Ikona
Domowy Kosciół Domowy Kosciół
.
.
Śledź nas na facebook-u

Tablica ogłoszeń

Najbliższe wydarzenia:

 • Brak

Dalsze wydarzenia...
Znak roku 2017/2018

Skrzynka modlitewna

Twoje imię:
Proszę, wpisz tutaj intencję
Pytanie kontrolne:
3 + 4 (słownie)=

Dodane intencje

 
 
KODR Logo

Biuletyn KODR
 
 
Tablica ogłoszeń

Archiwum 2011

Nowi członkowie DK :)

2011.12.24 Życzenia Świąteczne

Narodzenie Jezusa

       Podstawowym skutkiem autentycznego spotkania Boga jest głęboka radość, która nie jest płytką i chwilową euforią, ale czymś stałym, przenikajacym kazdą sytuację i każde doświadczenie. Niech ta niezwykła radość towarzyszy nam i naszym rodzinom przez cały czas, a zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia, narodzenia Zbawiciela Świata.

Hania i Grzesiu z rodziną

2011.12.16 Podsumowanie Dnia Skupienia

       Dnia 3.12.2011r. mieliśmy możliwość skorzystania z Adwentowego Dnia Skupienia Wspólnoty Domowego Kościoła, którego tematem przewodnim było "SŁUCHAĆ PANA WE WSPÓLNOCIE", czyli w komunii z Panem Bogiem i w komunii z bliźnim. Bardzo jasno przedstawił to nasz moderator diecezjalny ks.Józef Miciński, posługując się znakiem Krzyża Świętego, obrazującego bezwzględną zależność i wieź między belką pionową (Pan Bóg) i belką poziomą (ludzie). Drugim aspektem konferencji była "jakość", a nie "ilość". Pan Jezus do swojego dzieła, jakim jest Kościół Święty, posłużył się "tylko" dwunastoma i to oni dali początek Wspólnocie, która trwa do dziś.
       Kolejną częścią dnia były spotkania w grupach, dobrze przygotowane i bardzo owocne, co potwierdziły późniejsze podsumowania.
       Część poobiednia była przeznaczona dla Diakoni Wyzwolenia - którą gościliśmy dzięki uprzejmości Diecezji Gdańskiej - a która przybliżyła nam Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Dzięki ich ofiarności i wspólnej modlitwie mamy nadzieję na zawiązanie Diakoni Wyzwolenia w naszej diecezji - "ziarno zostało zasiane". Zwieńczeniem dnia była Święta Eucharystia połączona z podjęciem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przez cztery osoby z naszej Wspólnoty.

Na dalszy czas Adwentu, życzymy wytrwałego oczekiwania na nadejście Pana.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Pozdrawiamy
Hania i Grzesiu.

2011.12.07 Msza rejonowa

      W dniu 20 listopada 2011r. rodziny Domowego Kościoła z rejonu Malbork, Sztum, Kwidzyn spotkały się na wspólnej eucharystii w kościele pw. Św. Anny w Sztumie. Po eucharystii wspólne świętowanie przeniosło się do domu parafialnego na Agape, w czasie której omawiano sprawy bieżące związane z rejonem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Pozdrawiamy
Hania i Grzesiu.

2011.11.25 Adwent

DROGA WSPÓLNOTO !
       Jako chrześcijanie zbliżamy się do Adwentu, wspaniałego czasu "radosnego oczekiwania" na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, który jest zarazem pamiątką pierwszego przyjścia, narodzenia Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela. Refleksyjny charakter tego okresu, może stać się doskonałym czasem przeznaczonym na szczególne odkrycie Bożego Planu Zbawienia, każdego z nas. Lekarstwem na zabieganie, nadmiar obowiązków, "pęd życia" lub nudę. Dolegliwości które możemy wyleczyć zagłębiając się w Boży Plan Zbawienia, można mnożyć w nieskończoność. Dlaczego zatem tak rzadko po nie sięgamy, a po zażyciu szybko odstawiamy ?
       Za nami samochodowa randka małżeńska, refleksje nad własnymi błędami i sukcesami, (czas podróży na randkę, też można było wykorzystać jako swoistą pielgrzymkę). Następna szansa już 3.12.2012r. Adwentowe dni skupienia, połączone z czasem na modlitwę szczególną. Modlitwę przez wyrzeczenia, a zarazem własne wyzwolenie.
       Krucjata Wyzwolonego Człowieka - KWC - anonimowe ofiarowanie się za tych, którzy teraz się lękają. A pozbycie się lęków w imię miłości drugiego człowieka, naśladowanie Jezusa Chrystusa, to krok do świętości. Skoro mowa o KWC, to koniecznie trzeba zorganizować bal bezalkoholowy. Są chętni do podjęcia tej posługi. Wstępna data to 21.01.2012r. w Malborku. Koszt około 100 zł od osoby. Karnawał to okres w którym trzeba organizować takie rzeczy z wyprzedzeniem, dlatego 03.12.2011r. w Adwentowym Dniu skupienia, trzeba dokonać wpłaty, a od ilości chętnych będzie zależało jego miejsce i ostateczna cena oraz czy do balu w ogóle dojdzie.
       Z Adwentem i KWC wiąże się ważna sprawa. Pieniądze zaoszczędzone na alkoholu (w związku z podjęciem KWC) lub innym adwentowym wyrzeczeniem, można przeznaczyć na rozbudowę "Domu na Jagielońskiej", "Naszego Domu" - konkretnie chodzi o gruntowną przebudowę i powiększenie tzw. "Lisówki", drewnianego budynku stojącego na terenie posesji, służącego małżeństwom przyjeżdżającym do Krościenka na rekolekcje. Koszt rozbudowy oszacowano na 700 tyś. zł, ale przy rosnących cenach w okresie prowadzenia prac, obeznani w temacie twierdzą, że może zwiększyć się do 1 mln 200 tyś. zł. Przy około 13000 małżeństw DK, możemy sobie wyliczyć czy jesteśmy w stanie taką ofiarę finansową przekazać. Oczywiście, bardzo ważna jest modlitwa w intencji tego dzieła.
Środki na rozbudowę Centralnego Domu Rekolekcyjnego prosimy wpłacać na konto:

Instytut Niepokalanej Matki Kościoła.
ul. Blachnickiego 25
34-450 Krościenko n. Dunajcem
Nr. rachunku:
61 8817 0000 2001 0020 3964 0001
z dopiskiem "Krąg Przyjaciół Domu na Jagielońskiej"

Pozdrawiamy
Hania i Grzesiu.

2011.11.23 Adwentowy Dzień Skupienia w Malborku

      Już 3 grudnia w sobotę będziemy przeżywać Adwentowy Dzień Skupienia. Tym razem odbędzie się on w Malborku w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul.Wybickiego 32. Oczywiście w czasie naszego spotkania będzie zapewniona opieka dla dzieci.

