalec, własnoręcznie przygotowany chleb lub inne domowe specjały) i podejmie się przygotowania tego w odpowiedniej ilości to prosimy o tego typu informację bezpośrednio do nas. Za konsumpcję obowiązywać będzie dobrowolna ofiara.

Pozdrawiamy i do zobaczenia w jak najliczniejszym gronie
Ania i Marcin

2015.04.16 Zaproszenie2015.04.13 Pilegrzymka do Kalisza

       Serdecznie zapraszamy wszystkich członków DK naszej diecezji do uczestnictwa w tej pielgrzymce do Kalisza. Wyjazd autokarem ok. godz 6.00. Trasa przejazdu Elbląg - Malbork - Sztum - Kwidzyn. Koszt uczestnictwa 80 zł obejmuje przejazd oraz ubezpieczenie.

Szczegółowy program pielgrzymki

Zgłoszenia Ania i Marcin Bukowscy:
a.bukowska@vp.pl
lub telefonicznie 691-939-311

Ania i Marcin

2015.04.07 ŻyczeniaAlleluja!

Chrystus Zmartwychwstał!
Weselmy się radujmy!
W nim nasze życie i zmartwychwstanie!
Niech te święta będą dla was czasem, w którym Zmartwychwstały Chrystus zamieszka w waszych rodzinach, umocni je swoim pokojem i miłością. Czerpiąc od Niego bądźcie światłem dla innych ukazującym wielkość i wspaniałość naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Ania i Marcin Bukowscy

2015.04.07 Odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty -
Rejon Elbląg Południe - Pasłęk

A w rejonie Elbląg Południe - Pasłęk było tak...

       14-stego marca w kościele św.Jerzego w Elblągu spotkaliśmy się na wielkopostnym Dniu Wspólnoty. Hasło dnia: 'KOCHAĆ UBOGICH'. Najciekawszym punktem była konferencja ks.dr hab.Stefana Ewertowskiego o tym, że w przypowieści o dobrym Samarytaninie to Jezus pochyla się nad skrzywdzonym ubogim, a my jako Jego naśladowcy mamy czynić to samo dopisując tym samym dalszy ciąg tej przypowieści. Bo tak jak ubogi jest czasem niczym wobec mnie i Ciebie, tak ja i Ty jesteśmy niczym wobec Boga. Podczas dzielenia w grupach odkryliśmy, że należy się dzielić również bogactwem duchowym.
       Bardzo miło było podczas agapy gdy nasz gospodarz - ks.Proboszcz wspominał "stare oazowe czasy".
       Bardzo wszystkim dziękujemy za liczne przybycie, cieszyła nas szczególnie obecność licznej gromadki dzieci. Szczególne podziękowania dla grających, śpiewających i tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego naszego święta.
       Klerykom z seminaryjnego koła Ruchu Światło-Życie - dobrze, że jesteście!

Agatka Jacek Jakubowscy.

2015.03.26 Odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty -
Rejon Elbląg Północ

Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Północ

       W sobotę 14 marca nasza wspólnota spotkała się aby pochylić się nad tematem "Kochać ubogich". Wspólnie się modliliśmy, uwielbialiśmy Pana Boga, wysłuchaliśmy konferencji ks.Sławka, którą dla nas przygotował i która trafnie wprowadziła nas w temat dnia wspólnoty, rozmawialiśmy w grupach i dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i świadectwami. Tym najważniejszym elementem naszego spotkania, kulminacyjnym, była wspólnie przeżyta Eucharystia, ale przed nią Magda opowiedziała świadectwo swojego życia, które nas wzruszyło i którym zgodziła się podzielić również z Tobą.

