Ikona
Domowy Kosciół Domowy Kosciół
.
.
Śledź nas na facebook-u

Tablica ogłoszeń

Najbliższe wydarzenia:

 • Brak

Dalsze wydarzenia...
Znak roku 2017/2018

Skrzynka modlitewna

Twoje imię:
Proszę, wpisz tutaj intencję
Pytanie kontrolne:
3 + 4 (słownie)=

Dodane intencje

 
 
KODR Logo

Biuletyn KODR
 
 
Tablica ogłoszeń

Aktualności

Nowi członkowie DK :)


2012.12.20 Życzenia

Boże Narodzenie

       Narodziła się Dziecina. Przyszedł na świat Król. Nadszedł czas aby oddać koronę... Mamy nadzieję, że tym razem już jej z Jego głowy nie zabierzemy, żeby znowu włożyć sobie.
       Z okazji Narodzenia Pana i Zbawiciela, życzymy Wszystkim zaufania, że Bóg obdarza nas krzyżem który zdołamy udźwignąć, podtrzyma gdy się zachwiejemy, podniesie gdy upadniemy. A w tym szczególnym Roku Wiary, obdarzy łaską przekazania Wiary.

Szczęść Boże!
Hania i Grzesiu.

2013.01.05 Dzień Wspólnoty - relacja - rejon Północ

REJON PÓŁNOC - DZIEŃ SKUPIENIA
W RAMACH ADWENTOWEGO DNIA WSPÓLNOTY RŚŻ

       Dnia 8 grudnia 2012 r. w Rejonie Północ - Elbląg odbył się Dzień Skupienia - "Przez śmiech do lepszego małżeństwa", w ramach adwentowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
       Małżeństwa z DK (i nie tylko) miały możliwość wysłuchania trzech konferencji pastora Marka Gungora:
1. "Opowieść o dwóch mózgach", czyli to, co różni mężczyzn i kobiety, i z czego to wynika.
2. "Klucz do niesamowitego seksu" - Mark przedstawił pięć rzeczy, o których musi wiedzieć każde małżeństwo, by doświadczyć niesamowitego przeżycia seksualnego.
3. "Jak żyć i się nie pozabijać"- dzięki tej sesji mogliśmy odkryć w swoim małżeństwie moc przebaczenia.

       Zabawne przykłady, jakie podawał Mark, miały w sobie wielki ładunek humoru i oryginalności. Jego prezentacje były pełne komizmu, ale dotykały bardzo ważnych, a nawet trudnych relacji małżeńskich.

[...]

       Dziękujemy ks.Adamowi Skrzyńskiemu, który duchowo czuwał nad nami i wprowadzał nas w poszczególne konferencje. Renacie i Bogdanowi za trud i pomoc w zorganizowaniu tego dnia, a także wszystkim małżeństwom z kręgu pilotowanego przy parafii św.Brata Alberta w Elblągu za posługę diakonii gospodarczej i technicznej. Ks.Wojtkowi za pomoc przy organizacji posiłku, a Krysi za pyszny tort. A przede wszystkim Wam kochani - uczestnikom, bo bez Was tego dzieła by nie było.

BÓG ZAPŁAĆ!!!

Zapraszmy do przeczytania całej relacji oraz świadectw

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Sylwia i Tomek

2012.12.23 Dzień Wspólnoty - relacja - rejon Południe

Elbląg Południe - Super jest !!!

       8.12.2012 cały Ruch Światło-Życie gromadził się na adwentowym Dniu Wspólnoty. W parafii Św.Doroty z Mątowów to radosne święto przeżywały również małżeństwa z rejonu Elbląg-Południe i Pasłęk.

Zapraszmy do przeczytania całej relacji

Agata i Jacek

2012.12.20 Dzień Wspólnoty - relacja - rejon Malbork

       W dniu 08.12.2012r. w Malborku odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty. Uczestniczyły w nim małżeństwa z Iławy, Kwidzyna, Sztumu i Malborka. Rozważaliśmy wspólnie tajemnicę świętości Kościoła. W ramach tych rozważań została zaproponowana "recepta na świętość". Skoro pojawiło się słowo "recepta", to całe rozważanie było ujęte w konwencji relacji pacjent-lekarz. Chcieliśmy się z Wami podzielić wynikiem tej wizyty u Chrystusa - lekarza.

Recepta na szczęście

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Magda i Łukasz

2012.12.13 Bal Karnawałowy

Kochani !

       Rejon Malbork, Sztum, Kwidzyn, Iława, zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, na zamku w Sztumie, w dniu 19.01.2013.
Koszt udziału 120 zł od pary.
       Wszystkich chętnych, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy (można zaprosić znajomych) i prosimy o kontakt z Agnieszką i Marcinem Katarzyniak, do 05.01.2013 (wpłata na spotkaniu opłatkowym)

Tel. 790 88 19 16
e-mail: marcin.katarzyniak@gmail.com

Szczęść Boże!

2012.11.30 Adwent

Adwent - czas radosnego oczekiwania

       Na drodze naszego życia bardzo chcielibyśmy zobaczyć "dobre owoce" naszych starań. Jakie jest nasze zdziwienie, kiedy dostrzegamy, że to wszystko na nic. Naszego świadectwa nikt nie zauważa lub przyjmuje zupełnie opocznie. Dzieci dorastają, często oddalają się od nas (wtedy, wydaje się nam, że również od Pana Boga). ... A tak się staraliśmy ...
       Nadszedł Adwent, kolejny czas na zweryfikowanie swojego "wzorowego życia". Może tym razem uda się trwale (prawdziwie) przygotować w swoim sercu drogę Panu. Pamiętajmy, jako członkowie wspólnoty, tej wielkiej (Kościół) i tej małej (rodzina-Domowy Kościół), aby jeden drugiemu pomóc we wspomnianych przygotowaniach.
       Niech Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Swiatło-Życie, na który serdecznie zapraszamy, oraz światło świec adwentowych rozproszą ciemności i lęk, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

Szczęść Boże!
Hania i Grzesiu.

2012.11.16 I GRA MIEJSKA DOMOWEGO KOŚCIOŁA - REJONU PÓŁNOC

       11 listopada małżeństwa z Rejonu Północ spotkały się na Mszy św. za Ojczyznę w parafii św.Rafała Kalinowskiego. Z tej okazji mieliśmy przygotowane flagi, które zostały rozdane wspólnocie parafialnej. Po Mszy Św. wspólnie udaliśmy się na Stare Miasto w Elblągu, by uczestniczyć w "I Grze Miejskiej Domowego Kościoła". Na miejscu zostaliśmy podzieleni na 3 drużyny (kapitani: Ilona, Mariusz, Beata). Każda z drużyn otrzymała mapę z zaznaczonymi punktami, do których udaliśmy się, by tam rozwiązać przygotowane zadania. A zadania były trudne :) i gdyby nie "telefony z dostępem do internetu" to było by kiepsko :) Finał zabawy to odnalezienie ukrytego skarbu.

UWAGA - Wszystkie drużyny odnalazły skarb :)
Zwyciężyła drużyna Beaty !
Gratulujemy !!!

       Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie. W szczególności ogromne podziękowania dla organizatorów - Maćka i Marty.
My mówimy do zobaczenia za rok - 3 maja 2013 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Sylwia i Tomek

2012.11.07 Spotkanie: Wiara w Rodzinie

       W liście apostolskim "Porta fidei" ogłaszającym Rok Wiary, papież Benedykt XVI stwierdza, że "odnowa Kościoła dokonuje się także przez świadectwo, jakie dają życiem wierzący: chrześcijanie są faktycznie powołani, aby przez samo swoje istnienie w świecie ukazywali blask Słowa prawdy, jakie pozostawił nam Pan Jezus". Jednocześnie Ojciec Święty zachęca, "aby ten Rok rozbudził w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w pełni i z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją". Sercem przyjęta wiara prowadzi bowiem do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej - do zbawienia (por. Rz 10,10). Konsekwencją przyjęcia wiary jest więc świadectwo - do dawania którego każdy z nas jest powołany.
       W odpowiedzi na apel Papieża Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życia diecezji elbląskiej - przyjął zaproszenie do zorganizowania spotkań poświęconych przekazywaniu wiary w rodzinie.
       Z tej okazji w niedzielę 18.XI.2012 w parafii Świętej Rodziny w Elblągu podczas każdej Mszy Świętej (o godz. 7, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 20.00) małżeństwa z naszej Wspólnoty będą dzieliły się swoim doświadczeniem związanym z przekazywaniem wiary swym dzieciom. Słowo wprowadzające ukazujące znaczenie i odpowiedzialność rodziców w procesie przekazywania wiary wygłosi ks.Jarosław Kiełb - moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w latach 1998-2001, a obecnie Ojciec Duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.
       W poniedziałek 19.XI.2012 podczas wieczornej Mszy Świętej (o godz.18.00) będziemy mogli wysłuchać natomiast homilii ks.Jarka na temat "Modlitwa małżonków - żywym znakiem wiary rodziców", połączonej ze świadectwem dotyczącym znaczenia modlitwy małżeńskiej. Bezpośrednio po Mszy Świętej wszystkich małżonków zapraszamy do udziału w prowadzonej modlitwie małżeńskiej, mającej formę nietypowej randki w obliczu Tego, który Sam jest Miłością (por. 1 J 4,16b).
       Do udziału w tych wydarzeniach serdecznie wszystkich zapraszamy. Jednocześnie zachęcamy Was, abyście tą informację przekazali dalej - tym wszystkim, którym sprawa wychowania młodego pokolenia w wierze leży głęboko na sercu. Niech to boże ziarno, rzucane przez tych, którzy podjęli się trudu głoszenia świadectwa, ma okazję do zakiełkowania w jak największej liczbie serc i aby przyniosło ono jak najobfitszy owoc.

Ania i Marcin Bukowscy

2012.10.29 Odbył się DW Ruchu Światło-Zycie

       W Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu - 20 Października 2012r. - rozważaliśmy temat: Wierzę w Jeden Kościół: Chrystus i Kościół - Misja Jednania.
       "NOWY CZŁOWIEK W ŚWIECIE MEDIÓW" - to temat który rozważaliśmy na spotkaniach w grupach.
       Media w obecnym świecie są częścią prawie każdego dnia naszego życia. Jedynym czasem i miejscem odpoczynku od zasypującej nas, medialnej burzy piaskowej jest Oaza lub rekolekcje. Wtedy potrafimy się obyć bez mediów i wcale nie jesteśmy z tego powodu nieszczęśliwi. Powinniśmy też pamiętać o doborze prasy i stacji TV i korzystać z tych, które wnoszą do naszego życia Pana Boga. W prasie i mediach katolickich jest wiele artykułów, opracowań i programów dających zupełnie inny obraz i spojrzenie na zagadnienia życia codziennego. Uczą akceptacji drugiego człowieka, a nie akceptacji dla grzechu.
       Częścią mediów dostępną dla nas jest strona internetowa DK, Oaza, List DK, biuletyn i nasza strona diecezjalna. Oprócz korzyści jakie osiągamy dla siebie i swojej rodziny, dzięki treściom czerpanym z takich mediów, w bardzo łatwy sposób możemy je również współtworzyć, dzieląc się swoim świadectwem i doświadczeniem. Zachęcamy do aktywnego skorzystania z tej oferty.
       Media o których mówiliśmy na początku, bardzo łatwo zatapiają nas w morzu informacji, reklam, seriali, konkursów, plebiscytów. Mówią, że otwierają nam świat, a tak naprawdę izolują nas z niego. Reklamowana wolność, staje się zniewoleniem. Żyjemy w świecie medialnym, a nie rzeczywistym nie w tym, który nas otacza. Pochłonięci takim życiem oddalamy się od swoich bliskich. Nie mamy dla nich czasu. Człowiek nowoczesny nie ma czasu dla drugiego człowieka, ale za to ma czas na akcje medialne niosące pomoc innym potrzebującym. Dające poczucie spełnienia i pogłaskania naszego sumienia. Ale nie dające nam możliwości spotkania drugiego człowieka. Rozmowy i świadectwa naszego życia, aby inni mogli również spotkać Boga miłosiernego, mogącego odmienić los każdego człowieka w jednej chwili.
       Godną naśladowania praktyką, jaka została przedstawiona na spotkaniach w grupach, jest rodzinne oglądanie telewizji, wybranych programów. Daje to znakomitą możliwość kształtowania świadomości naszych dzieci. Dokonywania przez nich prawidłowych wyborów wśród medialnej ofensywy na współczesnego człowieka.
       Dziękujemy wszystkim którzy poświęcili swój czas i serce, w przygotowanie Dnia Wspólnoty, dając kolejny raz świadectwo diakoni. Dziękujemy za odwagę dzięki której mogliśmy usłyszeć wspaniałe świadectwa z rekolekcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.10.29 Odbył się DWDD

       W dniu 13 października 2012r w Starym Polu nasza diecezja organizowała Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych.
       Tematyka jesiennego DWDD "AD CHRISTUM REDEMPTOREM 2: DIAKONIA W SŁUŻBIE NOWEJ EWANGELIZACJI", doskonale wpisała się w ogłoszony w Kościele przez Papieża Benedykta XVI "Rok Wiary". Skoro wiara to i ewangelizacja, bo wiara nie jest po to aby ją przechować, ale żeby ją przekazać i głosić. Przede wszystkim swoim życiem. Zatem ewangelizacja musi być stylem życia. Tylko wtedy będzie autentyczna, zrozumiała i skuteczna. Nie można również głosić czegoś w co się nie wierzy. Jednym z "dobrych owoców naszej wiary" jest to, że wiara nie jest dla na uciążliwa. W przeciwnym razie staniemy się anty ewangelizatorami - męczenników można podziwiać, ale nie naśladować.
       Rok Wiary jest zaproszeniem w długą drogę, do której musimy się odpowiednio przygotować. Dobrać sprzęt i prowiant na wędrówkę. Po prostu zaczynamy od siebie, aby to co nas w drodze spotka było akceptowane (odkrycie i przyjęcie Bożego Planu Zbawienia). Nie mamy jednak akceptować grzechu i zła, ale człowieka za którego Pan Jezus cierpiał i umarł dając możliwość zbawienia. Kościół, którego jesteśmy częścią, istnieje dla ewangelizacji i misji pojednania ludzi. Mając źródło w pojednaniu z Panem Bogiem, przez uznanie grzechu, otwarcie na Łaskę Bożą i Ducha Świętego.
       Dziękujemy wszystkim, którzy dali piękne świadectwo diakoni, zauważone przez całą Filię Pelplińską, współorganizując Dzień Wspólnoty Diakoni Diecezjalnych. Moderator Filii Pelplińskiej, kończąc DWDD podkreślił, że Diecezja Elbląska postawiła wysoko poprzeczkę. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wspaniałej wspólnoty. Dziękujemy tym którzy nie mogąc przyjechać wspierali nas modlitwą.
       Jeszcze raz dziękujemy za wasze oddanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.09.08 Rekolekcje ORAR II st.

