Press "Enter" to skip to content

IX FILIALNA PIELGRZYMKA KWC DO GIETRZWAŁDU

Wdzięczni za Dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszamy do współudziału wszystkie chętne Rodziny Domowego Kościoła naszej diecezji w:

IX FILIANEJ PIELGRZYMCE KRYCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA 
DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W GIETRZWAŁDZIE
dnia 28 sierpnia 2021 (sobota).

To w Gietrzwałdzie, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego. Stańmy razem z Maryją w Jej Sanktuarium aby podprowadziła nas do Swojego Syna.

Chętni, którzy jeszcze nie włączyli się w to dzieło a chcieliby odpowiedzieć  także na wezwanie naszego Założyciela ks.Francniszka Blachnickiego, mogą wypełnić poniższą deklarację i złożyć ją w darze w czasie Eucharystii na pielgrzymce a także w czasie każdej Eucharystii w trakcie Diecezjalnych lub Rejonowych Dni Wspólnoty.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10:00  przy źródełku Drogą Krzyżową po górkach Kalwarii.
Przy kolejnych stacjach będzie możliwość dać krótkie świadectwo – do czego zachęcani są uczestnicy pielgrzymki. Świadectwo ma dotyczyć:
– moje przeżywanie i doświadczenie wolności,
– jak Pan Jezus działa poprzez moją osobę wśród ludzi do których jestem posłany,
– czy staram się być bezinteresownym darem z siebie dla innych ludzi,
– jak rozumiem wolność i jaką wartość ona dla mnie stanowi.

Po Drodze Krzyżowej o godzinie 13.00 polecając  intencje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wszystkich jej członków  zostanie odprawiona Msza Święta w Sanktuarium.

Po Eucharystii czas wolny na posiłek (we własnym zakresie).
Po obiedzie w Amfiteatrze, konferencja, którą wygłosi Pani Małgorzata Nawrocka, pedagog, dziennikarka oraz autorka kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników.

Pisarka zasłynęła w mediach jako manifestantka swojego zdecydowanego sprzeciwu wobec publikacji, które jej zdaniem mają negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży.
Jako pisarka zadebiutowała tytułem „Pacynki Faustynki”, który został opublikowany w zbiorze zatytułowanym „Piórka z podwórka”. Aktualnie Małgorzata Nawrocka posiada w swoim dorobku wiele utworów napisanych specjalnie dla najmłodszych czytelników, takich jak m.in. „Warkocze Maryi”, „Urodziny Księżniczki” czy też „Dlaczego święty jest uśmiechnięty?”.
Małgorzata Nawrocka jest obecnie uznawana za specjalistkę w zakresie tzw. zagrożeń duchowych, jakie niesie za sobą określona literatura. Pisarka poświęciła temu zagadnieniu kilka swoich publikacji w których wyraziła przekonanie o dużym stopniu szkodliwości dla rozwoju duchowego popularnych książek, nierzadko uchodzących za wartościowe. Zarzuty, jakie stawia Małgorzata Nawrocka współczesnej literaturze, to przede wszystkim wypieranie Pana Boga z naszego życia, wulgaryzacja języka, erotyka przybierająca formę pornografii oraz propagowanie okultyzmu, magii, wróżbiarstwa itp.
Prywatnie Małgorzata Nawrocka jest żoną Marka  Nawrockiego, razem wychowują trzy córki.
Mieszkają w Warszawie. Od 30 lat wraz z mężem należą do domowego Kościoła Ruchu Światło Życie i są członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych którym bliskie jest Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i chęć spotkania się z Matką Bożą w Jej Sanktuarium.

Ze względu na nadal panujące zagrożenie  Covid- 19 bardzo prosimy o dostosowanie się do obostrzeń.

Szczęść Boże

Loading