Dzielić się z miłości i z miłością

       Pomoc ludziom ubogim nie jest prosta. Niekiedy łatwiej jest wrzucić pieniądze do puszki i pomagać bezimiennym. Trudniej, gdy człowiek ubogi wchodzi do mojego życia, często "z butami". Wówczas ta pomoc wymaga od nas więcej. Więcej miłości.
       W przypowieści o miłosiernym samarytaninie uczony w piśmie zadaje Jezusowi pytanie: A kto jest moim bliźnim? (Łk 10, 29). Nacisk w tym pytaniu jest położony na mnie. Kto dla mnie jest bliźnim, komu mam czynić dobro? Tu ja jestem najważniejszy, bo to ja czynię dobro. Ja chcę szukać i wybierać tych, którym pomogę. A co robi Jezus w obliczu takiego pytania? Jezus przytacza przypowieść o miłosiernym samarytaninie. Na końcu tej przypowieści zamienia zadane, przez uczonego w piśmie, pytanie na inne. Jezus pyta: Kto (...) okazał się (...) bliźnim tego [człowieka]? (Łk 10, 36). Tu nacisk kładzie na osobę potrzebującą pomocy. Nagle nie ja stoję w centrum, nie ja szukam ubogich. To Jezus stawia przede mną konkretnego człowieka. I to ten człowiek jest w centrum, jest ważniejszy ode mnie. Ja nie mam szukać sobie bliźnich ubogich, którym pomogę (O, ty taki biedny, niezaradny, ubogi - ja ci pomogę). Bo wówczas wychodzi z tego pycha połączona z pogardą do drugiego człowieka. Bóg stawia na mojej drodze człowieka w potrzebie. I to ten człowiek jest najważniejszy, nie ja. Ja mam szansę przez tę pomoc stać się dla niego bliźnim. Tak jak we wspomnianej przypowieści o miłosiernym samarytaninie: kto był bliźnim tego człowieka? Ja nie szukam ubogich - to oni znajdują mnie. Wówczas Bóg daje mi szansę bym nauczyła się kochać. Trzeba zobaczyć w ubogim człowieka, który może mi pomóc nauczyć się kochać. Kochać prawdziwie. Kochać bożą Miłością.
       Wychowałam się w domu, w którym mieszkaliśmy razem z babcią. Moja babcia była osobą o dość surowej powierzchowności. Wiele wydarzeń i przeżyć z jej przeszłości uczyniły ją osobą twardą, niekiedy szorstką. Była to kobieta mocno stąpająca po ziemi. Babcia wielokrotnie powtarzała mi, że nie godzi się by jakikolwiek człowiek był głodny. Sama, w czasie wojny, nie raz zaznała głodu. Uważała, więc że jej obowiązkiem jest pomóc, jeśli ktoś prosi o jedzenie. Tak też czyniła. Nigdy nie odmówiła pożywienia nikomu, kto zapukał do naszych drzwi. Zdarzyło się również, że poczęstowała obcego człowieka obiadem, ciepłą herbatą. Na pożegnanie wręczała torbę z produktami spożywczymi, środkami czystości. Podobnie moi rodzice. Ludzie, którzy długo żyli pracą i dla pracy. Wiele osiągnęli siłą własnych rąk. Mnie uczyli zaradności, samodzielności, pracowitości. Dużym zaskoczeniem było dla mnie, gdy pewnego dnia pożyczyli dalekiej kuzynce, mieszkającej w innym mieście, widzianej sporadycznie, większą sumę pieniędzy. Pieniądze pożyczyli jej na leczenie. Zrobili to, mimo że z góry wiedzieli iż jest to pożyczka bezzwrotna. Pożyczyli, pomimo że cała rodzina mówiła : nie dawajcie jej pieniędzy. Te i wiele innych wydarzeń z mojego rodzinnego domu wszczepiły we mnie pewną otwartość na drugiego człowieka. Otwartość na pomaganie.
       Po ślubie, gdy założyliśmy z mężem własną rodzinę, Bóg dał i nam okazję do uczenia się miłości. Miłości ubogich. Pewnego dnia w naszych drzwiach stanęła pani prosząca o jedzenie. Oprócz żywności otrzymała uśmiech i serdeczne zaproszenie by przyszła do nas, jeśli jeszcze kiedykolwiek będzie czegoś potrzebowała. Po miesiącu przyszła ponownie. Mój mąż okazał się wtedy wielkim wsparciem dla mnie. To on wyszedł z propozycją by spytać, czego tej pani brakuje. Zaproponował zrobienie dla niej zakupów, po to by ta pomoc była trafiona, by otrzymała od nas to, czego jej rzeczywiście potrzeba. Pani przychodziła do nas przez okres około dwóch lat. W tym czasie opowiedziała o swoim życiu, rozmawiała z nami, dzieliła się bieżącymi sprawami. Stała się znajomą, którą miło było spotkać. W sierpniu ma urodziny, bo tylko wtedy prosiła o kilka kwiatków z ogrodu by mogła wstawić je do wazonu... Mimo to, w pewnym momencie poczuliśmy się zmęczeni, zmęczeni pomaganiem. Doszła nam jeszcze jedna osoba do wyżywienia miesięcznie. Jednak to Bóg daje siłę i daje możliwość żeby odetchnąć, odpocząć. I nam ten czas dał.
       W moim życiu mam również niewykorzystane szanse na naukę kochania. Nie zawsze okazałam miłość potrzebującym. Bóg daje też czas na naukę i pewnie jeszcze nie raz postawi przede mną, przed naszą rodziną ubogiego. Wtedy kolejny raz będę miała okazję by nauczyć się kochać. Bym nauczyła się miłości.
       W dzieleniu się dobrami materialnymi chodzi tylko o jedno - o Miłość. Niech Bóg błogosławi ubogim, a przez nasze ręce uczyni ich życie lżejszym.