       Z WIELKĄ radością informujemy, że w terminie od 9.11 (kolacja) do 13.11.2012 (po obiedzie) organizujemy rekolekcje ORAR II st. w Głotowie. Rekolekcje poprowadzi ks. Józef Miciński i my. Są to rekolekcje szczególnie dla tych, którzy w tym roku podjęli posługę animatorów kręgów, a do tej pory takich rekolekcji nie przeżyli.
       Zapraszamy jednak wszystkich chętnych i niechętnych (jeszcze bardziej) nie tylko animatorów. Wszelkich informacji udzielimy telefonicznie osobom zainteresowanym. Prosimy nie zwlekajcie z zapisami, abyśmy mogli spokojnie zając się przygotowaniami.
       Oczywiście termin, jak nie trudno się domyślić, wielu nie będzie pasował, ale może warto coś zrobić dla siebie i dla osób, które nam Pan Bóg powierza.
       Prosimy Was wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji, a także w intencji OAZY I st., którą nasza diecezja organizuje w terminie od 28.06.2013 do 14.07.2013 roku również w Głotowie.
       Jeśli jest Ktoś, kto chciałby się jakkolwiek włączyć w organizację rekolekcji to oczywiście zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiamy w Panu
Renata i Bogdan Pietrowscy
tel. 606 806 956

2012.10.04 Diecezjalny Dzień Wspólnoty

       Zapraszamy na Jesienny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, którego myślą przewodnią jest temat: "Wierzę w jeden Kościół. Chrystus i Kościół - Misja Jednania", który odbędzie się 20 pażdziernika 2012r. Spotykamy się o godz.15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego przy ul.Robotniczej 69 w Elblągu (Kościół Matki Bożej Królowej Polski).

PLAN DNIA
 • 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 15.10 Zawiązanie Wspólnoty
 • 15.20 Konferencja
 • 15.45 Świadectwa
 • 16.30 Namiot Spotkania
 • 16.45 Spotkanie w Grupach
 • 17.40 Przygotowanie do Eucharysti
 • 18.00 Eucharystia
 • * Agapa

Prosimy o modlitwę i zaproście księży Moderatorów.

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.10.04 Plan DWDD

       Zapraszamy na Jesienny Dzień Wspólnoty Diakoni Diecezjalnych, który odbędzie się 13 pażdziernika 2012r. w Starym Polu ul.Marynarki Wojennej 21. (DWDD organizowane jest przez naszą diecezję)
Zapraszamy księży Moderatorów, osoby odpowiedzialne oraz diakonie.

Plan dnia DWDD

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.09.27 Apel Diakonii KWC

       Diakonia KWC zwraca się do wszyskich osób o włączenie się w akcję zbierania podpisów w naszej diecezji pod projektem obywatelskim Trzeżwa Polska!
       Projekt ma na celu zmianę ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Głównym założeniem zmian jest ograniczenie reklamy napojów alkoholowych oraz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Więcej szczegółów znaleść można na stronie: www.trzezwapolska.eu
       Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję. Jeżeli zechcecie się włączyć w to dzieło prosimy o kontakt z nami:

       Ania i Krzysztof Pietkiewicz
       tel. 695 974 774
       e-mail: akpietkiewicz@interia.pl

Szczęść Boże

2012.09.20 Witamy nową parę rejonową

WITAMY NOWĄ PARĘ REJONOWĄ

Nowa Para Rejonowa Rejonu Elbląg Południe-Pasłęk
Agata i Jacek

       Owocem spotkania kręgu rejonowego rejonu Elbląg Południe-Pasłęk w dniu 15.09.2012r. było podjęcie posługi pary rejonowej przez Agatę i Jacka Jakubowskich. Otaczając Agatkę, Jacka i ich rodzinę modlitwą, dziękujemy za kolejną gotowość ofiarowania swojego czasu dla wspólnoty. Przypominamy, że w latach 2001-2006 pełnili obowiązki pary diecezjalnej. Ponadto są małżeństwem od 25 lat, w DK od 17 lat, mają 5 dzieci, do formacji podstawowej brakuje im oazy III st. i są członkami KWC.
       Jednocześnie składamy szczere Bóg Zapłać Jadwidze i Józefowi Woźnowskim, których kadencja dobiegła końca. Obydwu małżeństwom życzymy wszelkich Łask Bożych na kolejne lata posługi, przede wszystkim, sobie wzajemnie w małżeństwie.
Szczęść Boże
Hania i Grzesiu.

2012.09.08 Rekolekcje ORAR II st.

       Z WIELKĄ radością informujemy, że w terminie od 9.11 (kolacja) do 13.11.2012 (po obiedzie) organizujemy rekolekcje ORAR II st. w Głotowie. Rekolekcje poprowadzi ks. Józef Miciński i my. Są to rekolekcje szczególnie dla tych, którzy w tym roku podjęli posługę animatorów kręgów, a do tej pory takich rekolekcji nie przeżyli.
       Zapraszamy jednak wszystkich chętnych i niechętnych (jeszcze bardziej) nie tylko animatorów. Wszelkich informacji udzielimy telefonicznie osobom zainteresowanym. Prosimy nie zwlekajcie z zapisami, abyśmy mogli spokojnie zając się przygotowaniami.
       Oczywiście termin, jak nie trudno się domyślić, wielu nie będzie pasował, ale może warto coś zrobić dla siebie i dla osób, które nam Pan Bóg powierza.
       Prosimy Was wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji, a także w intencji OAZY I st., którą nasza diecezja organizuje w terminie od 28.06.2013 do 14.07.2013 roku również w Głotowie.
       Jeśli jest Ktoś, kto chciałby się jakkolwiek włączyć w organizację rekolekcji to oczywiście zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiamy w Panu
Renata i Bogdan Pietrowscy
tel. 606 806 956

2012.09.08 Prezentacja z rekolekcji

       Dzięki wysiłkowi Marzenki i współpracy wszystkich, którzy nadesłali zdjęcia, świadectwa, a przede wszystkim uczestniczyli w rekolekcjach naszej diecezji w Mątowach Wielich, możemy zaprosić do obejrzenia przygotowanej prezentacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Prezentacja

Dla tych, którzy nie mogą otworzyć powyższego pliku:
Prezentacja PDF
Szczęść Boże
Hania i Grzesiu.

2012.08.29 Słowo pary diecezjalnej

Kochani !

