Press "Enter" to skip to content

EUCHARYSTIA Z ROZESŁANIEM W REJONIE ELBLĄG PÓŁNOC

            W niedzielę 20.09.2020 r. Wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Elbląg-Północ zgromadziła się w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu, aby wspólnie rozpocząć nowy rok pracy formacyjnej w kręgach 2020/2021 pod hasłem „Dojrzałość w Chrystusie”. Rozpoczęliśmy o godz. 15.00 od wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia m.in. w intencjach kręgów Domowego Kościoła. A następnie uczestniczyliśmy w mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem moderatora rejonu ks. Wojciecha oraz ks. Marka i ks. Piotra z parafii  św. Mikołaja.

Podczas kazania ks. Marcin, nawiązując do Słowa Bożego o robotnikach w winnicy (Mt 20, 1-16), zwrócił uwagę, że charyzmat Domowego Kościoła to służba oraz, że można być w kościele, a można nie być nawróconym i nie dać się Bogu przemieniać. Dlatego postawił pytania do osobistej refleksji: czy rzeczywiście przeżyłem/łam nawrócenie, bo to wiąże się z podjęciem pracy w winnicy Pana tak na 100%, nie na 50%. Czy chcę pracować w tej winnicy, obdarowując drugiego człowieka Chrystusem, który mnie obdarował? Nawiązując do tegorocznego logo „drzewa życia”, które wpisane jest w ziemię, ale jego korzenie są poza światem – w Bogu, podkreślił, że winnica powinna być zakorzeniona w Chrystusie. A tymczasem winnica Pana wysycha od chorób i niewiary, od lęku przed wzięciem odpowiedzialności. Jest winnicą okaleczoną, ale i piękną, pełną miłości, w której jest sam Chrystus. Dlatego trzeba na nowo, z zaufaniem otworzyć się na działanie łaski Pana w nas.

            Pod koniec Eucharystii nastąpiło rozesłanie do posług – moderator rejonowy pobłogosławił parę rejonową oraz nowe pary animatorskie rozpoczynające posługę w tym roku formacyjnym. 

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w naszych rodzinach i małżeństwach, wspomagając nas na drodze rozwoju ku rzeczywistej dojrzałości w Chrystusie. 

Chwała Panu.
Monika i Jacek 

Loading