Magda, od pięciu lat w Domowym Kościele

Bogu niech będą dzięki za ten wspólny czas!

Ilona i Grzegorz

2015.03.16 Odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty -
Rejon Pomezania

       Mamy za sobą kolejny dzień wspólnoty. Po raz drugi gościliśmy w Iławie w parafii Św.Brata Alberta. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia oraz tym, którzy swą obecnością tworzyli rzeczywistość wspólnoty. Dziękujemy również wszystkim, którzy z różnych przyczyn łączyli się z nami duchem.
       Rozważaliśmy dzielenie się sobą i posiadanymi dobrami, dzielenie się duchowe i materialne. Okazuje się, że jest to "temat rzeka". Ciężko policzyć ile znaleźliśmy form ubóstwa, a tym samym okazji do dawania.
       Wielu z nas dzieliło się tym w jaki sposób dają siebie bliźnim. Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania. Chwała Panu.
       Wiele z opisywanych przez Was inicjatyw pokrywało się z posługą jaką podejmują diakonie działające w ramach Ruchu Światło-Życie. Co zmienia bycie w diakonii? Diakonia poprzez formację pomaga zakorzenić dawanie siebie w Chrystusie, który oddał za nas swoje życie i daje się nam każdego dnia. Diakonia daje konkretne narzędzia, wiedzę, rozwiązania, pomysły i wieloletnie doświadczenie wielu ludzi. Bardzo ważne jest też to, że w zorganizowanej grupie możemy więcej.
       Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy i życzymy wielu owoców Waszych rozważań

Zdjęcia w galerii

Magda i Łukasz Marciniak

2015.03.04 Odbyły się Wielkopostne Dni Skupienia

EWANGELIZACYJNE DNI SKUPIENIA - MALBORK 28.02 - 01.03.


       Domowy Kościół Gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie jak często, koncentrując się w kręgach na wzroście duchowości małżeńskiej zapominamy o otwartości wspólnoty na podstawowe wezwanie Jezusa do każdego z nas:
"Otrzymałem pełną władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach! Udzielajcie im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Nauczajcie ich, aby zachowywali wszystko co wam nakazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". /Mt28,18-20 /

       I właśnie dlatego ponad dwadzieścia małżeństw pozwoliło się zamknąć wraz ze swoimi pociechami w budynku szkoły podstawowej nr 5 w Malborku, aby poprzez nauczanie założyciela Ruchu Światło -Życie sługi bożego ks.Franciszka Blachnickiego rozważać to podstawowe powołanie Pana: "IDĄC, CZYŃCIE UCZNIAMI.." Zasadnicze tematy: - Co to jest nowa ewangelizacja i do czego jest potrzebna. - Co to jest Kerygmat i jak go głosić. - Dlaczego właśnie ja powinienem to robić.
       W niedzielę wraz z członkami wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym wzywaliśmy Jezusa, aby zesłał na nas swojego Ducha z potrzebnymi nam darami. Niezawodny jak zawsze ks.Józef kładł ręce i modlił się nad każdym z nas. Była taż możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, za którą wspólnocie OwDŚ jesteśmy bardzo wdzięczni.
       Bardzo ważnym elementem tego wspaniałego weekendu było to, że rodziny spoza Malborka były goszczone na noc przez małżeństwa z Malborka. I ta część nieformalna naszych dni skupienia na pewno pozytywnie wpłynęła na większą integrację naszej wspólnoty w wymiarze diecezjalnym.
       Na koniec wielkie podziękowania tym, którzy podjęli się trudu zorganizowania i posługiwania w tym wydarzeniu. Dziękujemy za modlitwę, opiekę nad dziećmi, wspaniały śpiew, gościnę i jedzenie. Chwała Panu, za to, że jesteście!
       Już niedługo kolejna rocznica zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad światem i śmiercią. Z odwagą i radością idźmy do tych, którzy o tym zapomnieli i głośmy Ewangelię. "BO WSZYSTKO MOGĘ W TYM, KTÓRY MNIE UMACNIA". /Flp 4,13/

Agatka Jacek Jakubowscy

2015.02.16 Plan Wielkopostnych Dni Skupienia

Poniżej zamieszczamy plan dni skupienia.