Plan Dnia Skupienia:
 • 10.00 - Zawiązanie Wspólnoty
 • 10.15 - Konferencja
 • 11.00 - Kawa, Herbata
 • 12.00 - Namiot Spotkania
 • 12.25 - Spotkania w grupach
 • 14.00 - Obiad
 • 14.45 - Podsumowanie
 • 15.00 - Konferencja KWC
 • 17.40 - Przygotowanie do Eucharystii
 • 18.00 - Eucharystia
Modlmy się o pragnienie uczestnictwa w tym spotkaniu i budowania wspólnoty dla wszystkich członków Domowego Kościoła diecezji elbląskiej.

AK

2011.11.13 Cztery wydarzenia

      Od objęcia posługi Pary Diecezjalnej mieliśmy okazję uczestniczyć w czterech ważnych wydarzeniach:
- Podsumowanie pracy rocznej 2010/2011
- Rekolekcje dla par diecezjalnych
- Jesienne DWDD
- Rozpropagowanie treści zawartych w Liście Kręgu Centralnego

      Tym co łączyło wszystkie wyżej wymienione wydarzenia, w odniesieniu do życia małżeńskiego, było skupienie się na budowaniu jedności małżeństwa. Na odkryciu charyzmatów Domowego Kościoła i wykorzystaniu ich w osiąganiu świętości, której etapem jest bycie kościołem domowym. Nie polega to na należeniu do Domowego Kościoła i wykonywaniu "z przydziału" różnorakich posług jakie się z tym wiążą. Posługi służą naszej świętości, dlatego starajmy sie właśnie tak je sprawować. Dla odważnego sięgania po świętość naszych małżeństw.

      Wizja zadań płynących z Planu Ad Christum Redemptorem 2*, którego częścią jest przygotowanie ruchu na służbę w parafii była tematem Jesiennego Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Dla naszej filii (Pelplińskiej) spotkanie odbyło się w Gietrzwałdzie w dniach 4-6.11.2011, a zostały zorganizowane przez diecezję Warmińską. Podczas wszystkich spotkań wielokrotnie wracano do Listu Kręgu Centralnego, gdzie podkreślano rolę przeżycia formacji podstawowej**, co jest podstawą ...STANIA SIĘ DOMOWYM KOŚCIOŁEM. Ale bycie domowym kościołem, to tak jak modlitwa, proces który nie zależy uważać za dokonany. A żeby ten stan należycie pielęgnować, otrzymujemy pomoc w postaci diakonii. Przyjmowanie posług, działalności na rzecz wspólnoty, parafii, umacnia nasze "bycie domowym kościołem". A zatem to czego tak bardzo się obawiamy(diakonia) to dla nas droga do świętości, zbawienia.

      Zapraszamy małżeństwa D.K. do współuczestnictwa w powstawaniu diakoni w naszej diecezji. Mamy jeż diakonie rekolekcyjną i diakonię słowa, które zapraszają do współpracy. Mamy, jak się okazało, diakonię komunikacji (tylko Renata, Magda i Arek jeszcze o tym nie wiedzą). Pilnie potrzeba modlitwy o powstanie diakoni modlitwy i diakoni wyzwolenia.

*Plan AD Christum Redemptorem 2(wielkim przygotowaniem Ruchu Światło-Życie do Jubileuszowego Roku Odkupienia 2033) nawiązuje do pierwszego "Plany Wielkiej Ewangelizacji AD Christum Redemptorem" proklamowanego przez założyciela Ruchu Światło-Życie, sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w roku 1980. Celem pierwszego planu było dotarcie z dobra nowiną o Jezusie Chrystusie "Odkupicielu człowieka" do każdego mieszkańca naszej ojczyzny. AD Christum Redemptorem 2 nawiązuje do tego celu, uwzględniając jednak wszystko to, co wydarzyło się w ciągu minionych 30 lat.
Nasz ruch rozrósł się, jest dzisiaj obecny w mniejszym lub większym stopniu w 25 krajach świata. W planie AD Christum Redemptorem 2 chodzi o wielką mobilizację członków Ruchu Światło-Życie do ewangelizacji oraz do służby w Kościele według otrzymanych od Boga charyzmatów. We wszystkich krajach w których są wspólnoty Ruchu Światło-Życie, jego członkowie powinni zastosować sie do słów św. Pawła skierowanych do jego umiłowanego ucznia Tymoteusza 2Tm2,2. Adresatami tych słów są wszyscy należący do Ruchu Światło-Życie, czyli: prezbiterzy, diakoni, alumni, osoby konsekrowane, małżonkowie z D.K., dorośli ze wspólnot dorosłych i młodzież.

**Formację podstawową stanowi przeżycie tematów formacyjnych w/g podręcznika I i II roku pracy, oazy rekolekcyjnej I, II, i III stopnia oraz ORAR I i II stopnia.


Szczęść Boże.
Hania i Grzesiu.

2011.11.13 Samochodowa Randka Małżeńska

Kochani!
      Przed nami wyjątkowa możliwość, nie praktykowana jeszcze w naszej diecezji, ofiarowania Panu Bogu naszego czasu. Czasu, w którym skorzystamy z łaski sakramentu małżeństwa, stając się jednością i zasługując na błogosławieństwo Pana.
      "Randka małżeńska", może właśnie ona odbuduje w nas to co się jakoś rozsypało, umocni to co się chwieje. Warto dać sobie tą szansę, aby Pan Bóg działał. Może właśnie to będzie pierwszym krokiem do świętości naszego małżeństwa.
      Zorganizujmy więc opiekę naszym dzieciom (żony), przygotujmy samochody (mężowie) i w najbliższą niedzielę ruszamy do kościoła Bożego Ciała w Elblągu na "randkę".

Szczegóły "nie wszystkie" na stronie.

Szczęść Boże !
Pozdrawiamy Hania i Grzesiu.


2011.10.28 Samochodowa Randka Małżeńska       20 listopada, godz. 17.00 - to czas, w którym w kinach całej Polski spotkają się małżeństwa na Samochodowej Randce Małżeńskiej. Inicjatywa Domowego Kościoła Diecezji Warszawsko-Praskiej, wspierana przez lokalne struktury Domowego Kościoła, odbędzie się w tym roku aż w 21 diecezjach w 50 miejscach w całym kraju.
      Również nasza diecezja włączyłą się w to przedsięwzięcie. Szczegóły poniżej.

CO? - Samochodowa Randka Małżeńska

DLA KOGO? - Dla Ciebie i Twojego współmałżonka - niezależnie od liczby przeżytych wiosen, lat stażu małżeńskiego i ilości wspólnych radości i trosk.