       Powoli kończą się wakacje i zaczynamy w naszych rodzinach jakiś nowy etep życia. Ale czy zafundowaliśmy sobie odpowiednie przygotowanie, aby to "nowe" odpowiednio przyjąć, zrozumieć, przekazać swoim bliskim, przekazać następnym pokoleniom ? Przekazanie Wiary i to w taki sposób, aby ci, którym przekazujemy, potrafili ją zachować i przekazać następnym pokoleniom. Czy nam się to podoba, czy nie, jest to jeden z głównych celów naszego życia. Jeżeli mówimy i myślimy o swoim zbawieniu, to z tego obowiazku musimy spróbować się wywiązać.
       Doskonałym czasem nauki przekazywania wiary są oczywiście rekolekcje. Czas w którym Pan Bóg gromadzi nas we wspólnotach, niekiedy w miejscach o których wcześniej być może nie słyszeliśmy. Jedziemy tam aby pozwolić działać w nas i przez nas Duchowi Świętemu. To piękny czas dający radość, ukojenie, wypoczynek, a owocami jest prawdziwe pojednanie z Panem Bogiem, małżonkiem, dziećmi i bliskimi.
       Nasza diecezja ma równiż swój skromny udział w zorganizowaniu takiego "czasu". Był to ORAR I st. w Mątowach Wielkich, miejscu odkrytym dla Domowego Kościoła w którym główną sprawczynią owocnego pobytu jest bł.Dorota, patronka małżeństw w potrzebie. ORAR I st. - dla wielu z nas pierwsze doświadczenie wspólnoty w Imię Boga od rana do wieczora. Może pierwsze publiczne świadectwo wiary i działania Ducha Świętego, może początek prawdziwego przekazania wiary, odkrycia i doświadczenia Bożej Mądrości.
       Mamy nadzieję, że walory domu pielgrzyma nie będą zbyt długo czekały, aby DK ponownie z nich skorzystał. Zapraszamy również do indywidualnego odwiedzenia miejsca urodzenia i życia bł.Doroty, zwłaszcza przy okazji Nabożeństw Przemiany Serca w każdą 2-gą sobotę miesiąca o godz.17:00.
       Wydażeniem jakie nas czeka w nadchodzącym roku formacyjnym, bedzie jubileusz 40-lecia DK i związana z nim nowenna, aby wspólnota jaka została nam powierzona, po 40 latach była nadal Dziełem Bożym prowadzącym małżeństwa do zbawienia. Uważamy, że jest to doskonałe wypełnienie tematyki roku 2012/13 dla kręgów, które przeżyły I i II rok pracy DK. Kręgi "młodsze" mogą włączyć się do nowenny poprzez modlitwę i nawiązanie do proponowanej tematyki w części spotkań misięcznych kręgu. Szczegóły wraz z tematami są zamieszczone w części formacyjnej Listu DK nr 126.
       Dla przypomnienia podajemy również schemat i intencje modlitwy rózańcowej naszej diecezjalnej "Róży". Diakonia modlitwy
       Niebawem zaprezentujemy "Kalendarium pracy rocznej" (na razie jest w fazie konsultacji z ks. moderatorem i parami rejonowymi). Proponujemy w nim pewne zmiany. Poza wspólnym "rozpoczęciem" i "zakończeniem", Dni Wspólnoty będą odbywały się w rejonach, być może w połączeniu z rejonowymi Mszami Świętymi. Pozwoli to wygospodarować trochę czasu na spotkania proponowane przez nowo powstające diakonie wyzwolenia i życia.
       Jeszcze jedno "wydarzenie", bardzo ważne dla nas, osobiście. Minął pierwszy rok naszej posługi. Wspaniały czas kiedy czuliśmy Waszą modlitwę i ogromną pomoc przy wszystkich przedsięwzięciach. Dzięki temu ten rok był wspaniałym czasem dla naszego małżeństwa i rodziny. Poznania i czerpania z charyzmatu Ruchu, dla dobra nas i małżenstw nam powierzonych (z bólem serca myślimy o przekazaniu posługi "już" za dwa lata). Okazją do skorzystania z waszej modlitwy i pomocy osobistej będzie na pewno Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) 13.10.2012r. w Starym Polu, którego organizacja została powierzona naszej diecezji. Zapraszamy już teraz do modlitwy i zarezerwowania czasu w tych dniach, gdyż zadań dla gotowych do podjęcia posługi na pewno nie zabraknie.
       Na naszej stronie internetowaj (po sugestiach małżeństw) działa od pewnego czasu Tablica ogłoszeń jednak nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Korzystanie z niej jest bardzo proste. Mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna przy rozwiązywaniu dorażnych problemów w naszej Wspólnocie.
       Na ostatnie dni lata proponujemy rozważenie treści Listu Kręgu Centralnego, umieszczonego na stronie internetowej lub w Liście nr 126.
       Na rozpocynający się rok formacyjny życzymy wszystkim księżom moderatorom i małżeństwom DK wytrwałosci i światła Ducha Świętego w kroczeniu do świętości drogą zobowiązań Domowego Kościoła.
Szczęść Boże
Hania i Grzesiu.

2012.09.01 Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie

Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie
Pamiątkowe zdjęcie

       W dniu 19.08.2012r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks.Biskup Józef Wysocki, który wygłosił homilię na temat rodziny katolickiej jako kościoła domowego. Cieszy fakt, że nazwa naszej wspólnoty, coraz częściej odzwierciedla potrzeby Kościoła i jego współtworzenie przez rodziny uformowane zgodnie z charyzmatem Domowego Kościoła.
       W przyszłości, zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Świętej Rodziny, jak również gromadzenia się w okolicach naszego banera do pamiątkowego zdjęcia (wiemy, że były jeszcze małżeństwa ze Sztumu).
Szczęść Boże
Hania i Grzesiu.

2012.06.25 Witamy nową parę rejonową

WITAMY NOWĄ PARĘ REJONOWĄ

       W dniu 03.06.2012r. odbyło się spotkanie kręgu rejonowego - Malbork, Sztum, Kwidzyn, Iława. Część formacyjna spotkania poświęcona była wyborom pary rejonowej. Gotowość posługi zgłosiły dwa małżeństwa: Bernadeta i Andrzej Omieczyńscy oraz Magdalena i Łukasz Marciniak. Wybór padł na Magdalenę i Łukasza którzy są 11 lat w małżeństwie sakramentalnym (mają dwoje dzieci) oraz 7 lat w Domowym Kościele przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku. Do pełnej formacji brakuje im Oazy III st., przeżyli Sesję o Pilotowaniu Kręgów, są kandydatami KWC. Otaczając modlitwą Magdalenę i Łukasza, życzymy im wszelkich Łask Bożych oraz odkrywania i akceptacji Bożego Planu Zbawienia.
       Jednocześnie z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać Eli i Andrzejowi Garczewskim za przykład wzorowej posługi. W najbliższym czasie czekają nas jeszcze wybory pary rejonowej w rejonie Elbląg Południe-Pasłęk. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.

Nowa Para Rejonowa Rejonu Malbork
Magdalena i Łukasz

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu.

2012.06.22 Diecezjalny Dzień Wspólnoty -
zakończenie roku formacyjnego.

Kochani!

       W minioną sobotę (zgodnie z terminem kalendarium) odbył się Dzień Wspólnoty kończący naszą roczną pracę. Dzień Wspólnoty był jednocześnie okazją do pierwszego oficjalnego zaprezentowania nowo powstałej w naszej diecezji Diakoni Wyzwolenia. Piękne świadectwa Ani i Krzysztofa, Ani i Marcina oraz Ani i Andrzeja (gościnnie diakonia słowa z diec. gdańskiej), pozwoliły uświadomić nam, jak wielkie znaczenie ma rzeczywiste wyzwolenie się ze swoich lęków i nałogów w autentycznym przyjęciu Jezusa jako Pana i Zbawiciela.
       Trud i wysiłek organizatorów Dnia Wspólnoty oraz wszystkich przybyłych został zwieńczony Eucharystią. Wyrazem naszej jedności z Chrystusem. Daru Wspólnoty która została nam dana abyśmy zachowali jedność Ducha, dar Boży, owoc Chrystusowego dzieła. Po Eucharystii tradycyjnie odbyła się Agapa. Profesjonalnie obsługiwany grill i jak zwykle pyszne ciasta umilały spotkania (niektóre nawet po długim czasie).

Szkoda, że tak niewielu członków naszej wspólnoty korzysta z tych pięknych chwil.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu.

2012.06.13 Zakończenie pracy rocznej Rejonu Północ

       Dnia 11.06.2012r. małżeństwa z Rejonu Północ udały się na "wzgórze DK" - okolice Tolkmicka - by podczas Mszy Świętej dziękować za roczną pracę w Rejonie. W homilii ks.Łukasz T. podkreślił wartość rodziny. Bardzo ważne są relacje między małżonkami, które przekładają się na wychowanie dzieci oraz relacje z bliskimi. Po Eucharystii świętowaliśmy jedząc kiełbaski upieczone wspólnie przy ognisku.
       Za wspaniały czas spędzony we wspólnocie na łonie natury stworzonej przez Pana Boga przy pięknej pogodzie CHWAŁA PANU!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

ST

2012.06.04 Dzień Wspólnoty

       Zapraszamy wszystkich na Dzień Wspólnoty i tym samym zakończenie roku formacyjnego DK. Odbędzie się on 16 czerwca 2012 w Malborku w parafii p.w. Św.Urszuli Ledóchowskiej ul.Wybickiego 2.

