Press "Enter" to skip to content

DOM – Diecezjalna Oaza Matka – Pasłęk 19.06.2021r.

     Diecezjalna Oaza Matka ( DOM) to spotkanie, podczas której modlimy się o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji organizowanych w naszej diecezji a także ma miejsce rozesłanie rekolekcyjne dla posługujących. Tym razem spotkanie odbyło się w sobotę 19.06.2021 w Pasłęku w zawsze dla nas otwartej i gościnnej parafii pw. Św.Józefa.   

      Zawiązanie wspólnoty, poprowadzone przez Parę Diecezjalną, Kasię i Michała Toczków, poprzedziło czas modlitwy osobistej,  opartej o fragment  Łk 4,16-24.

     Następnie Moderator Diecezjalny RŚ-Ż ks. Krzysztof Kaoka wygłosił konferencję wprowadzająca nas w temat nowego roku formacyjnego. „Prawda – Krzyż – Wyzwolenie”  – Założyciel Ruchu myśl tę rozwinął w książce o tym samym tytule, opisującej wizję chrześcijańskiej służby społecznej na rzecz wyzwolenia narodów spod jarzma systemów totalitarnych,  opierających swoje działanie na kłamliwej antropologii i zastraszaniu.

  Ks Krzysztof wskazał, że obecne czasy przynoszą również zagrożenie dla wolności człowieka,  może nawet większe niż te wynikające z ucisku totalitarnych ideologii XX wieku.  Zawsze jednak droga do wyzwolenia jest jedna: przez prawdę i  krzyż.

     Podobne wezwanie skierował do nas podczas Eucharystii Moderator DK, ks Przemysław Demski. Tylko przez krzyż Chrystusa możemy stać się wolnymi. Tylko w Jego sercu możemy odnaleźć niewyczerpane źródło łaski. Wyzwaniem i wezwaniem dla nas na nadchodzący rok niech będzie przyjęcie wolności w Chrystusie i głoszenie jej innym.

     Na zakończenie Eucharystii byliśmy uczestnikami radosnej ceremonii  wręczenia krzyży animatorskich trzem  animatorom R.Ś-Ż. Oni już przyjęli to szczególne posłanie do służby. Podobne rozesłanie do służby „ na misjach” przyjęli animatorzy i moderatorzy oaz rekolekcyjnych, którzy w okresie wakacyjnym będą prowadzić OR1 i ORAR 2.

     Przez Oazę prowadziła nas nowa, stara ( sprzed ponad 30 lat) pieśń roku Dziś Kościele żyjącego Boga wstań , pieśń oddająca ducha gorliwości ewangelizacyjnej  Oazy Animatorów  Wielkiej Ewangelizacji (OAWE) z 1990 roku. I pewnie jest w tym jakiś Boży zamysł, by Jego  Kościół wstał…

Anna i Jacek

Loading