Press "Enter" to skip to content

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – PATRONALNE ŚWIĘTO MODERATORÓW RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE

„Styl bliskości jest stylem Boga. Ale styl Boga pozostaje także stylem współczucia i czułości. Nie zamykajcie serc na problemy. A zobaczycie ich wiele! Kiedy ludzie przychodzą i mówią wam o problemach, abyście im towarzyszyli, poświęcajcie czas na słuchanie i pocieszanie. Współczucie, prowadzi cię do przebaczenia, do miłosierdzia. Bardzo was proszę: bądźcie miłosierni, bądźcie tymi, którzy przebaczają. Ponieważ Bóg wszystko przebacza, nie męczy się przebaczaniem, my jesteśmy tymi, którzy męczą się proszeniem o przebaczenie. Bliskość i współczucie… Ale współczucie czułe, z tą czułością rodziny, braci oraz ojca. Z tą czułością pozwalająca doświadczyć, że jesteś w domu Boga. Życzę wam tego stylu, tego stylu, który jest stylem Boga.“

papież Franciszek
Watykan, 25 kwietnia 2021r

Drodzy Kapłani – Moderatorzy Ruchu Światło – Życie naszej diecezji 

Dziś, w patronalne święto Moderatorów – w Niedzielę Chrztu Pańskiego, obchodzoną w naszym Ruchu jako Niedzielę Chrystusa Sługi,  zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwach.
Niech dobry Bóg obdarza Was nieustannie łaską i pokojem. Niechaj nie brakuje Wam entuzjazmu i siły potrzebnej do codziennej pracy. A Chrystus Sługa niech będzie dla Was zawsze źródłem niewyczerpanych darów, aby całym życiem świadczyć o swej przynależności do Boga. 

W imieniu całej wspólnoty
Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej
Katarzyna i Michał Toczek

Loading