Press "Enter" to skip to content

FILIALNA PIELGRZYMKA KWC – GIETRZWAŁD 2020

Jak co roku od ośmiu już lat – w ostatnią sobotę sierpnia bieżącego roku filia pelplińska wraz Diecezją Łomżyńską Ruchu Światło – Życie pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, aby podziękować za Dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Gietrzwałd to jedyne w Polsce uznane przez Kościół miejsce objawień Matki Bożej,
to wyjątkowe miejsce, w którym stanęliśmy wraz z innymi na Drodze Krzyżowej, aby wraz
z Jezusem przyznać się i pokonywać nasze wielorakie zniewolenia. Był to czas, kiedy wiele osób złożyło swoje świadectwo dotyczące Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, tego jak to Dzieło działa w ich życiu, jak oddziałuje na innych oraz ile dobra z bycia wolnym i wyzwalającym daje abstynencja od alkoholu i innych używek, które teraz szczególnie lansuje świat.

Po Drodze Krzyżowej mieliśmy chwilę, aby spotkać się z innymi uczestnikami pielgrzymki i tak po prostu, po ludzku pobyć razem.

O 13:00 rozpoczęła się Msza Święta, w której Kapłani modląc się, polecali  intencje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wszystkich jej członków. W trakcie Eucharystii kilka osób złożyło deklaracje przystąpienia do Krucjaty, w tym jedna z naszej diecezji.

Kolejna chwila przerwy dała możliwość skorzystania z oferty obiadowej domu pielgrzyma, gdzie mogliśmy zregenerować nasze siły fizyczne.

,,Zagrożenia w popkulturze’’ połączone ze świadectwem ,,moje nawrócenie
w Gietrzwałdzie” to tytuł konferencji, którą wygłosił Pan Grzegorz Kasjaniuk,  muzyk i krytyk muzyczny. Dzięki temu świadectwu wielu z nas uświadomiło sobie to, jaki rodzaj muzyki może mieć ogromy wpływ na nasze życie, na naszą przyszłość.

Bogu niech będą dzięki za ten czas, za tych wszystkich ludzi, którzy tworzą kolumnę ratunkową dla innych. Już teraz w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich na kolejną pielgrzymkę w przyszłym roku, w ostatnią sobotę sierpnia – do zobaczenia.

Kasia i Michał.

Loading