KIEDY? - 20 listopada 2011 o godz. 17:00

GDZIE? - Wybierz miejsce Waszej randki w całej Polsce i kup bilet na stronie http://rezerwacja.randkamalzenska.pl

CO POTRZEBA? - Dobre chęci, wolny wieczór i samochód z radiem (lub spokojne miejsce na spacer i dwie komórki z radioodbiornikiem).

ZAPRASZAMY !!!
http://rezerwacja.randkamalzenska.pl


AK

2011.10.18 Jesienny Dzień Wspólnoty - katecheza

      W dniu 08.10.2011r. w Kościele Matki Boskiej Królowej Polski w Elblągu odbył się jesienny dzień wspólnoty Ruchu Światło Życie.
      Po zawiązaniu wspólnoty i świadectwach kilku małżeństw, które uczestniczyły w letnich rekolekcjach, ks.Adam wygłosił konferencję do tematu rocznego "Słuchać Pana w Kościele" - temat cyklu jesienny "Jesteśmy Jego ludem" (Powołani przez Ojca do uczestnictwa w życiu Bożym).
      Dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w naszym dniu wspólnoty oraz tych którzy byli, ale chcieliby ponownie rozważyć katechezę ks.Adama zamieszczamy ją poniżej.

  Katecheza ks.Adama

AK

2011.10.04 Audycje dla małżonków

      Jedynym źródłem miłości małżeńskiej jest Jezus Chrystus, nieustannie obecny w sakramencie małżeństwa. Tak wielki jest ten sakrament i małżonkowie mogą być pewni, że wraz z nim otrzymują siłę płynącą od Boga oraz łaskę, która będzie im towarzyszyła przez całe życie, tę rękojmię daje im wiara. Oby nigdy nie zaprzestali czerpać z tego żródła, które wytryska z nich samych.
bł. Jan Paweł II

       Poniżej zamieszczamy plan audycji dla małżonków na najbliższe tygodnie.

       AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW i RODZICÓW
       w RADIU MARYJA - we wtorki o 21:40

05.07Pułapki nowych uzależnień.
 Paweł Kołakowski, terapeuta
04.10Separacja w małżeństwie.
 ks.dr Stanisław Cierkowski, obrońca węzła małżeńskiego.
11.10Rodzina wspólnotą w dialogu z Bogiem.
 o. Marcin Ciechanowski.
18.10Modlitwa ocaleniem Ojczyzny!
 o.Stanisław Przepierski, ks.Szymon Mucha, s.Wioletta Ostrowska - redaktorzy mies. RÓŻANIEC.
25.10Zaduszki dawniej i dziś.
 Aldona Plucińska - etnograf.
01.11Do nieba trafiają tylko święci!
 ks. Zbigniew Wądrzyk.
08.11Żyjemy dzięki więziom i rodzinie!
 br.Tadeusz Ruciński, s.Estera, s.Maria - redaktorzy Sygnałów Troski.
15.11Wychowanie do istotnych wartości.
 dr Henryk Jarosiewicz - psycholog.
22.11Wzrastać z dzieckiem od poczęcia!
 dr. hab. Dorota Kornas-Biela - psycholog.
29.11Naszym domem jest Kościół, w który wierzymy.
 ks.dr Jarosław Szymczak.
06.12Rodzina powinna uczestniczyć w rozwoju społeczeństwa!
 ks.dr hab. Bogusław Drożdż, ks.dr Bogusław Wolański.
13.12Małżonkowie współpracownikami Boga Stworzyciela.
 ks.dr Andrzej Wachowicz.
20.12Opłatkowe spotkania.
 ks.dr Romuald Jaworski - psycholog.
27.12Pierniki Toruńskie - dobre na każdą okazję!
 Maria Magdalena Gessek - kustosz Muzeum Okręgowego w Toruniu.
03.01Duszpasterstwo rodzin w przypadkach trudnych.
2012r.ks.bp dr Stanisław Stefanek.

Audycje archiwalne w internecie na stronie www.radiomaryja.pl zakładka "Audycje dla Małżonków"

2011.09.29 Dzień Wspólnoty

UWAGA ! UWAGA !

         Zapraszamy na JESIENNY DZIEŃ WSPÓLNOTY - "Jesteśmy Jego Ludem" Powołani przez Ojca do uczestnictwa w życiu Bożym, który odbędzie się 8 października. Spotykamy się o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego przy ul.Robotniczej w Elblągu.

Plan Dnia Wspólnoty
 • 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 15.10 - Zawiązanie wspólnoty
 • 15.20 - Konferencja
 • 15.45 - Świadectwa
 • 16.30 - Namiot Spotkania
 • 16.45 - Spotkania w grupach
 • 17.40 - Przygotowanie do Eucharystii
 • 18.00 - Eucharystia
 • AGAPA
Prosimy o przekazanie zaproszenia dla Swoich kapłanów :)

Na AGAPE przynosimy pyszne ciasta :)

Prosimy o modlitwę w intencji Tego dzieła.

Z Panem Bogiem
Sylwia i Tomasz Szczepanik

2011.09.28 Spotkanie dla zainteresowanych DK

         W niedzielę 2 października 2011r. o godzinie 16:00 na plebanii parafii Świętego Brata Alberta w Elblągu przy ulicy Częstochowskiej odbędzie się spotkanie dla wszystkich małżeństw zainteresowanych wspólnotą Domowego Kościoła.

Zapraszamy !

AK

2011.09.23 Spotkanie kręgu rejonowego Elbląg Południe i Pasłęk

KOCHANI !

         W poniedziałek 19.09.2011r odbył się Krąg Rejonowy rejonu Elbląg Południe i Pasłęk. W spotkaniu kręgu poza parą rejonową Jadzią i Józefem oraz animatorami, wzięli udział również ks.Arek i zaproszona para diecezjalna. Na spotkaniu zgodnie z zaleceniem, omówiono List Kręgu Centralnego. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i przyczyniło się do lepszego poznania animatorów z nową parą diecezjalną, a także wymianie opinii i oczekiwań na nowy rok formacyjny.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Pozdrawiamy wszystkich.
Z Panem Bogiem.
Hania i Grzesiu.

2011.08.30 Pielgrzymka do Ryjewa

        Dnia 21 sierpnia odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie w której uczestniczyła również wspólnota Domowego Kościoła diecezji elbląskiej.

Pielgrzymka do Ryjewa
Pamiątkowe zdjęcie z pilegrzymki.

Pozdrawiamy
Hania i Grzesiu.

2011.08.25 Słowo nowej Pary Diecezjalnej

         Droga wspólnoto Domowego Kościoła !