Sobota 28.03.2915
9.00 - Zjazd
9.15 - Modlitwa brewiarzowa - Jutrznia
9.35 - Zawiązanie wspólnoty
9.45 - Konferencja: "Idąc, czyńcie uczniami"
10.45 - Przerwa: kawa, herbata
11.00 - Wprowadzenie do pracy w grupach i praca w grupach
12.00 - Konferencja: "Nowa Ewangelizacja-wprowadzenie do Kerygmatu"
13.15 - Obiad
15.00 - Konferencja: "Kerygmat"
17.00 - Przygotowanie do Eucharystii, namiot spotkania
18.00 - Eucharystia

Niedziela 1.03.2015
8.00 - Śniadanie
8.30 - Modlitwa brewiarzowa - Jutrznia
9.00 - Konferencja: "Duch Święty"
10.00 - Przerwa: kawa, herbata
10.15 - Modlitwa o wylanie Ducha Świętego
12.00 - Eucharystia
13.00 - Obiad

Ania i Marcin

2015.02.16 Odbył się ORAR II°

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!

       Dziękujemy Panu Bogu za czas, który mogliśmy przeżyć na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia (ORAR II°) w Głotowie. W dniach 4-8 lutego mogliśmy wspólnie z 12 małżeństwami pochylić się nad powołaniem każdego małżeństwa w Ruchu - do bycia parą animatorską. Towarzyszył nam ksiądz Adam Skrzyński, za co jesteśmy mu wdzięczni. Razem z nami były także "trzy ciocie" (Kinga, Magda i Marlena), którym powierzyliśmy opiekę i formację naszych 12 pociech, które były z nami. Naszą radością jest to, że wszystkie małżeństwa były z naszej diecezji, dzięki czemu mieliśmy możliwość poznać się bliżej i budować jedność. Najbardziej zbudowani byliśmy świadectwami, którymi mogliśmy podzielić się ze sobą na zakończenie rekolekcji. Wierzymy, że każde rekolekcje są szczególnym zaproszeniem skierowanym do nas przez Pana Boga.

Dziękujemy Ci Panie za ten czas rekolekcji!

Chwała Panu!

Zapraszamy do zapoznania się ze świadectwami.

Zdjęcia w galerii

Ania i Marcin

2015.02.17 Odbył się bal DK Rejonu Pomezania

       24.01.2015 r. na zamku w Sztumie spotkaliśmy się na kolejnym balu DK. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poprzez taniec wychwalać Pana, za Waszą radość, otwartość i chęć bycia razem.
       W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy zorganizowali bal - Agnieszce i Marcinowi Katarzyniak, Eli i Andrzejowi Garczewskim, Izie i Marcinowi Baźmierowskim oraz Agnieszce i Marcinowi Kruszczyńskim.

Zdjęcia w galerii

Pozdrawiamy
Magda i Łukasz Marciniak

2015.01.26 Wielkopostne Dni Skupienia

       Chrystus powiedział swoim uczniom: "Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody" (por. Mt 28, 19). Jak wypełnić ten nakaz - jak najpierw samemu stać się uczniem Pańskim, aby móc "czynić uczniami wszystkie narody"? Takie pytania powinien zadawać sobie każdy chrześcijanin. Pomocą w odpowiedzi na nie mogą być Wielkopostne dni skupienia, które odbędą się w Malborku w dniach 28.02-1.03. 2015.
       Zapraszamy na nie całą naszą Wspólnotę. Zapewniamy opiekę diakonii wychowawczej do dzieci. Na zgłoszenia czekamy do 21. Lutego. Więcej informacji na plakacie.2015.01.26 REKOLEKCJE TEMATYCZNE - RADOŚĆ ZOBOWIĄZAŃ

REKOLEKCJE TEMATYCZNE - RADOŚĆ ZOBOWIĄZAŃ
Dla małżeństw, które przeżyły co najmniej Oazę Rodzin I stopnia.

