Press "Enter" to skip to content

POWOŁANIE – MOJA CODZIENNOŚĆ DDW ELBLĄG 20.10.2018

W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej 20.10.2018 roku odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Poprzedzony był przedpołudniowym spotkaniem dla animatorów i moderatorów Domowego Kościoła wspólnie pochylających się nad słowami Jezusa „Wypłyń na głębię” (Łk 5,4)
Pierwszą część zaczęliśmy w kaplicy trwając w Namiocie Spotkania przed Najświętszym Sakramentem, gdyż wypada, aby On na początku pobłogosławił i dał światło. Następnie para diecezjalna – Bernadeta i Andrzej, wygłosili konferencję o powołaniu animatora do służby w kręgu, poruszając i wyjaśniając niektóre aspekty formacji według zamysłu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Księża moderatorzy w tym samym czasie mieli własną konferencję. Puentą konferencji były spotkania w 3 grupach, na których animatorzy DK dzieli się swoim doświadczeniem związanym z powołaniem, dając świadectwo żywej i realnej obecności Boga w życiu.
Para Diecezjalna zatroszczyła się nie tylko o sferę duchową ale i o cielesną.
W refektarzu seminaryjnym czekał na nas krzepiący ciało posiłek. Obiad oraz pyszne słodkości, które były dostępne praktycznie przez cały dzień, przygotowały konkretne osoby za co serdecznie i z całego serca im dziękujemy.
Po obiedzie dołączyli pozostali członkowie kręgów Domowego Kościoła z naszej diecezji. Zaczęliśmy od zawiązania wspólnoty z członkami Ruchu. Para diecezjalna powitała wszystkich przybyłych, po czym konferencję – świadectwo wygłosił moderator ks. Przemysław Demski. Ksiądz moderator poprzez swoje świadectwo pokazał nam, co znaczy trwać w codziennym trudzie swojego powołania. Dziękujemy księże Przemku za obecność, słowo i świadectwo wiary. Po konferencji odbyły się spotkania w grupach, pozostające w temacie „Powołanie – Moja codzienność”. Uczestnicy mogli dzielić się świadectwem, opowiadając o tym jak Boża wola realizuje się w ich życiu, co znaczy powołanie i jak je odkrywamy. Pomiędzy poszczególnym wydarzeniami, zachęcani byliśmy do podjęcia modlitwy w ramach Róży Różańcowej Domowego Kościoła.
Kolejnym punktem dnia były świadectwa, które przedstawili nam Anna i Marcin oraz Ksiądz Sławomir. Po wysłuchanych przykładach realnego oddziaływania Ducha Świętego w życiu członków DK nie można zaprzeczyć realnej obecności Boga w życiu chrześcijanina. Następnie wszyscy udali się na agapę – dobrze, gdy jest czas na nawiązywanie relacji i przyjaźni, popijając kawę i kosztując pysznych ciast .
Życie rodzi się z Życia. Perełką, wisienką na torcie, zwieńczeniem całego dnia wspólnoty była Eucharystia, pod przewodnictwem ks. Bp. Jacka Jezierskiego, odprawiona w katedrze. Księże Biskupie, dziękujemy Ci za zaangażowanie, dobre słowo i modlitwę w intencjach Domowego Kościoła, to buduje naszą wiarę, nadzieję i miłość.
Umocnieni Słowem, świadectwem, ubogaceni relacjami powróciliśmy do swoich domów, aby dalej głosić słowa Prawdy o miłości Boga.
Niech Pan Bóg będzie uwielbiony we wszystkich doświadczeniach i owocach tego spotkania. Tego dnia nie byłoby bez ludzkiej pracy i ofiary. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy przez modlitwę i konkretne działanie przyczynili się do organizacji tego spotkania.
Z Panem Bogiem.
Gabriela i Grzegorz Radomyscy

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Andrzejowi i Łukaszowi.

Loading