     W związku z podjęciem posługi pary diecezjalnej prosimy wszystkich o modlitwę, wyrozumiałość i współpracę na którą bardzo liczymy. Nie tylko my ale również wszystkie inne małżeństwa i osoby podejmujące różnego rodzaju funkcje i posługi. Dziękujemy tym którzy już zaoferowali swoją pomoc, radę i modlitwę, aby wspólnota Domowego Kościoła rozwijała się w naszej diecezji, a małżeństwa żyjące w świadomym, dojrzałym, chrześcijaństwem wynikającym z przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i małżeństwa nie były postaciami literackimi lecz tymi które spotykamy na co dzień.

        Kochani...
    Kończy się wspaniały czas wakacji, czas szczególny, w którym mamy przeżycia czegoś wyjątkowego. Przećwiczenia kilku lub kilkunastu dni życia, gdzie Pan Bóg jest na pierwszym miejscu (rekolekcje). Przećwiczenie nie jest odpowiednim słowem, bo bardziej kojarzy się z zaliczeniem niż przeżyciem, ale my jesteśmy przekonani, że proces "umierania starego, a rodzenia się nowego człowieka" w naszym życiu, a zatem w naszym małżeństwie, rodzinie i otoczeniu nie byłby możliwy bez rekolekcji, które przeżyliśmy. Bez spotkanych ludzi i doświadczeniu bycia Wspólnotą. Rekolekcje to łaska doświadczenia indywidualnego planu zbawienia, jakim Pan ma dla każdego z nas. Trzeba tylko dać sobie tą szansę i skorzystać z niej po mimo wszelkich trudności w jakich się pojawiają. Bo wszelkie trudności możemy pokonać jeżeli "zaufamy Panu", właściwie nie my je pokonujemy. Najczęściej wystarczy dokonać prawidłowego wyboru, gdzie Pan jest na pierwszym miejscu.
     Zachęcamy całą wspólnotę do modlitwy za siebie i innych o łaskę skorzystania z rekolekcji na których będziemy mogli zakosztować radości i bogactwa w formacji naszych małżeństw (rodzin) na drodze Domowego Kościoła, który jest Bożym Dziełem i ważną częścią Bożego Planu, zbawienia mnie i moich najbliższych. Powstrzymajmy się więc od "reformowania" Bożego Dzieła, a skupmy swój wysiłek na odkryciu i skorzystaniu z Jego bogactwa. Może w czekającym nas roku formacyjnym warto wrócić do początków formacji (pierwszego i drugiego roku w całości), aby za słowami Listu Kręgu Centralnego do którego przeczytania gorąco zachęcamy, uświadomić sobie, że ..."potrzebujemy głębszego zrozumienia, że poszczególne etapy formacji w DK nie mogą być przedmiotem "zaliczenia", lecz powinny być przeżyte, tzn. rzeczywiście i na trwałe przemieniać nasze życie w wymiarze osobistym, małżeńskim, rodzinnym, zawodowym, społecznym i wspólnotowym.

Szczęść Boże !!!
Hania i Grzesiu Oberland2011.08.25 Świadectwo

    Zaufać Panu !
    W ostatnich dniach lipca rozpoczynała się ORDR I stopnia w Krnovie, w której wzieliśmy udział, wraz z najmłodszm synem. Wiedza zdobyta na tych rekolakcjach miała być jednym z etapów przygotowującym do czekającej nas posługi w Domowym Kościele. Mogło by się wydawać, że będzie to wiedza techniczna: jak powinny wyglądać prawidłowo przygotowane i przeprowadzone rekolekcje DK. Jednak podświadomie wiedzieliśmy, że czas rekolekcji to czas szczególny, oddany Panu Bogu i to On będzie "mówił". I zaczęło się, 300 km od domu, w połowie drogi zepsuł się samochód. Konsultacje z mechanikiem nie były optymistyczne. ...wracać...przemknęło przez myśli, ale czy tego oczekuje od nas Pan. Kolejne telefony, kolejne konsultacje, przeplatane modlitwą. "Zaufać Panu" - wtedy jeszcze to do nas nie docierało, jednak rozważaliśmy tylko te rozwiązania, które miały doprowadzić nas na rekolekcje.
Życzliwość obcych ludzi, których pan postawił nam na drodze, też nie była bez znaczenia, aby kontynuować to co zamierzaliśmy. ...jedziemy dalej, rozwiązanie bolesne finansowo, w perspektywie holowanie i naprawa samochodu, ale...jedziemy na rekolekcje. Z niewielkim opóżnieniem docieramy na miejsce. Rekolekcje trwają, zdobywamy "wiedze techniczną", ale dociera do nas ,że mieliśmy doświadczyć czegoś więcej, czegoś co uzupełni program formacyjny a właściwie jest najważniejsze.

Po pierwsze: bycie z ludźmi których zebrał Pan, w miejscu i czasie które wyznaczył. To jest bogactwo Domowego Kościoła, które odkrywamy i z którego czerpiemy w nieskończoność. To miejsce dla nas. Bez niego nasze małżeństwo byłoby... Teraz już nie chcemy nawet o tym myśleć.

Po drugie: "Zaufać Panu" - do niedawna slogan "nadużywany" przez ludzi związanych z różnymi wspólnotami, okazuje się "prawdą naszego życia". Czymś czego doświadczyliśmy, choć jak zwykle, nie od razu zrozumieliśmy. Naszym zadaniem było zaufać Panu i jechać dalej, bo to był czas odany Panu [rekolekcje]. On zadecyduje jak i czego mamy się dowiedzieć. Jak i co ma się wydarzyć aby "umierał stary człowiek, a wzrastał nowy".

Pod koniec rekolekcji otrzymaliśmy od wspólnoty "dar serca", wystarczyło w zupełności na pokrtcie dodatkowych kosztów związanych z uczestnictwem w rekolekcjach. Ponadto pozwoliło doświadczyć łaski należenia do wspolnoty, być jej cząstką, która w tamtej chwili potrzebowała wsparcia, przez którą doświadczyliśmy opieki Pana.

WYSTARCZY ZAUFAĆ PANU !!!

Hania i Grzesiu z Kwidzyna

[diecezja elbląska]


2011.08.03 Odpust w Ryjewie

    W dniach 20-21 sierpnia 2011r. zapraszamy na odpust w Pomezańskim Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie.

Sobota 20.08.2011 - Dzień wspólnot duszpasterstwa rodzin
- 15:00 Droga Krzyżowa wokół kościoła w intencji małżeństw i rodzin Diecezji Elbląskiej.
- 16:00 Konferencja o roli mężczyzny w małżeństwie i rodzinie.
- 17:00 Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Niedziela 21.08.2011 - Dzień pielgrzymek
- 09:00 Msza Święta z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa.
- 12:00 Msza Święta na placu odpustowym pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Józefa Wysockiego.


