Press "Enter" to skip to content

DOM – DIECEZJALNA OAZA MATKA 2019

Dnia 15 czerwca w parafii św Andrzeja Boboli w Sztumie, przeżywaliśmy Diecezjalną Oazę Matkę, podczas której odbyło się uroczyste zakończenie roku formacyjnego wraz z włączeniem do Wspólnoty Domowego Kościoła dwóch nowych kręgów – ze Sztumu oraz z Pasłęka.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia przez parę diecezjalną Bernadetę i Andrzeja w tematykę nowego roku formacyjnego, które brzmi: Wolni i Wyzwalający.

Hasło nawiązuje do 40 rocznicy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którą będziemy przeżywali w nowym roku. Jednakże już dziś, kończąc ale zarazem też rozpoczynając nowy rok formacyjny, postarajmy się odkrywać zniewolenia, które nam i naszym bliskim grożą, w różnych dziedzinach naszego życia, byśmy mogli stawać się coraz bardziej świadomi, wolni i wyzwalający.

Szczytem całego spotkania była Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem moderatora DK ks. Przemysława Demskiego, który wygłosił do nas także homilię , w której przypomniał, że nieustannie jesteśmy zapraszani do Chrystusowej Miłości, która jest nam potrzebna jak woda i powietrze oraz powoływani do przekazywania Jej dalej.

Podczas Eucharystii zostały również wręczone przez księdza proboszcza Andrzeja Starczewskiego oraz ks.Adama Skrzyńskiego świece oraz materiały formacyjne nowo włączonym do wspólnoty małżonkom. Msza święta zakończyła się uroczystym rozesłaniem moderatorów i par animatorskich, którzy będą posługiwać podczas rekolekcji organizowanych przez naszą diecezję.

Ostatnim punktem DOM była wspólna Agapa, podczas, której nasze dzieci twórczo pochylały się nad ukazaniem różnorakich zniewoleń zagrażających współczesnemu człowiekowi , gdy w tym samym czasie ich rodzice radośnie pochylali się nad pysznymi kiełbaskami.

Kapłanom, gospodarzom, diakonii muzycznej i wszystkim uczestniczącym w zakończeniu roku formacyjnego 2018\19 dziękujemy i przypominamy, że : ,,Nie ma wakacji bez formacji”.

Joanna i Marek

FOTORELACJA /dzięki fotoreporterskiej pracy Andrzeja, Piotra i Przemysława/

Loading