       Plan Dnia Wspólnoty:
 • 15:00 - Zawiazanie Wspólnoty, świadectwa KWC
 • 16:00 - Msza Święta
 • 17:00 - Agape (ciasta, kiełbaski i napoje we własnym zakresie)
Na dniu wspólnoty będzie diakonia słowa z Elbląga i Gdańska.
Będzie możliwość zakupienia materiałów formacyjnych i KWC.


W tym dniu odbędą się również targi rolne w Starym Polu.
W związku z tym przejazd z Elbląga do Malborka może zająć ok.30 minut dłużej.


AK

2012.06.11 Odbyła się pielgrzymka DK do Kalisza

Nie lękajcie się być wolni!

       To niesamowite wezwanie przyświecało w tym roku wszystkim pielgrzymom Domowego Kościoła, zgromadzonym u stóp Bazyliki św.Józefa w Kaliszu. Również przy św. Józefie nie zabrakło pielgrzymów z Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej z Hanią i Grzesiem Oberland, parą diecezjalną, na czele.
       Nie lękajcie się być wolni! Te słowa, księdza Macieja Krulaka moderatora Centralnej Diakonii Wyzwolenia, wypowiedziane podczas konferencji, poruszały serca zgromadzonych i pokazywały drogę, dzięki której człowiek może stawać się wolnym. Niesamowita argumentacja, poczucie humoru ale przede wszystkim wspaniała retoryka księdza moderatora wprowadziła wszystkich uczestników w arkany Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Cały tekst oraz film z konferencja księdza moderatora, dostępny jest na głównej stronie Domowego Kościoła.
       Po konferencji, uczestniczyliśmy w nabożeństwie - godzina odpowiedzialności i misji. Była to niesamowita manifestacja prawdy o życiu bez lęku. Świadectwa osób, które należą do KWC przykuły uwagę wszystkich uczestników i pozostały w pamięci na długi czas. Ukoronowaniem dnia była Msza św., której przewodniczył ks.bp.Stanisław Napierała. Podczas wygłoszonej homilii, celebrans podkreślał wielokrotnie, że "że wolność upodabnia nas do Boga, a właściwie jest w nas Jego obrazem, Jego imieniem. Bóg jest wolny, to znaczy może w sposób rozumny, świadomy i odpowiedzialny czynić dobro. Wolność nie oznacza prawa czynienia zła."
       Po Mszy św. nastąpiło zawierzenie małżeństw i rodzin św. Józefowi, po czym nastąpiło rozesłanie i zakończenie pielgrzymki.
       Kolejny raz św. Józef gościł nas u siebie i postarał się o dobrą pogodę oraz o bezproblemową podróż.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i szczegółowych relacji na stronie krajowej D.K.
Marta i Arek

2012.06.01 Słowo pary diecezjalnej

Droga Wspólnoto!

       Być doskonałym (świętym) to obowiązek nas wszystkich, którzyśmy na Chrzcie Świętym otrzymali Ducha Świętego. Słowo "obowiązek" nie jest słowem, które powinno być użyte, gdyż nasza doskonałość wynika z przybranego synostwa dzieci Bożych. Dążenie do doskonałości, powinno zatem być, naszym naturalnym zachowaniem wśród naszych najbliższych, w pracy, wśród znajomych i sąsiadów. Dlaczego, przeważnie jest zupełnie inaczej ? Jesteśmy wspólnotą, aby umacniać naszą jedność z Panem Bogiem, służąc jedni drugim.
       Zbliża się koniec roku formacyjnego, czas rzetelnego podsumowania swojej służby dla wspólnoty. Niech podsumowanie będzie uczciwym świadectwem, mobilizującym przede wszystkim nas samych, do jeszcze pełniejszego odkrywania naszego cudownego planu zbawienia. Niech nie będzie to chwila wykrętów i usprawiedliwiania się. Zasłaniania pracą zawodową lub setkami innych spraw, które ze świętością nie mają nic wspólnego.
       Powoli kończą się miejsca na rekolekcjach wakacyjnych. Jeżeli w tym roku znowu nie pojedziemy, to oczywiście też znajdziemy jakieś usprawiedliwienie. Pamiętajmy jednak o dążeniu do świętości i o tym, że świętość nie jest utrapieniem naszego życia, a rekolekcje DK to bardzo ważny element formacji małżonków, dzięki któremu wiele problemów w naszych rodzinach zostaje rozwiązanych lub nawet nie zaistnieje.
       Wszystkim, którym udało się w tym roku zorganizować wyjazd na rekolekcje życzymy wszelkich Łask Bożych i przezwyciężenia trudności, które mogą się pojawić.

* * *

       Okres oaz został zapoczątkowany na Centralnej Oazie Matce (COM) w Krościenku w dniach 25-28.05.2012. Czas Zesłania Ducha Świętego, nabożeństwo pojednania, czuwanie, wspólna Eucharystia wynagradzają z nawiązką trud pielgrzymowania oraz uświadamiają znaczenie słów "Kościół Naszym Domem", moim miejscem, sposobem na życie. Życie dające poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, wspaniałych perspektyw na przyszłość, dla mnie i moich bliskich za których jestem odpowiedzialny. Przecież jest to cel poszukiwań miliardów ludzi na całej ziemi od tysięcy lat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i szczegółowych relacji na stronie krajowej D.K.
Szczęść Boże, Hania i Grzesiu!

2012.05.21 Odbył się Marsz dla życia

       Dnia 17 maja 2012r. odbył się Marsz dla Życia ulicami miasta Elbląga. Rozpoczęła go Msza Święta o godz.18.00 w Parafii MBKP. W kazaniu ks.Jarosław mówił o nieustającej walce między cywilizacją życia i cywilizacją śmierci. Przypomniał nam również, że naszą bronią nie powinna być agresja i gniew, ale MODLITWA, która wbrew pozorom, ma WIELKĄ MOC.
       Po Eucharystii przeszliśmy ze śpiewem i modlitwą ulicami miasta Elbląga do Katedry Św.Mikołaja, gdzie odbył się koncert zespołu "Niebieska Schola" z Tczewa.

Zdjęcia z marszu do obejrzenia w galerii.

AK

2012.05.17 25 rocznica ślubu Agaty i Jacka

Droga Wspólnoto !

       05.05.2012r. w Zielonce Pasłęckiej miała miejsce uroczystość 25 rocznicy ślubu Agaty i Jacka Jakubowskich - naszej Pary Diecezjalnej w latach 2001-2006.
       Wdzięczni za trud i posługę otoczmy Agatę, Jacka i ich rodzinę modlitwą, aby Pan Bóg błogosławił im przez kolejne lata, a wszystkie trudności umacniały ich rodzinny domowy kościół i prowadziły do świętości.

Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w galerii.

