Press "Enter" to skip to content

8 GRUDNIA – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTRZEJ MARYI PANNY – PATRONALNA UROCZYSTOŚĆ RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE I SŁUŻBY LITURGICZNEJ

8 grudnia – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy święto patronalne Ruchu Światło-Życie oraz Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła i służby liturgicznej. 

 

[…] Niepokalana – to osoba wolna od „pokalania”, czyli grzechu, który jest w swej istocie zwróceniem się ku sobie w odruchu egocentryzmu, miłości własnej, samolubstwa, w odruchu uwarunkowanym przez pychę czyli samoubóstwienie. Niepokalana, wolna całkowicie od tego wszystkiego – jest, określając ją pozytywnie – osobą całkowicie oddaną, zwróconą poza siebie w odruchu dawania siebie, czynienia daru z siebie, w odruchu całkowicie bezinteresownym. Inaczej mówiąc – Niepokalane Poczęcie to pełnia miłości polegającej na oddaniu siebie, to szczyt miłości stworzenia wracającej do Boga-Stwórcy. Niepokalana jest pełnym urzeczywistnieniem osoby powołanej do posiadania siebie w dawaniu siebie, jest pełnym odnalezieniem siebie przez bezinteresowny dar z siebie. To oddanie bezgraniczne! Niepokalana jest więc „osobowym szczytem” odkupionej ludzkości. Człowiekiem w pełni odkupionym i wyzwolonym, wzorem osobowym dla wszystkich ludzi, Nowym Człowiekiem, Nową Ewą u boku Chrystusa – Nowego Adama.

ks. Franciszek Blachnicki
Fragmenty artykułu „Tajemnica wielka – w Chrystusie i w Kościele.
Charyzmat maryjny Ruchu Światło-Życie”

Dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest szczególnym dniem dla całego Ruchu Światło-Życie (dla Oaz Dzieci Bożych, dla Oaz Młodzieżowych i dla rodzinnej gałęzi – Domowego Kościoła), który Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki często nazywał dziełem Niepokalanej. 

NIEPOKALANA, MATKO KOŚCIOŁA – MÓDL SIĘ ZA NAMI …

Loading