Press "Enter" to skip to content

WOLNI I WYZWALAJĄCY – 44 KONGREGACJA ODPOWIEDZIALNYCH

W dniach od 22 do 24 lutego odbyła się 44 Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Przedstawiciele oazowych wspólnot diecezjalnych z kraju i zagranicy wraz z  biskupem Krzysztofem Włodarczykiem delegatem KEP ds. Ruchu Światło-Życie w atmosferze modlitwy zjechali się tradycyjnie do Częstochowy. W tym roku uczestnicy pochylili się nad tematyką  nowego roku formacyjnego, który rozpocznie się wraz z Centralną Oazą Matką /Uroczystością  Zesłania Ducha Świętego/ – WOLNI I WYZWALAJĄCY. Nawiązuje on do 40 rocznicy powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która została uroczyście ogłoszona w obecności Ojca Świętego, Jemu oddana i przez Niego pobłogosławiona podczas 1. Pielgrzymki do Polski 8 czerwca 1979 r. w Nowym Targu. Powołana jako odpowiedź na apel Jana Pawła II skierowany do Polaków u progu pontyfikatu:

„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.

Wszyscy mogliśmy zobaczyć nowy znak roku, który bardzo nawiązuje do znanego nam loga KWC oraz usłyszeć i zaśpiewać nową piosenkę roku “Powołani do wolności”.

Troska o Nową Kulturę  odczytywaną w świetle 40 letniej historii, ale przede wszystkim w obliczu współczesnej troski o prawdę w dziedzinie ludzkiej płciowości i troski o nasze środowisko było tematem kolejnych referatów.

Powoli przygotowując się do nowego roku warto zwrócić uwagę, jak możemy zatroszczyć się o naszą wolność aby nieść wyzwolenie innym.


Bernadeta i Andrzej

Loading