Celem rekolekcji jest ukazanie znaczenia zobowiązań jako sposobu realizowania powołania do świętości. W zobowiązaniach nie chodzi bowiem o to, aby je tylko wypełniać, ale o to, aby przez codzienny trud podejmowany w ich realizację coraz bardziej zbliżać się ku Chrystusowi. Rekolekcje nie mają na celu teoretycznego omawiania poszczególnych zobowiązań, ale ukazanie ich prawdziwego sensu jako naturalnej konsekwencji przyjęcia w swym życiu Jezusa jako Pana i Zbawiciela.
Kiedy: 21.08-27.08.2015 r.
Gdzie:	Dom Rekolekcyjny w Ostrowie k/Karwi
Koszt całego pobytu:	
 	dorośli: 390 od osoby
	dzieci urodzone w 2013 - 2015 roku - 90 zł
	dzieci urodzone w 2009 - 2012 roku - 210 zł
	dzieci w wieku szkolnym - 300 zł
 
Odpłatność tylko za dwoje najstarszych dzieci
Zgłoszenia i informacje:
Ania i Marcin Bukowscy
tel: 691-939-311
a.bukowska@vp.pl
2015.01.26 ORAR I stopnia
ORAR I stopnia 
Kiedy:	15.07-19.07.2015 r.
Gdzie:	Dom Rekolekcyjny "Błogosławionej Doroty"
	Mątowy Wielkie koło Malborka
Koszt pobytu:	
 	dorośli: 320 zł od osoby
	dzieci: do 0 - 3 lata		- 0 zł
	dzieci: 4 - 12 lat 		- 80 zł
Wiek dziecka określany rokiem urodzenia,
czwarte i kolejne dziecko za darmo.
 
Zgłoszenia i informacje:
	Arkadiusz i Marta Gorczyńscy
	tel: 607-833-835 
	makgor1@op.pl
2015.01.21 SZLACHETNA PACZKA 2014

       Za nami zakończona tegoroczna akcja Szlachetna Paczka. W tym roku uczestniczyliśmy w niej już po raz szósty. Tak jak w poprzednich latach włączyliśmy w nią oprócz naszych rodzin, znajomych z pracy i przyjaciół, wspólnotę Domowego Kościoła.
       Podobnie jak w poprzednich latach do naszego rejonu Elbląg Północ dołączyły małżeństwa z rejonu Elbląg Południe, za co składamy szczególne podziękowania. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni za okazaną już po raz kolejny pomoc.
       W tym roku wybraliśmy rodzinę z sześciorgiem dzieci, która z racji trudnej sytuacji finansowej i zawodowej potrzebowała pomocy. Dnia 14-12-2014 wraz z wolontariusz oraz Pawłem Łuckim z DK udaliśmy się wraz z przygotowanymi paczkami do rodziny.
       Chcielibyśmy przedstawić Wam na co zostały wydane zebrane pieniądze i jak je podzieliliśmy. Jak również podzielić się wrażeniami z przekazania paczek rodzinie.

Szczegóły akcji Szlachetna Paczka 2014

Marta i Maciej Pietkiewicz

2015.01.20 Informacje o nowościach

       Podczas spotkania opłatkowego Domowego Kościoła, które w tym roku odbyło się w Zduńskiej Woli, została wybrana nowa para krajowa - Katarzyna i Paweł Maciejewscy z archidiecezji poznańskiej.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wyborów pary krajowej.

W dniu 17 stycznia Ks. Biskup Adam Szal powołał do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła Księdza Tomasza Opalińskiego z diecezji płockiej.

Ks. Tomasz Opaliński

Więcej informacji o moderatorze krajowym Domowego Kościoła można znaleźć tutaj
       Cała wspólnota domowego kościoła diecezji elbląskiej życzy nowo wybranej parze krajowej i moderatorowi krajowemu obfitości łask Bożych na czas pełnienia posługi.

Ania i Marcin

2015.01.15 OAZA Rodzin II°
Co:	OAZA Rodzin II°

Kiedy:	26.06-12.07.2015 r.
	przyjazd między godz.16.00 a 17.00

Gdzie:	Dom Rekolekcyjny "Błogosławionej Doroty"
	Mątowy Wielkie koło Malborka

Koszt całego pobytu:
 	dorośli: 700 zł od osoby
	dzieci: do 1 roku     - 150 zł
	dzieci: od 1 roku do 7-lat - 450 zł
	dzieci: powyżej 7-lat   - 525 zł
 
Wiek dziecka określany rokiem urodzenia, 
czwarte i kolejne dziecko za darmo.

