Press "Enter" to skip to content

ADWENTOWY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY – REJON ELBLĄG POŁUDNIE 10.12.2022

10 grudnia o g.15.30 w kościele Błogosławionej Doroty z Mątów w Elblągu rozpoczęliśmy Adwentowy Dzień Wspólnoty Rejonu Elbląg Południe. Po zapaleniu świecy przez parę rejonową -Agatę i Jacka – i krótkiej modlitwie do Ducha Świętego, rozważaliśmy w Namiocie Spotkania fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza Łk 2,25-32.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji. W duchu tegorocznego hasła „Życie w świetle” ks.Daniel Kurowski przybliżył nam temat światła w liturgii. Przede wszystkim światło świec to znak obecności Boga,
to Jezus Chrystus, ale w adwencie to też Maryja, która w symbolicznej świecy roratnej świeci światłem swojego Syna, którego nosi pod sercem. Ksiądz Daniel namalował nam też sugestywny obraz pierwszych Eucharystii odprawianych w katakumbach przy blasku świec.

Po konferencji, podczas spotkania w grupie omówiliśmy znaczenie różnych świec, które towarzyszą nam podczas liturgii oraz ważnych momentach naszego życia.

Szczytem naszego Dnia Wspólnoty i źródłem, z którego mogliśmy zaczerpnąć, była Eucharystia sprawowana przez księdza Sylwestra Nowokrzewskiego, przeżywana ze wspólnotą parafialną. Oprawę muzyczną zawdzięczamy Czarkowi.

Spotkanie zakończyliśmy Agapą i w atmosferze radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa wróciliśmy do swoich domów.

Chwała Panu!

Iwona i Krzysztof

Loading