Press "Enter" to skip to content

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Elbląg Południe

Nasz RDW  przeżywaliśmy 03.03.2018 w Parafii Bł. Doroty w Elblągu. W spotkaniu wzięli udział licznie zgromadzeni członkowie Domowego Kościoła rejonu Elbląg Południe oraz młodzież.

Rozpoczęliśmy o godz. 15:00 zawiązaniem wspólnoty oraz modlitwą do Bożego Miłosierdzia. Następnie nasz moderator ks. Adam Skrzyński wygłosił konferencję w której poruszył istotę oddania się Maryi „w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu” My również powinniśmy każdego dnia pozwalać, aby Boże Słowo kształtowało nas tak jak Bóg tego chce, a nie jak nam się wydaje. W ten sposób zezwalamy na to, aby kształtował się w nas „Nowy Człowiek”. Trudność tego aktu, jest szansą na coś najbardziej istotnego dla nas. Trzeba w tę trudność wejść. W Kanie Galilejskiej Maryja mówi: „uczyńcie wszystko cokolwiek Wam powie”. Nie ma tu miejsca na nic pomiędzy, na coś połowicznego. Jest tylko radykalizm w stawaniu się Nowym Człowiekiem.

Po konferencji wysłuchaliśmy wzruszającego świadectwa o tym jak Maryja przemienia życie człowieka i rodziny. Na spotkaniach w grupach pogłębialiśmy te treści dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Po Mszy św. spotkanie zakończyliśmy agapą.

Jesteśmy Bogu wdzięczni za ten błogosławiony czas.

Kasia i Jarek Baturewicz

Loading