Prowadzący:	
	Ks.Moderator - Józef Miciński
	Para Moderatorska - Hanna i Grzegorz Oberland

Zgłoszenia i informacje:
	Hania i Grzesiu Oberland
	tel: 605066750 po godz.19.00,
	oberland@tlen.pl

Zapisy telefonicznie lub mailowo.
 
2015.01.13 Spotkanie opłatkowe Rejon Północ

       W niedzielę Chrztu Pańskiego 11 stycznia spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, aby wspólnie się pomodlić, a zaraz po niej dzieci zaprezentowały nam jasełka, pełne radości. Trema była, ale jak zwykle to bywa większa u rodziców. Zupełnie nie potrzebna, ponieważ wspaniałych aktorów i śpiewaków nie brakuje u nas w rejonie. Bardzo jeszcze raz dziękujemy dzieciom. BYŁO WSPANIALE!
       Następnie udaliśmy się na plebanię na wspólne świętowanie. Nasze zdziwienie było ogromne i jakże radosne kiedy okazało się, że było nas tak dużo że ledwo zmieściliśmy się do salki:-)) Była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, koncert kolęd w wykonaniu poszczególnych kręgów, Św. Mikołaj i prezenty.
       Mogliśmy doświadczyć radości wspólnoty, prawdziwego wspólnotowego świętowania. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za każdy gest, pomoc i zaangażowanie. Chcielibyśmy aby na każdym kolejnym spotkaniu wspólnota nas budowała i napełniała nasze serca radością tak jak to miało miejsce w niedzielę czego sobie i Wam wszystkim życzymy.

Zdjęcia w galerii

Wielkie Bóg Zapłać !!!
Ilona i Grzegorz

2015.01.13 Spotkanie opłatkowe Rejon Pomezania

       10.01.2015 r. małżeństwa DK z rejonu Pomezania spotkały się na tradycyjnym "opłatku". Podobnie jak w zeszłym roku zostaliśmy zaproszeni na zamek w Kwidzynie. Były rozmowy, wspólne kolędowanie, uśmiechy i zwykłe bycie ze sobą. Spędziliśmy bardzo przyjemne chwile w towarzystwie życzliwych ludzi chcących pomnażać radość. Było nas niemal 30 osób. Wszystkim, którzy przygotowywali to spotkanie i tym, którzy w nim uczestniczyli bardzo dziękujemy.

Zdjęcia w galerii

Życzymy wszystkim wiary, nadziei, miłości i błogosławieństwa Bożego
Magda i Łukasz Marciniak

2015.01.13 Modlitwa Rodzinna Domowego Kościoła
Rejonu Północ

Niedziela Świętej Rodziny - 28 grudnia 2014
Parafia p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu

       Obchody uroczystości Świętej Rodziny to okazja, by spojrzeć na Józefa, Maryję i Jezusa jako na prawdziwą rodzinę, rodzinę ziemską, nie zaś - jak sobie czasem pobożnie wyobrażamy - nie z tego świata. To rodzina, która rozumie troski i niepokoje życia rodzinnego. Święta Rodzina to dla nas wzór rodziny zarazem świętej i prawdziwej, czyli: szanującej, zachęcającej, kochającej.
       W tym dniu spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie rodzinnej: dzieci, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Był to czas błogosławiony i radosny dla nas wszystkich zakończony wspólnym odmówieniem litanii do Św. Rodziny oraz błogosławieństwem którego udzielił nam kapłan ikoną Św. Rodziny.

Zdjęcia w galerii

Z Panem Bogiem
Ilona i Grzegorz

2015.01.10 Adwentowy Dzień Wspólnoty rejon Północ

Budować Jedność!