2011.07.07 ORAR I st. - Gietrzwałd

    W dniach 27 czerwca - 3 lipca 2011 roku przeżywaliśmy w Gietrzwałdzie ORAR pierwszego stopnia, zorganizowany przez diecezję elbląską. Uczestniczyło w nim 21 małżeństw, które przyjechały z różnych diecezji: 9 z elbląskiej, 4 z łódzkiej, 3 z płockiej, 2 z gdańskiej, 1 z warszawskiej, 1 z katowickiej, 1 z warmińskiej.
    Posługę moderatora oazy pełnił ks. Józef Miciński - moderator diecezjalny Domowego Kościoła diecezji elbląskiej.
    Trudu organizacji oazy podjęli się Ilona i Grzegorz Jabłońscy z Elbląga.
    Opiekę nad dwudziestoczteroosobową grupą dzieci sprawowali Mateusz, Agnieszka, Magda oraz dwóch kleryków - Adam i Kajetan. Dzielnie wspomagała ich Karolina z diakonii muzycznej.
    Bogactwem oazy była nie tylko różnorodność regionalna uczestników, przybyłych z różnych stron Polski, ale także ich wiek - oaza liczyła 73 osoby w przekroju wiekowym od kilku miesięcy do 73 lat. Pomimo tej wielości osób i różnic wiekowych szybko stworzyliśmy jedną wielką wspólnotę. Znaczącą rolę odegrało tu miejsce, w którym się spotkaliśmy - Gietrzwałd. Sprzyjało ono nie tylko budowaniu jedności wspólnoty, ale i pogłębianiu zrozumienia istoty, celu, duchowości i metody Domowego Kościoła.
    Na pewno pozostaną w pamięci te chwile, gdy wszyscy gromadziliśmy się przed obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej na Eucharystii, kiedy słuchaliśmy historii Objawień, kiedy podczas Drogi Krzyżowej rozważaliśmy Mękę Pańską.
    Wielką łaskę naszej wspólnocie oazowej uczynił Pan, że posłał nas w to ważne - w dziejach historii naszej polskiej tożsamości - miejsce. Mogliśmy przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej upraszać łaski dla siebie, dla naszych rodzin, dla wspólnoty Domowego Kościoła i dla Ojczyzny. Prosiliśmy o to, by moc Ducha Świętego była w nas zawsze i umacniała w dawaniu świadectwa swoim życiem, by Światło Chrystusowe przenikało naszą codzienność.
    O głębi i dojrzałości przeżycia rekolekcji przez wspólnotę oazową niech świadczą słowa jednego z uczestników, Adama z Przasnysza, który - w czasie spotkania w ostatnim dniu rekolekcji - powiedział "Świadectwo trzeba dać". Zapamiętajmy te słowa.

Anna i Janusz z Elbląga


2011.07.01 List Kręgu Centralnego

LIST KRĘGU CENTRALNEGO DK

DO MAŁŻEŃSTW I KAPŁANÓW

ODPOWIEDZIALNYCH ZA DOMOWY KOŚCIÓŁ

Na rok formacyjny 2011/2012

Droga wspólnoto Domowego Kościoła!

     Przekazujemy w Wasze ręce list kręgu centralnego na rok formacyjny 2011/2012, poświęcony DRODZE FORMACYJNEJ W DOMOWYM KOŚCIELE.
Zachęcamy do uważnej lektury, do rozważenia jego treści podczas wrześniowego spotkania Waszych kręgów (pytania pomocnicze znajdziecie w konspekcie opublikowanym w najnowszym, 122. numerze "Listu DK"), a także podczas spotkań kręgów diecezjalncyh i rejonowych.     List jest dość obszerny; mimo to prosimy o cierpliwe przeczytanie go w całości i zastanowienie się nad jego treścią. Z chęcią przyjmiemy wszelkie refleksje i myśli wywołane przez lekturę (kierujcie je pod adres: tomekstruzanowski@op.pl).

Serdecznie Was pozdrawiamy

Szczęść Boże!

Beata i Tomek Strużanowscy, para krajowa DK

ks. Marek Borowski, moderator krajowy DK


List w formacie PDF (do druku)

2011.07.02 Audycje dla małżonków

      Jedynym źródłem miłości małżeńskiej jest Jezus Chrystus, nieustannie obecny w sakramencie małżeństwa. Tak wielki jest ten sakrament i małżonkowie mogą być pewni, że wraz z nim otrzymują siłę płynącą od Boga oraz łaskę, która będzie im towarzyszyła przez całe życie, tę rękojmię daje im wiara. Oby nigdy nie zaprzestali czerpać z tego żródła, które wytryska z nich samych.
bł. Jan Paweł II

       Poniżej zamieszczamy plan audycji dla małżonków na najbliższe tygodnie.

       AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW i RODZICÓW
       w RADIU MARYJA - we wtorki o 21:40

05.07Pułapki nowych uzależnień.
 Paweł Kołakowski, terapeuta
12.07Pomóżmy dzieciom wzrastać !
 prof.dr hab. Ludwika Sadowska, dr Anna Maria Choińska
19.07Kultura chcenia zagrożeniem
 dla poczętego dziecka.
 dr Antoni Marcinek, ginekolog-położnik
26.07Powstanie Warszawskie wyrazem
 wielkiej miłości do wolnej Ojczyzny.
 Ewa Śliwińska, Hanna Szczepanowska,
 Janusz Grzymała-Wiewiorowski
02.08Tworzenie wspólnoty osób.
 ks.dr Czesław Murawski
09.08Pogrzeb w katolickiej rodzinie.
 ks. Kazimierz Kurek
16.08Kościół wspólnotą wspólnot.
 ks.dr Jarosław Szymczak
23.08Wychowanie dzieci zaczyna się
 od wychowania rodziców !
 Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie
30.08Czcij ojca swego i matkę swoją !
 Elżbieta i Piotr Markowie
06.09Kształtowanie męskości.
 Robert Kościuszko
13.09Dialog w małżeństwie.
 Lucyna i Krzysztof Wysoccy
20.09Sakrament Chrztu św.
 ks.bp dr Stanisław Stefanek
27.09Rodzina wspólnotą wierzącą i ewangelizującą.
 ks. Artur Szymczyk
04.10Separacja w małżeństwie.
 ks.dr Stanisław Cierkowski, obrońca węzła małżeńskiego

Audycje archiwalne w internecie na stronie www.radiomaryja.pl zakładka "Audycje dla Małżonków"

2011.06.30 Konkurs fotograficzny

    Zachęcamy uczestników, animatorów i moderatorów letnich rekolekcji oazowych do udziału w VIII edycji konkursu fotograficznego.
     Zasady są proste: wystarczy przesłać do końca września od 3 do 10 zdjęć ze swoich rekolekcji. Oceniany jest poziom techniczny i artystyczny fotografii oraz ich zestawienie.