Szczęść Boże!
Hania i Grzesiu

2012.05.12 Marsz dla życia

Marsz dla Zycia 2011

       Zwyczajem ubiegłego roku 17 maja 2012r. organizowany jest Marsz dla Życia ulicami miasta Elbląga. Marsz rozpocznie się Mszą Świętą w Parafii MBKP w Elblągu przy ulicy Robotniczej 69 o godz.18.00. Po Eucharystii wszyscy przejdziemy ze śpiewem i modlitwą ulicami miasta Elbląga do Katedry Św.Mikołaja, gdzie będzie oczekiwał na nas Ks.Bp Jan Styrna. Na koniec Marszu jest planowany koncert zespołu "Niebieska Schola" z Tczewa.
       Zapraszam wszystkich, którym na sercu leży dobro każdego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Niech każdy uczestnik postara się o emblematy związane z Marsze Życia. (białe czy żółte balony, chorągiewki biało-żółte)

ks.Mariusz Ostaszewski

2012.04.29 Pielgrzymka KWC

       Centralna Diakonia Wyzwolenia serdecznie zaprasza wszystkich członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Pielgrzymkę Krucjaty do Warszawy w dniu 2 czerwca 2012r. Chcemy pielgrzymować do grobu bł.ks.Jerzego Popiełuszki, aby mocniej przeżyć doświadczenie wolności i życia bez lęku, zwłaszcza wobec opinii innych. Każdy, kto doświadczył Chrystusowego wyzwolenia, nie może o nim milczeć wobec drugiego człowieka. Dlatego zgromadźmy się, aby ogłosić w stolicy naszego kraju wielkie dzieła Boże.
 • 10.00 Rozpoczęcie i zawiązanie wspólnoty w kościele pw.św.Stanisława Kostki na Żoliborzu.
  Konferencja: ks. dr Tomasz Kaczmarek, postulator procesu beatyfikacyjnego bł.ks.Jerzego Popiełuszki - "Bł.ks.Jerzy Popiełuszko - odważny apostoł prawdy i wolności".
 • Droga krzyżowa ze świadectwami
  (poprowadzi oraz przygotuje Diakonia Wyzwolenia z archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej)
 • Przerwa na zwiedzanie Muzeum bł.Jerzego Popiełuszki, na przejazd oraz na posiłek.
  Dalsza cześć Pielgrzymki będzie się odbywać w Wilanowie przed świątynią Opatrzności Bożej.
 • 16.00 Ewangelizacja (nasza posługa dla drugiego człowieka - główne zadanie członków KWC) - koncert zespołu La Pallotina, świadectwa i prezentacja Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wspólne wykonanie Flash Mob - tańca Krucjaty (szczegóły na stronie www.kwc.oaza.pl).
 • 17.00 Eucharystia - przewodniczy kard.Stanisław Ryłko
 • 19.00 Zakończenie Pielgrzymki
Zainteresowane osoby powinny zgłaszać się do Anny i Krzysztofa Pietkiewiczów:
- tel.: 695 974 774,
- e-mail:

Więcej na http://www.kwc.oaza.pl/dokument.php?id=978

MP i AKP

2012.04.03 Życzenia Świąteczne

Chrystus Zmartwychwstał

       Podstawowa pokusa człowieka, która legła u początku pierwszego grzechu jest wciąż aktualna, to ta aby budować swoje szczęście po swojemu i niezależnie od Boga. Boże przykazania jawią się wtedy jako krępujące ograniczenia. Owoce takiego myślenia są jednak zawsze gorzkie. A prawdziwą słodycz, radość i zwycięstwo daje to co wydawało się porażką i wielką przegraną. Bo to co Boże, niezawodnie wyda "dobry "owoc we właściwym czasie.
       "Dobrych owoców" czasu Wielkiego Postu zwieńczonego Triduum Paschalnym, wszystkim ks.moderatorom, małżeństwom, współbraciom z innych wspólnot i ich rodzinom życzą
Hania i Grzesiu

2012.03.31 Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

       W dniu 24.03.2012r. w Grudziądzu, diecezja toruńska zorganizowała Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) dla naszej filii. Z naszej diecezji przybyła siedmioosobowa grupa, na czele z ks. moderatorem J.Micińskim. Tematem spotkania była "Jedność w budowaniu Nowej Parafii".
       Konferencja wprowadzająca uświadomiła nam jak wiele barier jest do pokonania, aby "Nowa Parafia" była wspólnotą wspólnot. Wspólnot współpracujących ze sobą, wymieniających się doświadczeniami, trwających w posłuszeństwie względem Kościoła. Zdolnych do wydania owoców w postaci "nauczycieli pomnożycieli" (pomnażanie uczniów Jezusa). Niestety, najczęściej spotykamy się z oporami, przeszkodami i to na dodatek z własnej strony. Narzekamy na młode pokolenie - trwa to od kilku tysięcy lat - a sami nie potrafimy oddać się Panu Bogu w całości. Robimy to połowicznie, choć wiemy, że Bóg to "Cysterna" wody i niewyczerpane źródło, to jednak cały czas pokładamy ufność w sobie lub innych ludziach, "cysternach dziurawych", z których woda ucieka, stają się puste a my pozostajemy z"pragnieniem". Pragnienie to staramy się ugasić (ukryć) w "świętoszkowatości", spędzając całe godziny w kościele i na modlitwie zamiast poświęcić czas rodzinie, co za tym idzie autentycznie przekazywać wiarę następnym pokoleniom. Pracować nad silna chrześcijańska osobowością, swoją i swoich bliskich. Bo tylko tacy chrześcijanie zdolni są do działania, do dzielenia się "Prawdą"z innymi. Gdyż nie wystarczy za prawdą tęsknić zamykając się przed światem ze swoim chrześcijaństwem.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.
Hania i Grzesiu

2012.03.22 Wielkopostne Rejonowe Dni Wspólnoty -
podsumowanie

       W dniu 10 marca przeżywaliśmy w rejonach Dni Wpólnoty. Tematem DW było: "MOJE OWCE SŁUCHAJĄ MEGO GŁOSU" - Posłuszeństwo Kościołowi i pasterzom.
Poniżej zamieszczamy krótkie sprawozdania z tego wydarzenia.
Wszystkich w imieniu par rejonowych dziękujemy za udział.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.
AK

2012.03.11 Samochodowa Randka Małżeńska BIS
Randka Małżeńska BIS

       25 marca, godz. 16.00 - to czas, w którym w kinach całej Polski spotkają się małżeństwa na Samochodowej Randce Małżeńskiej BIS. Inicjatywa Domowego Kościoła Diecezji Warszawsko-Praskiej, wspierana przez lokalne struktury Domowego Kościoła, odbędzie się tym razem aż w trzech miejscach w naszej diecezji - w Iławie, Malborku i Elblągu.

CO? - Samochodowa Randka Małżeńska BIS

DLA KOGO? - Dla Ciebie i Twojego współmałżonka - niezależnie od liczby przeżytych wiosen, lat stażu małżeńskiego i ilości wspólnych radości i trosk.

KIEDY? - 25 marca 2012 o godz. 16:00

GDZIE? - Wybierz miejsce Waszej randki w całej Polsce i kup bilet na stronie http://kibicujrodzinie.pl

CO POTRZEBA? - Dobre chęci, wolny wieczór i samochód z radiem (lub spokojne miejsce na spacer i dwie komórki z radioodbiornikiem).

ZAPRASZAMY !!!
http://kibicujrodzinie.pl
Renata i Bogdan

2012.03.11 Spotkanie z moderatorem krajowym
ks.Adamem Wodarczykiem

       W czasie odwiedzin diecezji przez moderatora krajowego Ruchu Światło Życie ks.Adama Wodarczyka w dniu 02.03.2012 roku miało miejsce spotkanie księdza z członkami różnych wspólnot z ruchu.
       Ksiądz moderator pełen entuzjazmu i dobrego humoru wlał gorącego ducha we wszystkich obecnych na tym spotkaniu. Po przedstawieniu się wszystkich wspólnot, ksiądz rozpoczął poruszanie wielu zagadnień dotyczących ruchu. Przedstawił misyjną stronę ruchu, która sięga daleko poza granice naszego kraju. Dowiedzieliśmy się, że ewangelizacja i zaczątki ruchu rozpoczęły się nawet w Chinach i w wielu innych krajach dalekiego wschodu Azji ale również i Afryki.
       Wielokrotnie ksiądz wspominał, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, wystarczy stać się narzędziem w jego planie zbawienia. Można powiedzieć tak to się zaczyna; jeden pociąga za sobą następnych a oni wielu innych i tak dalej.
       Ksiądz moderator zaproponował metodę pomnożenia członków ruchu:
 • Należy rozpocząć od modlitwy - mamy się modlić, aby Bóg się nami posługiwał. Modlić mamy się z wiarą do Chrystusa Odkupiciela człowieka i świata.
 • Modlić się za tych ludzi, których chcemy zaprosić.
 • Podejść do człowieka z miłością i troską. Żeby tego dokonać, trzeba być pokornym, a wówczas więcej ludzi doświadczy nowego życia blisko Boga.
Czyli: Modlitwa, Troska i Wiara.