       W temat Dnia Wspólnoty wprowadził nas ks.Sławomir. Jak dzielić się jednością? Nie jest to łatwe ponieważ musimy się nauczyć miłości do drugiego człowieka, do drugiej osoby we wspólnocie. Odkrywać Boga w drugim człowieku, znosić uciążliwości życia razem, trzymając się miłości Bożej, otworzyć serce. Wspólnota daje radość! Jest to piękny czas spotkania z Żywym Bogiem obecnym i działającym! Dziękujemy tym, którzy byli za tę radość spotkania. Tak jak usłyszeliśmy aby budować wspólnotę i jedność we wspólnocie to musimy być tego dnia razem, spotykać się, poznawać się i słuchać wzajemnie, ubogacać swoim świadectwem.
       Dziesięć Wielkich Charyzmatów Ruchu Światło - Życie przedstawił nam Bogdan. Bardziej szczegółowo powiedział nam o dwóch:

1. Charyzmat Światło - Życie, czyli: charyzmat metody owocnego działania. Formuła Fos-Zoe, Światło - Życie, postulująca jedność poznania i działania w człowieku, wskazuje na prawdziwą wolność człowieka, która polega na dobrowolnym poddaniu się wymaganiom prawdy - w myśl słów Chrystusa: Poznacie prawdą, a prawda was wyzwoli (J 8,32). Realizowanie tej wolności w człowieku, jako podstawowy postulat pedagogii Ruchu, prowadzi do wychowania nowego człowieka i do rozwiązania kluczowego problemu współczesnego świata zagrożonego wielorakim rozdarciem, przede wszystkim w samym człowieku, wskutek przyjęcia fałszywej antropologii. Na odkryciu tej drogi do jedności w człowieku i społeczeństwie polega podstawowy charyzmat Ruchu.

2. Charyzmat jedności, czyli: odkrycie tajemnicy Ducha Świętego. Ruch Światło-Życie pojmuje siebie jako dar Ducha Świętego dla budowania Kościoła, czyli jako charyzmat. Równocześnie stosuje wobec siebie pewien sprawdzian i pewne kryterium dla weryfikacji tego charyzmatu. Tym kryterium jest jedność. O tyle możemy uważać i ufać, że jesteśmy poddani działaniu Ducha Świętego, o ile będziemy trwali na drodze jedności. Duch Święty jest bowiem zasadą jedności Kościoła. To dążenie do jedności musi się stale wyrażać na kilku płaszczyznach: jako dążenie do jedności w samym Ruchu, w stosunku do jego diakonii oraz do innych wspólnot i członków Ruchu; jako dążenie do jedności z hierarchią Kościoła, która ma być znakiem i sprawdzianem jedności w Duchu; jako dążenie do jedności z innymi ruchami odnowy w Duchu Świętym; jako dążenie do jedności z chrześcijanami innych kościołów przez popieranie wysiłków ekumenicznych; wreszcie jako dążenie do jedności z całym światem, ze wszystkimi ludźmi poprzez ewangelizację oraz posługę.

       Po konferencji w małych grupach mieliśmy się zastanowić na podstawie tekstów, jakie wezwania stoją przed naszymi wspólnotami (grupami, kręgami, rodzinami), wnioski:
- modlitwa jednych za drugich, małżeńska, rodzinna, osobista
- akceptacja innych pomimo ich niedoskonałości
- patrzeć na wspólnotę przez pryzmat dobra, szukać szczęścia innych
- przeżywać czas bycia we wspólnocie jako miejsce swojego uzdrowienia, wspólnota ma nas pobudzać do działania, sprawiać aby każdy czuł się potrzebny, wzywać do pomocy braterskiej
- wzywać do służby we wspólnocie, innemu człowiekowi

kolejne wezwania to:
- dobrowolne uczestnictwo w dniach wspólnoty
- otwartość na propozycje Ruchu
- przyjmować służbę w Ruchu w jedności małżonków, przyjmować to co jest, nie szemrać, swoim przykładem angażować innych
- być otwartym i chętnym do posług w diakoniach i nie czekać na polecenie odpowiedzialnych

i jeszcze kilka wniosków:
- troska o poznanie wspólnoty
- budowanie jedności w małżeństwie, w kręgu poprzez świadectwo
- troska o ciągły rozwój i wzrost duchowy
- gotowość do działania, do dzielenia się sobą, talentami
- świadczenie o Bogu w codziennym życiu, nie negowanie ludzi innej wiary.

       "Jedność więc i diakonia w Bożej miłości i w Bożym miłosierdziu ma być celem działania naszego Ruchu" (ks. F. Blachnicki)

Zdjęcia w galerii

Z Panem Bogiem
Ilona i Grzegorz


Archiwum 2016
Archiwum 2015
Archiwum 2014
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009

 
---