Szczegóły: www.katowice.oaza.pl/konkurs/

2011.06.13 Nowa para diecezjalna

Kochani !

    W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego podczas kręgu diecezjalnego, w obecności pary filialnej Teresy i Kazika Roszaków oraz księdza moderatora diecezjalnego DK Józefa Micińskiego odbyły się wybory nowej pary diecezjalnej.
    Dzięki odpowiedzialności i gotowości do służby dwóch małżeństw Ani i Marcina Bukowskich z Elbląga oraz Hani i Grzesia Oberland z Kwidzyna były to prawdziwe wybory.
    Nową parą diecezjalną na kolejną kadencję zostali Hania i Grzegorz Oberland z Kwidzyna. Zaczną swoją służbę dla diecezji od września.


    Hania i Grześ obecnie pełnili posługę pary pilotującej w kręgu w Kwidzynie, są po formacji podstawowej i oboje są członkami KWC.

    Polecamy ich waszej modlitwie i już dziś prosimy Was abyście byli zawsze gotowi do pomocy im w pełnieniu tej posługi.

Pozdrawiamy

Z Panem Bogiem

Renata i Bogdan


2011.06.09 Dzień Wspólnoty

Kochani !

    Już 18.06.2011 (zgodnie z kalendarium) odbędzie się nasz ostatni w tym roku Dzień Wspólnoty. Oczywiście wiem, że wszyscy pamiętają i nie ustalili na ten dzień spotkań kręgów ;)

Zapraszamy Was z Waszymi dziećmi.
DW odbędzie się w Malborku w parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej (czyli u ks. Józefa)

Plan Dnia Wspólnoty

15.00 Msza Święta !!!
15:50 Prezentacja o Ks. Franciszku Blachnickim
17:00 Wspólne świętowanie

Prosimy o przekazanie zaproszenia do SWOICH KAPŁANÓW

Na wspólne świętowanie przygotujcie się jak zwykle (zamiast ogniska będzie grill), a więc kiełbaski i napoje dla siebie oraz ciasta na wspólny stół.

Taca na Dniu Wspólnoty będzie przeznaczona na fundusz rekolekcyjny. Prosimy o hojne datki :)

Pozdrawiamy

Z Panem Bogiem

Renata i Bogdan


2011.06.09 III Parafialne Forum Rodziny

III Parafialne Forum Rodziny
Parafia św. Brata Alberta w Elblągu
Ul. Częstochowska

12-15 czerwca 2011 r.

"Ja + Ty ≠ My?"

Plan forum:

Niedziela, 12 czerwca
- kazania tematyczne podczas wszystkich Mszy Św.

Poniedziałek, 13 czerwca
- godz. 18.00 - Msza Św. z kazaniem nt. "Przebaczenie w małżeństwie" (ks.Sławomir Małkowski)
- godz. 19.00 - Świadectwa małżonków i spotkanie z kaznodzieją. Nabożeństwo przebaczenia

Wtorek, 14 czerwca
- godz. 18.00 - Msza Św. z kazaniem nt. "Akceptacja siebie" (ks.Marek Proszek)
- godz. 19.00 - Spotkanie nt. "Akceptacja w małżeństwie" prowadzone przez małżonków

Środa, 15 czerwca
- godz. 18.00 - Msza Św. z kazaniem nt."Warto dla jednej miłości żyć" (ks.Mariusz Ostaszewski)
- godz. 19.00 - Świadectwa małżonków

Zapraszamy


2011.06.07 Mejd in Czajna - Akcja "Węgiel"

MEJD IN CZAJNA
AKCJA "WĘGIEL"

    Był rok 1977, gdy władze komunistyczne kolejny raz uderzyły w Ruch Oazowy. Tuż przed Bożym Narodzeniem wojewoda wydał decyzję anulowania przydziału węgla dla Kopiej Górki. W odpowiedzi ks. Blachnicki ogłosił apel, aby oazowicze podzielili się z Centrum Ruchu czarnym opłatkiem. - Niech każdy przyśle do Krościenka paczkę z węglem - wzywał Ojciec Franciszek. Odzew był natychmiastowy: paczki przychodziły w takiej ilości, że w końcu sama poczta wnioskowała o uchylenie decyzji wojewody, a na Kopią Górkę w sumie wpłynęło 1,5 tony węgla i tamtej zimy charyzmat Światło-Życie rozpalał Polaków.

    Pewnie każdy słyszał tę historię, a wielu z nas bardzo chętnie ją powtarza, gdyż pokazuje ona geniusz naszego Założyciela, ale też dlatego, że w tych trudnych czasach zobaczyliśmy jak silnym jesteśmy Ruchem, jak ważna dla nas jest wspólnota. Chcemy dzisiaj Was wezwać do podobnego zrywu:

Prześlij 10 zł, aby Chińczycy mogli wziąć udział w rekolekcjach na Kopiej Górce!

    Dotychczas dzięki happeningom ulicznym organizowanym w Łodzi, Poznaniu i Warszawie oraz prowadzonym czuwaniom modlitewnym w intencji Kościoła w Chinach, Diakonia Misyjna zebrała 4615 zł. Potrzebujemy jeszcze 1738 osób, które wpłacą kwotę 10 zł (można więcej:) i w ten sposób sfinansują przyjazd na rekolekcje ks. Zhu, Emmy, Ruth, Changa, Shaony i Lushy. A do nich dołączą siostry zakonne studiujące w Polsce: Franciszka, Maria, Teresa i Katarzyna. W ostatnie wakacje ok. 35 000 osób wzięło udział w rekolekcjach oazowych, to ponad 10 tys. więcej niż w 1977 roku, minęły 34 lata od akcji "Węgiel", czy dorzucimy do pieca, by tym razem wiara Chińczyków zapłonęła?

