Press "Enter" to skip to content

PIELGRZYMKA RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE DIECEZJI ELBLĄSKIEJ – PASŁĘK, 02.09.2023r.

Po raz kolejny Pasłęk, a dokładnie kościół św. Bartłomieja, był miejscem spotkania członków Ruchu Światło – Życie. U progu roku formacyjnego w Diecezjalnej Pielgrzymce uczestniczyła młodzież, rodziny Domowego Kościoła oraz kapłani – moderatorzy.                                                    

Na początku wszyscy zebrani zostali powitani przez moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztofa oraz parę diecezjalną Domowego Kościoła – Kasię i Michała. Następnie podziękowano za trzyletnią posługę parze rejonowej Rejonu Pomezania – Joli i Andrzejowi oraz przedstawiono – Agnieszkę i Marcina – ich następców.

Po zawiązaniu wspólnoty przyszedł czas na osobiste spotkanie każdego z nas z Jezusem Chrystusem. Podczas Namiotu Spotkania mogliśmy sobie odpowiedzieć na pytania: Co nas wzmacnia na drodze rozwijania swoich talentów? Co jest źródłem lęku w naszych codziennych wyborach?                                       

Umocnieni adoracją Najświętszego Sakramentu mogliśmy, jak co roku, wysłuchać świadectw uczestników wakacyjnych rekolekcji. Rozpoczęła młodzież. Później o swoich przeżyciach opowiadały małżeństwa z Domowego Kościoła: Teresa i Ryszard (świadectwo z OR II’), Dorota i Piotr (świadectwo z OR III’)  oraz moderator Rejonu Elbląg-Północ – ksiądz Karol (z przeżytej OR II’).                                                                                       

Jeszcze przed Eucharystią usłyszeliśmy wiele informacji , a także słów zachęty do służby w następujących diakoniach: Diakonii Oazy Rekolekcyjnej, Diakonii Wyzwolenia, Diakonii Modlitwy, Diakonii Liturgicznej oraz Diakonii Komunikowania Społecznego.                                                                                                                   

I wreszcie  szczyt naszego spotkania – Eucharystia, której przewodniczył w asyście wielu księży moderatorów – ksiądz Przemysław. Wygłosił on również homilię. Nawiązując do przypowieści o talentach, podkreślił, że powinniśmy ciągle i systematycznie pracować  nad sobą  i nie rezygnować z otrzymanych od Pana Boga darów. Zachęcał też, abyśmy przez obecny rok formacyjny starali się odkrywać „głębię” i różnorodność Kościoła. Przypomniał także, że nie ma Kościoła bez Krzyża. Zatem powinniśmy być gotowi do niesienia Go i wyzbycia się grzechu, egoizmu i obojętności.                                                                              Eucharystię w bogatej oprawie liturgicznej i muzycznej zwieńczyło „rozesłanie” nowych animatorów i par rejonowych DK do posługi w kolejnym roku formacyjnym oraz wspólne zaśpiewanie nowej piosenki roku OŻK 2023 „Żywy jest Kościół Twój”. Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przy figurze Niepokalanej – naszej patronki, odmówili swoją modlitwę.                                                                                                                                 

Pielgrzymkę zakończyła agapa, podczas której pokrzepieni posiłkiem, mogliśmy porozmawiać o naszych radościach i troskach.

Lucyna i Jacek

Loading