Press "Enter" to skip to content

RELACJA Z ADWENTOWEGO REJONOWEGO DNIA WSPÓLNOTY W REJONIE ELBLĄG PÓŁNOC

W dniu 05.12.2020 Wspólnota Domowego Kościoła przeżywała Adwentowy Dzień Wspólnoty. W rejonie Elbląg Północ przeżywaliśmy go na dwa sposoby.

Mieliśmy możliwość wysłuchania w dowolnym czasie konferencji, którą przygotował i nagrał moderator naszego rejonu Ks. Wojciech Zwolicki. Link do konferencji każdy otrzymał na e–mail. Mogliśmy również, spotkać się z Jezusem na Namiocie Spotkania w zaciszu swojego domu i przeżyć Eucharystię indywidualnie w swojej parafii lub uczestniczyć we Mszy Św.  transmitowanej za pomocą środków masowego przekazu.

Jednocześnie mogliśmy przeżywać Adwentowy Dzień Wspólnoty w kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Rozpoczęliśmy o godzinie 14.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. Mogliśmy trwać w bliskości Jezusa przeżywając Namiot Spotkania. W ciszy rozważaliśmy słowa z Listu Św. Pawła do Efezjan (Ef 1,3-7).

Następnie o godzinie 15.00 wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Kulminacyjnym momentem naszego spotkania była Eucharystia, podczas której prosiliśmy za wstawiennictwem Niepokalanej – patronki Ruchu Światło–Życie o przymnożenie wiary, nadziei i miłości oraz o wzrastanie ku dojrzałości w Chrystusie małżeństw i rodzin naszej Wspólnoty. 

Niech Niepokalanie Poczęta Matka Kościoła wspomaga nas w drodze rozwoju ku dojrzałości w Chrystusie.

Chwała Panu

Monika i Paweł

Loading