Zapraszamy na stronę projektu www.mejdinczajna.pl, gdzie można poznać uczestników rekolekcji i przeczytać o dotychczasowych naszych akcjach. Będziemy też tam raz w tygodniu aktualizowali dane o postępach zbiórki. Najświeższe informacje znajdują się zawsze na stronie www.facebook.com/mejdinczajna

Agnieszka i Marcin Skłodowscy
Odpowiedzialni za Centralną Diakonię Misyjną
Ruchu Światło-Życie
misje@oaza.pl
www.misje.oaza.pl

Wpłat można dokonać na konto:
Ośrodek Fundacji "Światło-Życie" PRAGA w Warszawie
ul. Floriańska 3; 03-707 Warszawa
48 1940 1076 3068 1040 0002 0000
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe-Chiny


2011.05.29 Odbył się Marsz Życia

    W piątek 27 maja odbył się pierwszy raz w Elblągu "Marsz Życia", którego celem była manifestacja szacunku dla życia człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Cześć z nas - członków DK - również uczestniczyła w tym wydarzeniu.
    Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00 Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy Św. przeszliśmy ulicami Elbląga w kierunku Starego Miasta. Marsz zakończył się przy pomniku Jana Pawła II. Ksiądz Mariusz Ostaszewski - organizator marszu - oraz ksiądz biskup Józef Wysocki podziękowali wszystkim uczestnikom za obecność i odwagę. Ksiądz biskup przypomniał, że każdego dnia w naszych środowiskach, tam gdzie żyjemy, powinniśmy dawać świadectwo naszej wiary, mówiąc o szacunku do życia. Zachęcał nas również do codziennej modlitwy w intencji dzieci poczętych, narzeczonych i małżeństw, które szczególnie w tych czasach doświadczają trudności i pokus. Przypomniał również o sposobie w jaki możemy ratować dzieci poczęte - adopcji duchowej dziecka poczętego. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i "Barkę", a ksiądz biskup udzielił nam wszystkim błogosławieństwa.

    Do zobaczenia za rok :)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

2011.05.18 "Finanse rodzinne jako dar i zadanie"

Nasze pieniądze się liczą

Osoby żyjące w małżeństwie, jak i samotne uczestniczyły w sesji "Finanse rodzinne, jako dar i zadanie".

Sesja zgromadziła 14 maja w kościele Bożego Ciała w Elblągu 19 osób, które chciały nauczyć się Bożych zasad gospodarowania finansami. Prelegentką była Katarzyna Leszczyńska (żona, matka trzech synów z DK), która jest instruktorką Edukacji Finansowej Crown. Zadaniem tej organizacji jest uczenie jak zarabiać pieniądze, odpowiedzialnie nimi zarządzać i zrealizować Boży cel. Każda konferencja kończyła się świadectwem małżeństwa, które wprowadziło zmiany w swoim życiu pod wpływem treści, które usłyszeli podczas listopadowej konferencji Crown´a w Gdyni. Pomiędzy konferencjami był czas na osobiste spotkanie ze Słowem, spotkanie w małych grupach i dialog małżeński. Na zakończenie w czasie nabożeństwa majowego przez ręce Maryi powierzyliśmy Bogu tę sferę materialną naszego życia, trudności finansowe, jakich doświadczamy. Niektóre osoby i małżeństwa złożyły Akty przeniesienia własności na Boga. Ks. Jarek Kiełb (Ojciec Duchowny w elbląskim seminarium) w krótkim kazaniu stwierdził, że trzeba mieć odwagę, by w dzisiejszym świecie żyć według przykazań Bożych, żeby żyć uczciwie.

Uczestnicy sesji byli pod wrażeniem usłyszanych treści i zbudowani świadectwami. Mówili, że warto było poświęcić sobotę na słuchanie, co Bóg w Biblii mówi o finansach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

2011.05.12 Marsz Życia - 27 maja Piątek

Zachęcamy wszystkich do udziału w Marszu dla Życia.
Prosimy o rozpropagowanie tej informacji
wśród znajomych oraz w kręgach DK.

Dnia 27 maja 2011 r. w PIĄTEK odbędzie się Marsz Życia:
- godz. 18:00 - Msza Święta w Parafii MBKP w Elblągu ul.Robotnicza 69
- godz. 19.00 - Marsz życia ulicami Elbląga
Przemarsz z Parafii MBKP w Elblągu do Parafii św. Mikołaja pod pomnik Jana Pawła II.

PROSIMY O ZGŁASZANIE ILOŚCI UCZESTNIKÓW
Jest to potrzebne, ponieważ dla dzieci przewidziany
jest zakup baloników i chorągiewek.

Zgłoszenia ilości uczestników prosimy przesyłać do:
Sylwia i Tomasz Szczepanik


2011.05.09 Pielgrzymka do Kalisza - 28 maja Sobota

KOCHANI !!!

Dużymi krokami zbliża się wyjazd na XIV pielgrzymkę
rodzin Domowego Kościoła do
SANKTUARIUM  ŚW.  JÓZEFA  W  KALISZU

Pielgrzymka odbedzie się dnia 28 maja 2011 r. /SOBOTA/

      Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisywanie, są jeszcze wolne miejsca. Koszt 60 PLN (przejazd + ubezpieczenie).

Zgłoszenia przyjmują do 20 maja:
- w Elblągu:
      Para Rejonowa Elbląg Północ (Nad Jarem)
      Sylwia i Tomasz Szczepanik
      tel. Sylwia 501 12 37 49
      tel. Tomek 513 98 04 65
      

- w Malborku:
      Para Rejonowa Malbork
      Elżbieta i Andrzej Garczewscy
      tel. Ela 517 26 90 56
      domowy 55 6476040
      

ŚWIĘTY JÓZEF CZEKA NA CIEBIE !!!

Pozdrawiamy
Sylwia i Tomasz Szczepanik

2011.04.02 Sesja tematyczna

Zapraszamy na sesję tematyczną
Rodzinne finanse
jako dar i zadanie

Wszystkie MAŁŻEŃSTWA,
które chcą dowiedzieć się:
   * Co Pismo Święte mówi o WŁASNOŚCI?
   * Jak tworzyć plan wydatków i BUDŻET domowy?
   * Jak unikać popadania w DŁUGI i jak z nich wyjść?
   * Jak być ZADOWOLONYM z tego co się ma?
   * Jak nauczyć się OSZCZĘDZAĆ?
   * Jak PRACOWAĆ, aby podobać się Bogu?
   * Jak nauczyć DZIECI mądrego korzystania z pieniędzy?

14 maja 2011
Początek o godz. 9:30, koniec o godz. 18:00.

Miejsce: Elbląg, Kościół Bożego Ciała, ul.Robotnicza 29
Koszt: 25 zł od osoby (kawa, herbata, ciasto, obiad, materiały konferencyjne)

Prelegentka: Katarzyna Leszczyńska
    (instruktorka Edukacji Finansowej CROWN)

Zgłoszenia do końca kwietnia:
   Magdalena Perucka
   tel. 502680730
   e-mail:

Zapewniamy opiekę dzieciom.

2011.03.17 Dzień Wspólnoty DK - sprawozdanie

     Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który mogliśmy przeżywać w rejonach już za nami. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z poszczególnych rejonów naszej diecezji.

  Rejon Elbląg Południe oraz Pasłęk
  Rejon Malbork
  Rejon Elbląg Północ

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

2011.03.07 Dzień Wspólnoty DK - w rejonach

     Zapraszamy na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w dniu 12 marca 2011r. Bedziemy go przeżywać w naszych rejonach.
We wszystkich rejonach rozpocznie się on o godzinie 15:00.

