Press "Enter" to skip to content

EUCHARYSTIA Z ROZESŁANIEM W REJONIE ELBLĄG POŁUDNIE

20 września 2020 roku rejon Elbląg Południe rozpoczął pracę w nowym roku formacyjnym. Przybyliśmy wszyscy do kościoła parafialnego w Nowicy, gdzie gościł nas – ksiądz Moderator Adam Skrzyński.

By budować naszą dojrzałość w Chrystusie – zgromadziliśmy się na Eucharystii.
W rozważaniu słowa Bożego ksiądz Adam zwrócił uwagę, że My też zostaliśmy powołani do pracy w winnicy Pana, każdy w różnym czasie, a ON wyznaczył jedną zapłatę – zbawienie.  Nie mamy się porównywać, oceniać – praca jest dla naszego wzrostu – dojrzewania. Wybraliśmy drogę w domowym kościele – odkrywajmy i doceniajmy całe bogactwo darów i możliwości jakie w nim mamy dla małżeństwa, rodziny, wspólnoty – nie stójmy bezczynnie i nie narzekajmy, zachęcał do tego słowami: „Przestań oceniać, zacznij doceniać. Pan nasz, jako nasz Przyjaciel chce dla nas tego, co dobre – najlepsze”.

Podczas tej Mszy św. rejon Elbląg-Południe wzbogacił się o kolejny krąg – cztery małżeństwa; z Pasłęka, Krosna, Zalewa i Kamionki, które  wyraziły chęć dołączenia do DK i formowania się według jego zasad. Są oni  dla nas ogromną radością. Nowy krąg powstał przy parafii bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. Jego Moderatorem jest ks. Maciej Ruciński, a parą pilotującą kończącą tę posługę byli Magda i Przemek Peruccy.

Na zakończenie ksiądz Moderator rozsyłał animatorów – wręczając świece i błogosławił ich posłudze.

Chwała Panu!
Dorota i Leszek

Loading