       Ksiądz Adam wskazał na bardzo ważny element ewangelizacji, a mianowicie na dawanie świadectwa. Powiedział, że "gdy dajemy świadectwo nie tylko pomnaża się wiara innych ale i nasza się pomnaża".
       Spotkanie zakończyło się w duchu modlitwy i wiary, a ks.Adam pozostawił nam wiele entuzjazmu i zapału do dalszego trwania we wspólnocie.
Marta i Arek

2012.03.11 Krąg Diecezjalny


       W dniu 25.02.2012r. odbyło się spotkanie Kręgu Diecezjalnego, w którego skład wchodzą: ks.moderator Józef Miciński, para diecezjalna i pary rejonowe. Na krąg przyjęła zaproszenie para filialna Teresa i Kazimierz Roszak.
       Na spotkaniu podzielono się sprawami z życia Domowego Kościoła w rejonach, diecezji i fili pelplińskiej*, omówiono także ostatnie wydarzenie - Kongregację Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Część spotkania poświęcono postaci sługi Bożego ks.Franciszka Blachnickiego, jego życiu i osiągnięciom (odnalezienie Pana Boga).
       Spotkanie, między innymi, pozwoliło parom odpowiedzialnym na wymianę doświadczeń, które w przyszłości zaowocują rozwojem DK.

*filia pelplińska - diecezje: bydgoska, elbląska, gdańska, gnieźnieńska, pelplińska, toruńska i warmińska.

Hania i Grzesiu

2012.03.11 Dni skupienia - podsumowanie 2

       Komunikacja, dialog, rozmowa, kompromis, przebaczenie. Ale przede wszystkim naśladowanie Jezusa Chrystusa i zawierzenie Jemu naszego małżeństwa i rodzicielstwa, to najlepszy sposób na to żebyśmy doświadczyli "Cudu w Kanie Galilejskiej", kiedyś nasze małżeństwo było dobrym winem, które niestety "wypiliśmy" i została już tylko "woda". Jednak za sprawą Jezusa ta właśnie "woda" przemienia się w wyborne wino o pełnym, dojrzałym smaku, którym możemy się szczycić.
       Taka okazja nadarzyła się tym, którzy skorzystali z Dni Skupienia w temacie "Komunikacja w małżeństwie". Konferencje ks.Adama Skrzyńskiego, świadectwo Anieli i Wieśka Strelczuk, talent organizacyjny Ani i Marcina Bukowskich sprawiły, że mała wspólnota (22 małżeństwa) szybko włączyła się w "program naprawczy" swoich małżeństw. A wymiana doświadczeń na kręgach, modlitwa w namiocie spotkania i dialogi oraz Eucharystia, były doskonałymi elementami odkrywania Bożego Planu dla naszych małżeństw.
       Dzięki uprzejmości ks.Adama możemy przypomnieć, tym którzy uczestniczyli i przybliżyć tym, którzy uczestniczyć nie mogli, treści poruszane w ten marcowy wekend.
       Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu i poprowadzeniu tego dzieła.
       Poniżej dwa teksty księdza Adama z dni skupienia.

Konflikt - zagrożeniem czy szansą
Konspekt Homilii
Hania i Grzesiu

2012.03.08 Dni skupienia - podsumowanie

       Dziękujemy wszystkim małżeństwom, które zafundowały sobie romantyczny weekend ze swoim małżonkiem i wzięły udział w dniach skupienia dotyczących komunikacji małżeńskiej, które odbyły się 3-4 marca w Kościele Bożego Ciała w Elblągu.
       Dziękujemy księdzu Adamowi Skrzyńskiemu za to, że odpowiedział nam "tak" i przybliżył zagadnienia jasnego wypowiadania się, konfliktu, umiejętności dialogu. W sposób prosty i czytelny opowiadał o sprawach tak ważnych w małżeństwie i towarzyszył nam przez ten czas.
       Dziękujemy Ani i Wiesiowi Strelczuk z Chełmna za ich posługę i świadectwo swojego życia, którym ubogacali wszystkich uczestników. Niech owoce tych dni w was trwają i umacniają wasze małżeństwa w drodze do świętości.

Świadectwa uczestników

Świadectwa uczestników 2

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Ania i Marcin Bukowscy

2012.03.02 Wielkopostne Rejonowe Dni Wspólnoty

       W dniu 10 marca będziemy przeżywać w rejonach Dni Wpólnoty. Tematem DW będzie: "MOJE OWCE SŁUCHAJĄ MEGO GŁOSU" - Posłuszeństwo Kościołowi i pasterzom.
       Poszczególne rejony będą przeżywać ten dzień następująco: Wszystkich w imieniu par rejonowych zapraszamy do udziału.

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.02.24 Kongregacja Odpowiedzialnych

"Kościół naszym domem" - hasło roku formacyjnego 2012/2013.

       W dniach 18-19.02.2012 w Częstochowie odbyła się kolejna XXXVII Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Kolejna możliwość refleksji nad wieloma zagadnieniami naszego codziennego życia, które bardzo często, z wielkim zapałem, staramy się przeżyć "po swojemu". Możliwość uczestnictwa i wsłuchania się w słowa, których zadaniem jest nasze zbawienie, w przededniu Wielkiego Postu, kolejny raz uświadomiły nam, że Domowy Kościół to właściwe miejsce i droga dla naszego małżeństwa.
       "Kościół naszym domem", Pan Jezus głową naszego domu. My musimy "tylko" oddać mu pełną władzę nad sobą, w pełni i natychmiast, a on napełni (wzmocni) nas bogactwem Swojej chwały. Ale nie według naszych domniemanych potrzeb, które sprowadzają się do proszenia Pana Boga o rzeczy małe. Prośmy o rzeczy wielkie, i pozwólmy ukazać się w pełni wielkości Pana Boga.
       W tym roku Pan Bóg posłużył się wieloma znakomitymi gośćmi. Można było usłyszeć bp.Adama Szala, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds.Ruchu Światło-Życie, bp Wojciecha Polaka, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, ks. Adama Wodarczyka, ks. Marka Borowskiego, parę krajową DK Beatę i Tomka Strużanowskich oraz wielu innych wspaniałych ludzi.
       Głównym prelegentem, który wygłosił trzy konferencje był Geok Seng Lim, świecki ewangelizator z Singapuru. Ruch Światło-Życie a z nim Domowy Kościół rozrastają się na cały świat. W śród około 1000 uczestników kongregacji byli również przedstawiciele z Ukrainy, Słowacji, Czech, Chin, Białorusi, Austrii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.
       Zapraszamy na stronę krajową Domowego Kościoła do zapoznania się ze szczegółowymi relacjami i świadectwami z kongregacji.

http://dk.oaza.pl
Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.02.24 Spotkania z ks.Adamem Wodarczykiem

Kochani !

       Znamy wstępną datę i miejsce spotkania z ks.Adamem Wodarczykiem, moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie, który będzie gościł w diecezji elbląskiej. Jest to 02.03.2012. (piątek) godz.19:30 w Kościele Bożego Ciała w Elblągu. Będzie to znakomita okazja do zaznajomienia się z osiągnięciami i zadaniami Ruchu, w dziele ewangelizacji. Może na tym spotkaniu Duch Święty obudzi w nas potrzebę gorliwszego włączenia się w ewangelizacyjną misję Ruchu Światło-Życie, którego Domowy Kościół jest częścią.

Czas Wielkiego Postu jest najlepszym czasem na takie spotkanie.