Miejsca spotkań poszczególnych rejonów:
  - Rejon Elbląg-Południe, Pasłęk
    w Kościele Bł. Doroty w Elblągu ul. Rawska 16a

  - Rejon Malbork
    w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku,
    ul. Słowackiego 76

  - Elbląg Północ i Śródmieście
    w Kościele św Rafała Kalinowskiego w Elblągu, ul. Sobieskiego 37

  Szczegółowy plan DW

     Zapraszamy wszystkie kręgi wraz z moderatorami - opiekunami kręgów. Prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła, a w szczególności za małżeństwa posługujące w tym dniu.

2011.03.05 Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Kochani !
     Ponieważ jestem "rozkochany" w Ziemi Świętej, pragnę wszystkich was zaprosić na ten szlak, na to wyjątkowe miejsce.

ZAPRASZAM NA PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z MODERATOREM KRAJOWYM DK

Trasa: m.in. Jerozolima, Kana Galilejska,
Betlejem, Kafarnaum, Nazaret, Hajfa,

Koszt całkowity: 2200 zł + 450 euro
(SAMOLOT, autokar, wyżywienie - 3 posiłki każdego dnia, noclegi, wstępy)

Termin: od 21 do 28.09.2011 roku.

INFORMACJE I ZAPISY:
     Ks. Marek Borowski SAC - moderator krajowy DK
     Tel.: 602 305 764
     e-mail:

Z modlitwą
ks. Marek Borowski SAC

2011.02.09 ORAR I st. w Gietrzwałdzie

     W terminie 27 czerwiec 2011r. - 03 lipiec 2011r. nasza diecezjalna wspólnota organizuje ORAR I st w Gietrzwałdzie.

  Zgłoszenia przyjmują i informacji udzielają:
     Ilona i Grzesiek Jabłońscy
     tel. 55 237 56 16 (po godz 18.00)
     e-mail:

2011.02.09 Konferencja Platformy Ewangelizacyjnej
"Szukając Boga"

Zapraszamy do udziału w Konferencji
Platformy Ewangelizacyjnej "Szukając Boga"!

W programie:
- prezentacja projektu ewangelizacji internetowej www.szukajacBoga.pl, oraz szkolenie związane z towarzyszeniem ludziom w nawiązaniu osobistej więzi z Bogiem poprzez internet
- przygotowanie do używania nowego kursu ewangelizacyjnego w realu "Odkrywanie Chrześcijaństwa" (szczegóły w zwiastunie na www.odkrywaniechrzescijanstwa.pl)

Konferencja będzie podzielona na dwie części.
Na początku zostanie przedstawiony projekt Platformy "Szukając Boga" zaś w drugiej części każdy z uczestników będzie mógł wybrać: przygotowanie do prowadzenia ewangelizacji przez internet lub przygotowanie do prowadzenia kursu "Odkrywanie Chrześcijaństwa" w realu.

Czas i miejsce ( ZMIANA ! ):
5 marca 2011 roku (sobota) w godzinach 9:00 - 16:00

Hotel Grot Malbork
ul. Kościuszki 22 D
82-200 Malbork


Prosimy o rejestrację uczestnictwa na www.rejestracja.ccm.pl

Projekt "Szukając Boga" działa w naszym kraju od 29 lipca 2008 i daje ogromne pole docierania do ludzi z Ewangelią. Portal odwiedziło już ponad 1 milion osób. Dla wielu z odwiedzających www.szukajacBoga.pl ta wizyta stanowi wezwanie do powierzenia swojego życia Jezusowi (odzwierciedlenie tego można zobaczyć na stronie www.ccm.pl w dziale "Dobre Miejsca" lub na www.Jesus.net). Każdego dnia jest wypełnianych od kilku do kilkunastu formularzy przez osoby pragnące mieć kontakt z e-trenerem.

Jest wielka potrzeba zaangażowania w ten projekt w charakterze e-trenerów internetowych oraz prowadzenia kursu "Odkrywanie Chrześcijaństwa"!

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Prosimy jedynie o ofiarę na pokrycie pokrycie kosztu posiłku (ok. 20 zl.).

Zapraszamy do udziału w Żniwach Pana poprzez ten projekt!

Adam Kania
Koordynator projektu "Szukając Boga" dla Ruchu Światło - Życie
SzukajacBoga@oaza.pl


2011.01.14 Bal karnawałowy odwołany

KOCHANI !

       Z przykrością zawiadamiamy, że Bal Karnawałowy zaplanowany na dzień 2011.01.22. w Malborku nie odbędzie się z powodu małej ilości chętnych.
       Tych wszystkich, którzy zapisali się bardzo przepraszamy a tym samym dziękujemy za chęci do wspólnej zabawy !
Wpłacone pieniążki zostaną zwrócone - kontakt:
  - tel. 797 110 599 - Łukasz Marciniak.
Organizatorzy !   

2011.01.11 Spotkanie opłatkowe - relacja

       W Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia nasza wspólnota diecezjalna spotkała się na mszy św. oraz spotkaniu opłatkowym. Eucharystii przewodniczył moderator diecezjalny ks. Józef Miciński, zaś Słowo Boże wygłosił do nas moderator rejonowy ks. Wojciech Zwolicki. W darach ofiarnych przyniesiona została ikona Świętej Rodziny, ofiarowana naszej wspólnocie przez małżeństwo z kręgu przy par. Św. Anny w Sztumie - Joasię i Marka Omieczyńskich, którym serdecznie dziękujemy :)
       Po mszy, w podziemiach gościnnej parafii MBKP, były życzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz łamanie opłatkiem. Niestety awaria prądu, która była w tym dniu w Elblągu, sprawiła nam trochę kłopotu ale my potrafiliśmy się cieszyć swoją obecnością w nastrojowym świetle świeczek i latarek telefonów komórkowych ;)
       Za przygotowanie oprawy liturgicznej oraz obsługę gospodarczą dziękujemy rejonowi Elbląg Północ. Dziękujemy również wszystkim którzy byli obecni, szczególnie tym, którzy przyjechali spoza Elbląga. Dziękujemy klerykom, którzy włączyli się w liturgię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

2011.01.01 Spotkanie opłatkowe

       Zgodnie z naszym kalendarzem pracy 9 stycznia 2011 roku w Niedzielę Chrztu Pańskiego zapraszamy całą wspólnotę DK naszej diecezji na spotkanie opłatkowe.
Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego przy kościele MBKP ul. Robotnicza w Elblągu, po Eucharystii spotkanie opłatkowe w podziemiach kościoła.
Zapraszamy całe rodziny oraz kapłanów opiekunów kręgów. Prosimy o włączenie się w przygotowanie agapy. Słodkości na stół można przed Mszą Świętą znieść do salki.


Aktualności
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009

 
---