Press "Enter" to skip to content

DIECEZJALNA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI ZIELONKI PASŁĘCKIEJ – 01.04.2023r.

W dniu 01.04.203 r. odbyła się Diecezjalna Droga Krzyżowa Domowego Kościoła.

Rożne są drogi współczesnego człowieka. Coraz bardziej przypominają autostradę lub ekspresówkę. Jadąc taką drogą obrazy za oknem szybko zmieniają się. Nie jesteśmy w stanie im się przyjrzeć i umyka wiele szczegółów. Ciągłe zabieganie, presja, stres…. Niestety najczęściej to nasz własny wybór. Słowo „muszę” jest słowem niewolnika. Tak łatwo akceptujemy każde „muszę”, nasze priorytety każą się podporządkować.

Przeszliśmy ulicami Zielonki Pasłęckiej idąc za Jezusem. Towarzyszyły nam rozważania ks. Franciszka Blachnickiego, które zapisał w celi więziennej. Zamknięty przez komunistów za kratami zachował wewnętrzną wolność. Zostawił nam „Notatki z rekolekcji zamkniętych”.

Dzięki Ci Panie, że pozwoliłeś zjechać z autostrady na drogę w Zielonce Pasłęckiej przepełnioną zaufaniem, pokojem, Twoją obecnością oraz łaską pochodzącą od Ciebie. Jak zwykle nie chciało się, było tyle rzeczy do zrobienia…

Dzięki też za świadectwo mieszkańców Zielonki Pasłęckiej, którzy spontanicznie odrywali się od swej codzienności i dołączali do rodzin DK.

Magda i Łukasz 

Poniżej zamieszczamy tekst rozważań  Drogi Krzyżowej w Zielonce Pasłęckiej…

*Droga Krzyżowa z ks.Blachnickim

Loading