Press "Enter" to skip to content

DIECEZJALNE DIAKONIE W NASZEJ DIECEZJI

Owocem dobrze przeżywanej formacji jest włączenie się w diakonię,
w służbę na rzecz innych, na rzecz całej Wspólnoty,
tak abyśmy za naszym Założycielem mogli powiedzieć:
 

SŁUŻĘ, WIĘC JESTEM…

 • Diecezjalna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła
  gromadzi małżeństwa gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie, które swoją posługą pomagają innym wzbogacać formację poprzez organizację rekolekcji. Uczestnictwo w rekolekcjach jest jednym z siedmiu zobowiązań małżonków formujących się w Domowym Kościele. Dlatego tak bardzo istotnym jest prawidłowe przygotowanie i poprowadzenie rekolekcji. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”.
  Jeżeli słyszysz w swoim sercu wezwanie do służby innym w Diakonii Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła nie gaś go, zadzwoń pod nr 607-833-835 i stań się robotnikiem w winnicy Pańskiej.

Marta i Arek Gorczyńscy

 • Zadaniem Diecezjalnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło – Życie 
  jest formacja, koordynacja i inspiracja działań w dziedzinie modlitwy. Do tej pory organizowaliśmy oazy modlitwy, randkę małżeńską w kościele, seminarium odnowy wiary. Posługujemy modlitwą wstawienniczą dla osób, które tego potrzebują i o taką modlitwę proszą.

Nasza wspólnota na przestrzeni czasu składała się z kilkunastu osób, obecnie jest to dość stały skład,
który spotyka się raz lub dwa razy w miesiącu na spotkaniach modlitewnych i formacyjnych.
Na spotkaniach modlimy się głośno, spontaniczną modlitwą wstawienniczą. Na bieżąco przekazujemy sobie również intencje modlitewne, które do nas spływają lub o których dowiadujemy się w czasie innych spotkań. Opiekunem duchowym Diakonii Modlitwy naszej diecezji jest ks. Zbigniew Kulesz zaś animatorami Dorota i Leszek Wilk, tel.884-900-595. Cała wspólnota posługuje charyzmatami, którymi nas Pan obdarza potrzebnymi w danym czasie i miejscu.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w spotkania Diakonii Modlitwy,
zachęcamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe, kapłanów i małżeństwa.
Spotykamy się po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w salce zakrystii parafii św. Mikołaja w Elblągu.
Można nas znaleźć również na Facebooku: Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Elbląskiej. 

 • Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło – Życie
  Jezus przyszedł po to aby dać świadectwo prawdzie i wyzwolić nas z niewoli grzechu. Czymże jest prawda? Co to jest wolność? Zły duch posługuje się przede wszystkim kłamstwem i lękiem. To są podstawowe narzędzia naszego zniewolenia. Słowo wolność, zaraz po słowie miłość, jest najbardziej nadużywanym i przekłamanym słowem w dzisiejszym świecie. Dzisiejszy świat, kultura, którą stworzyliśmy, atakuje nas wieloma lękami zarówno realnymi jak i wymyślonymi (fakeami). Łatwo pogubić się a lęk jest powszechny, wszechobecny i występuje pod wieloma jawnymi oraz ukrytymi formami.

  Dziewiąty drogowskaz charyzmatu, który przyjęliśmy jako swój, to „Nowa kultura”. Cała pedagogika, którą stworzył pod natchnieniem Ducha Świętego, o. Franciszek Blachnicki streszcza się do tego co uczymy się na samym początku formacji od nowego człowieka do nowej kultury. Ludzie wolni i wyzwalający mają niezwykłą, pochodzącą od Boga, siłę tworzenia wokół siebie nowej kultury.

  Zapraszamy KAŻDEGO, komu bliska jest prawda, wolność oraz nowa kultura do kontaktu. Zapraszamy kapłanów, małżonków oraz młodzież (nie tylko członków KWC). Jeśli te trzy filary wywołują jakieś poruszenie w Waszych sercach dajcie znać. Nie lękajcie się.

  Magdalena i Łukasz Marciniak
  tel. 797110599 lub 797110566
  e-mail: luka.marciniak@gmail.com

 • Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego


 • Diecezjalna Diakonia Liturgiczna

Loading