Press "Enter" to skip to content

DOM w Pasłęku

W dniu 9 czerwca bieżącego roku w Uroczystość  Niepokalanego Serca Maryi w parafii św. Józefa w Pasłęku dzięki gościnności księdza administratora parafii Dariusza Kułakowskiego odbyło się Diecezjalne Zakończenie Roku Formacyjnego.
Rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez moderatorów naszego Ruchu, by wspólnie podziękować Jezusowi  za miniony rok i prosić o potrzebne łaski dla całego Ruchu Światło-Życie.
Za nami rok formacyjny, który przeżywaliśmy pod hasłem „Sługa Niepokalanej”.
Tak jak przez cały miniony rok i tym razem podczas wygłoszonej przez księdza Przemysława Demskiego homilii rozważaliśmy postawę służby w naszym codziennym życiu. W wygłoszonym do nas Słowie Bożym, ksiądz Przemek ukazał nam, że spośród wielkiego bogactwa życiorysów świętych Kościoła, największym wzorem w naszym dążeniu do świętości jest Niepokalana, gdyż to właśnie Maryja, w szczególności dla dziewcząt i kobiet, jest najlepszym wzorem Nowego Człowieka. Maryja jest nam tak bliska, ponieważ prowadziła proste życie, podobne do naszego. Była matką, żoną, wdową i tak  jak my, odczuwała smutek, przeżywała troski, cierpienie. Jej postawa pokazuje nam, że mimo naszych upadków, słabości,ciemności, od których  nie jesteśmy zupełnie wolni, możemy a nawet musimy robić choćby małe kroczki do przodu używając do walki narzędzi, którymi posługiwała się Maryja czyli miłości, cierpliwości i pokory.
Przed błogosławieństwem nastąpił moment rozesłania moderatorów i  animatorów, którzy w te wakacje będą posługiwali na rekolekcjach organizowanych przez naszą diecezję.
Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się do Oratorium, aby wspólnie uczestniczyć w uczcie miłości. Przy grillu i słodkościach cieszyliśmy się wspólnie swoją obecnością, a także dzieliliśmy wiedzą na temat Ruchu Światło-Życie poprzez udział w quizie. W tym czasie powstało też wiele wspaniałych portretów naszego założyciela księdza Franciszka Blachnickiego, autorstwa naszych dzieci.
Księża moderatorzy wraz z parą diecezjalną Bernadetą i Andrzejem, dziękując za każdą posługę podejmowaną w tym roku formacyjnym, zachęcali do wzięcia udziału w rekolekcjach wakacyjnych  – zarówno Domowego Kościoła, jak i Oazy Dzieci i Młodzieży.

Niech zatem Maryja Matka Niepokalana będzie dla nas wzorem w naszym duchowym wzroście w okresie wakacji i całego nowego roku, który będziemy przeżywać pod hasłem”Młodzi w Kościele”

CHWAŁA PANU!
Joanna i Marek

„Jak być sługą?” GOŚĆ ELBLĄSKI

 

Pełna fotorelacja
Dziękujemy Andrzejowi i Przemkowi za fotografie

Loading