Press "Enter" to skip to content

POMÓŻMY UKRAINIE

„Zaprawdę, powiadam wam:
Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili”
Mt 25, 40

Drodzy Bracia i Siostry
– członkowie Domowego Kościoła

Choć konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą trwa już od dłuższego czasu … to wszyscy mieliśmy nadzieję, że to co się wydarzyło – że ta wojna – nigdy się nie wydarzy… Dziś wszystkie oczy, myśli, ręce a przede wszystkim nasze modlitwy zwrócone są w stronę Ukrainy. Ofiary tej jakże bolesnej wojny zbrojnej to przede wszystkim dzieci, młodzież, kobiety, matki, żony, seniorzy oraz … mężczyźni, którzy zostali tam, by bronić wolności, bronić ojczyzny, bronić domów, bronić własnego życia …

Dochodzące głosy od mieszkańców z Ukrainy to przede wszystkim głosy wdzięczności – wdzięczności za wszelką pomoc, którą otrzymują ze strony Polaków. Wiemy, że i wielu z nas zaangażowało się już w tę pomoc. Pomagamy lokalnie, pomagamy poprzez różne zbiórki/akcje. Niektórzy przyjęli już Uchodźców pod swój dach – w tym miejscu bardzo prosimy aby te osoby poinformowały nas o tym ( dkelblag@gmail.com lub telefonicznie: Michał 503140535 ) oraz zgłosiły swoją pomoc wpisując się w ankiecie pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1nOMJd8LtrlINkWubJCRaHE_U25HwUNTYNg9HE8GI0Wg/edit?ts=6224cda6 . Wielu z nas zapewne jeszcze chciałoby wspomóc Uchodźców materialnie/rzeczowo – i tych z Was również prosimy o kontakt z nami w celu umówienia sposobu odebrania zebranych darów. Listę konkretnych potrzeb możemy znaleźć klikając na poniższy link: https://www.oaza.pl/ruszamy-z-pomoca-ukrainie/ .

Odpowiadając na apel pary krajowej Domowego Kościoła Małgorzaty i Tomasza Kasprowiczów oraz Moderatora Generalnego Ruchu Światło – Życie ks.Marka Sędka oraz Moderatora Krajowego DK ks.Damiana Kwiatkowskiego przekazujemy informacje, które od nich otrzymaliśmy z prośbą, aby jak najwięcej członków Ruchu się o tej możliwości wsparcia dowiedziało i zaangażowało.
Zjednoczeni w pomaganiu

Katarzyna i Michał

 

Linki do miejsc, gdzie można włączyć się do pomocy ludności z Ukrainy:

http://www.wirtualnachoinka.pl

https://wspieram.oaza.pl/campaigns/pomoc-ukrainie/

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce ze złem …

Loading