Press "Enter" to skip to content

Nowy krąg przy parafii katedralnej

29.06.2020 w katedrze św. Mikołaja pięć małżeństw świadomie i odpowiedzialnie zdecydowało się przystąpić do Domowego Kościoła. Decyzja była poprzedzona dwuletnim okresem pilotowania, podczas którego formujący się krąg mógł rozwinąć się duchowo i jednocześnie poznawał zobowiązania Domowego Kościoła. Podczas mszy inaugurującej nowi członkowie wspólnoty mieli okazję aktywnie uczestniczyć we Mszy Świętej poprzez przygotowanie i składanie darów, czytanie Pisma świętego, śpiew psalmu, modlitwy wiernych czy jako służba liturgiczna.
Wygłoszone przez ks. Marka Piedziewicza kazanie było poświęcone roli rodziny jako najmniejszej, ale żywej i fundamentalnej tkance społecznej, która kształtuje ducha człowieka, wzmacnia małe wspólnoty oraz wychowuje nowe pokolenia. Pokreślono iż miłość rodziców względem siebie i dziecka ma stanowić wzór, drogowskaz i fundament rozwoju duchowego dziecka. Odwołano się również do apostołów Piotra i Pawła, którzy swoim życiem i wiarą stanowią fundament życia chrześcijańskiego i kościoła katolickiego na świecie.
We Mszy Świętej uczestniczyły rodziny i przyjaciele nowych członków oraz małżonkowie z Domowego Kościoła z rejonu elbląskiego. Akt przystąpienia do DK dokonał się podczas publicznej deklaracji składanej przez wszystkie małżeństwa.
Msza święta była również okazją do wspomnienia dwóch solenizantów, księży Piotrów z naszej parafii. Uroczystość została zakończona agapą podczas której młodsi i nieco starsi stażem członkowie DK mogli wymienić się swoimi doświadczeniami płynącymi z bycia we wspólnocie.

Magda i Marcin

Loading