Zapraszamy serdecznie
małżeństwa i młodzież

Hania i Grzesiu

2012.02.24 Czas Wielkiego Postu

Droga Wspólnoto !

       Nadszedł czas wielkiego postu, czas jałmużny, modlitwy i pojednania z Panem Bogiem, przez wybaczenie i pojednanie z innymi ludźmi. To, że taki czas został nam dany, może być kolejną zbawienną szansą, za którą powinniśmy być Panu Bogu wdzięczni. Może więc wielkopostną przemianą niech będzie wyrzeczenie się narzekania, a odkrycie i cieszenie się z dobra które nas otacza. Bez tego odkrycia ciężko jest czynić dobro, warunek pojednania i zbawienia.
Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.02.22 Dni skupienia - ostatnia szansa

       Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w dniach skupienia dotyczących komunikacji małżeńskiej. Zaczynamy 3 marca o godz. 9 - tej. Prosimy, żebyście przybyli chwilkę wcześniej, żebyśmy mogli zacząć punktualnie.
       Do poniedziałku 27 lutego czekamy na wszystkich spóźnialskich - zarezerwujcie sobie jeden weekend dla swojego małżeństwa - na pewno ten czas przyniesie obfity owoc.

Polecajmy to dzieło modlitwie.

Szczegóły w pliku

Ania i Marcin Bukowscy

2012.02.08 Dni skupienia 3-4 marca 2012r.

       Serdecznie zapraszamy na Dni Skupienia poświęcone sztuce komunikacji małżeńskiej, które odbędą się w dniach 3-4 marca 2012 roku w Kościele Bożego Ciała w Elblągu. Poprowadzą je dla nas Ania i Wiesiek Strelczuk z Chełmna. Opłata 25 zł od osoby dorosłej oraz 12 zł od dziecka w wieku szkolnym. Zapewniamy opiekę do dzieci. Czekamy na wasze zgłoszenia do 17-go lutego pocztą elektroniczną: lub telefonicznie 601-25-88-84.
       Na pewno warto pochylić się nad swoim małżeństwem, zwłaszcza, że jest to czas Wielkiego Postu. Nie czekajcie do ostatniej chwili tylko zgłaszajcie się już dziś (jeżeli do 17 lutego będzie mało zgłoszeń dni skupienia nie odbędą się).

Szczegóły w pliku

Ania i Marcin Bukowscy

2012.02.08 25 rocznica śmierci ks.Franciszka Blachnickiego

       Droga wspólnoto Domowego Kościoła, zbliża się 25 rocznica śmierci ojca duchowego Ruchu Światło Życie, a zatem i Domowego Kościoła, która przypada 27.02.2012r. Zachęcamy wszystkich animatorów, aby jedno z najbliższych, comiesięcznych spotkań kręgów, było poświęcone życiu i dokonaniom Sługi Bożego ks.Franciszka Blachnickiego.
       Uroczystości związane z upamiętnieniem rocznicy, będą odbywały się w Krościenku w dniach 25-27.02.2012. Szczegółowe informacje na stronie krajowej Domowego Kościoła.

Artykuł Nr 1
Artykuł Nr 2

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.01.27 Bezalkoholowy Bal Karnawałowy DK

       Dzięki perfekcyjnej pracy organizacyjnej, małżeństwa z DK i kilka małżeństw z poza wspólnoty, mogły wspaniale bawić się na bezalkoholowym balu karnawałowym na zamku w Sztumie. Bardzo dobrze zorganizowany catering, muzyka, pomysłowe zabawy i przebrania niektórych uczestników, od początku wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój karnawałowej radości, którą mogliśmy obdarowywać się nawzajem.
       Kolejny pomysł, po "randce małżeńskiej", na budowanie jedności naszych małżeństw i wysławiania Pana Boga zabawą i tańcem. Do zabawy dołączyli również ks.proboszcz Andrzej Starczewski i ks.Radosław Kluska.
       Pomimo tak smacznych ciast i wykwintnie podanych potraw, przebojem kulinarnym balu okazała się "tarta bułka". Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza Marcinowi i Agnieszce, Sławkowi i Eli z Andrzejem, którzy wykorzystali swój talent i zdolności na zorganizowanie balu.

  Zapraszamy do podobnych inicjatyw.

  Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.01.22 Krajowe spotkanie opłatkowe DK

       W dniach 13-15.01.2012r. w Warszawie odbyło się spotkanie opłatkowe odpowiedzialnych za DK, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Pobyt w Warszawie okazał się nie tylko wspaniałym czasem spędzonym we wspólnocie, ale również uświadomił nam ogromną rolę każdego chrześcijańskiego małżeństwa w misji ewangelizacyjnej. Był również piękną lekcją historii i patriotyzmu, w związku z wyjazdem wspólnoty do grobu Bł.ks.Jerzego Popiełuszki, przy kościele Św. Stanisława Kostki i zwiedzaniu muzeum Bł.ks.Jerzego.
       Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania ze szczegółowej relacji umieszczonej na stronie głównej DK, konferencji ks.dr.Artura Szymczaka i refleksji pary krajowej po spotkaniu opłatkowym.


Konferencja ks. dr. Artura Szymczyka

Szczęść Boże
Hania i Grzesiu

2012.01.19 Spotkanie opłatkowe DK - podsumowanie

       Następnego dnia po święcie Objawienia Pańskiego odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe.
       Właśnie w takim okresie, nasza niekiedy trudna i uciążliwa wyprawa całymi rodzinami, była pięknym sposobem świętowania narodzenia Naszego Pana. Radość ze spotkania i wspólnego przeżywania Eucharystii była tym większa, że przewodniczył jej ks. Biskup Jan Styrna, który również zaszczycił nas swoją obecnością na Agapie i dzieleniu się opłatkiem.
       Bardzo serdecznie, w imieniu całej wspólnoty, dziękujemy rejonowi Elbląg-Południe i Pasłęk za przygotowanie diecezjalnego spotkania opłatkowego.       
Dziękujemy od siebie wszystkim za przyniesienie smacznego ciasta.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Hania i Grzesiu

2012.01.22 Prośba o informację o kregach

Kochani !

       Dla lepszego poznania wspólnoty DK z naszej diecezji proponujemy przedstawienie się wszystkich kręgów na stronie DK diecezji. Oprócz imion małżonków, ks.moderatora, można dodać krótką historię, jak krąg powstał, rok, parę pilotującą, patrona (o ile jest), jakieś ciekawe wydarzenia z życia kręgu, przynależność do rejonu i parafii oraz koniecznie kilka zdjęć.
Materiały prosimy przesyłać na nasz adres e-mail:

Szczęść Boże

Pozdrawiamy
Hania i Grzesiu.

2012.01.04 Bezalkoholowy bal karnawałowy

       21.01.2012 o godzinie 19:00 na Zamku w Sztumie, DK organizuje bezalkoholową zabawę karnawałową. Koszt sali 500zł, muzyka, napoje i posiłki - we własnym zakresie. Decyzja z przedpłatą 20zł przy okazji Spotkania Opłatkowego 07.01.

Zapraszamy!

Zdecydowanych prosimy o kontakt z Marcinem Katarzyniakiem
tel. kom: 796 37 78 18
e-mail:

Hania i Grzesiu

2012.01.02 Spotkanie opłatkowe DK

       Tak jak zaplanowaliśmy i jest to podane w kalendarium - w dniu 07.01.2012r. odbędzie się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła naszej diecezji. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 16.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy kościele MBKP ul.Robotnicza 69 w Elblągu. Po Eucharystii rodziny i kapłanów zapraszamy na agapę i wspólne kolędowanie.

PS.
Pamiętajmy o pomocy w przygotowaniu agapy (ciasta).

Hania i Grzesiu


Aktualności
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009

 
---