Press "Enter" to skip to content

ADWENTOWY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY – REJON ELBLĄG PÓLNOC 11.12.2022

Za nami Rejonowy Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. To pierwsze spotkanie wspólnoty rejonu Elbląg-Północ w tym roku formacyjnym.

Radość spotkania z Chrystusem i Niepokalaną, w jedności z całym Ruchem Światło-Życie i Domowym Kościołem, przyczyniły się do zjednoczenia i umocnienia naszych kręgów na drodze wspólnego kroczenia małżeństw i rodzin do świętości.

Kilkugodzinne spotkanie przebiegało pod hasłem „Leiturgia”. Ksiądz moderator naszego rejonu – Karol Waga, podczas wygłoszonej konferencji poruszył temat „Życie w Świetle”, tak bardzo związanego z Eucharystią, a przede wszystkim z jej piękną i bogatą liturgią. Na podstawie fragmentów listu apostolskiego papieża Franciszka „Desiderio desideravi” zachęceni zostaliśmy do jeszcze większej pracy nad odczytywaniem symboliki liturgicznej i posługiwania się nią. Wszystko po to, aby żyć nią na co dzień. Ksiądz Karol szczególnie zachęcił nas wszystkich do odkrywania i pielęgnowania charyzmatu liturgii w ciszy, skupieniu, żeby kontakt z Panem Bogiem i odkrywanie darów Ducha Świętego było jeszcze bardziej owocne oraz prowadziło do pokornej służby. W takiej ciszy i głębokim skupieniu staraliśmy się wspólnie uwielbiać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie podczas Namiotu Spotkania.

Poznane i wypracowane zewnętrzne znaki oraz postawy liturgiczne staraliśmy się, przy pięknie przygotowanej oprawie muzycznej, zastosować podczas wspólnotowej Eucharystii. Radość uczestnictwa i posługi stała się tym większa, że sprawowana była w III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości.

Zwieńczeniem dnia wspólnoty był czas dla siostry i brata, czyli Agapa. Mieliśmy okazję do wzajemnych rozmów, dyskusji i dzielenia się tym, czym żyjemy na co dzień.

 To był wspaniały, dany nam, przez Jezusa Chrystusa, czas.

       Moderator Domowego Kościoła Rejonu Elbląg-Północ – ks. Karol Waga
 Lucyna i Jacek

  

 

Loading