Press "Enter" to skip to content

Pielgrzymka KWC do Niepokalanej.

W ostatnią sobotę sierpnia bieżącego roku uczestniczyliśmy w 7 filialnej  pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanej, do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Rozpoczęła się ona Drogą Krzyżową prowadzoną przez diecezję łomżyńską i bydgoską, której przewodniczył ksiądz Wacław Dokurno – diecezjalny moderator KWC diecezji toruńskiej. Droga krzyżowa przeżyta w przepięknym miejscu ubogacona krajobrazem i pogodą dostarczyła nam wielu duchowych przeżyć. Przy każdej stacji drogi krzyżowej chętni spośród członków, kandydatów oraz sympatyków KWC dzielili się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z różnymi zniewoleniami.  

Klęcząc przy stacji „Jezus spotyka swoją Matkę” usłyszeliśmy słowa, które nas bardzo poruszyły. Maryja – Matka płakała nad losem Jezusa –  swojego  Syna i patrzyła jak upada. My – rodzice – też czasem jesteśmy świadkami upadków naszych dzieci … i chcemy im pomóc powstać … Dzisiejszy świat funduje im łatwy dostęp do wielu używek, zaczyna zniewalać coraz to nowszymi telefonami, grami czy pornografią. Nasze dzieci wchodzą właśnie w wiek kiedy to wpływ towarzystwa może być dla nich zgubny. Tu najlepszą i niezastąpioną pomocą naszym dzieciom jest objęcie ich modlitwą. W tym momencie przekonaliśmy się, że to jest właśnie ten czas by zostać już nie tylko kandydatami ale członkami KWC. Chcemy ofiarować nasz post abstynencki właśnie w intencji naszych dzieci, by miały siły i odwagę stawić czoła wszelkim swoim słabościom i zniewoleniom.

O 13:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił moderator centralnej diakonii KWC ks. Wojciech Ignasiak. To lęk stoi u podstaw wielu zniewoleń całych pokoleń, a w Piśmie Świętym sam Bóg aż 365 razy w różnych zwrotach mówi do nas NIE LĘKAJCIE SIĘ – głosił kaznodzieja. W trakcie procesji z darami wiele osób złożyło jako swój dar deklarację przystąpienia do Krucjaty.

Po Mszy Świętej mieliśmy trochę czasu dla siebie oraz dla siostry i brata. A o 15:00 spotkaliśmy się w amfiteatrze, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wysłuchać krótkiej konferencji ks. Ignasiaka przybliżająca działalność KWC. Na koniec ksiądz Wojciech pobłogosławił i zaprosił wszystkich na kolejną 8 pielgrzymkę KWC do Gietrzwałdu za rok 29 sierpnia 2020 roku.

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas bycia właśnie tam, u Maryi Niepokalanej Matki Kościoła – patronki KWC, bycia i tworzenia tej Wspólnoty oraz wysłuchania tych wszystkich świadectw, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Katarzyna i Michał Toczek

Loading