Press "Enter" to skip to content

DIECEZJALNA OAZA MATKA – 18.06.2022 STAGNIEWO

Niedługo po COM-ie czyli Centralnej Oazie Matce w Krościenku – nasza diecezja przeżyła Diecezjalną Oazę Matkę – rozesłanie oaz wakacyjnych i wprowadzenie w nowy rok formacyjny, który tym razem przeżywać będziemy pod hasłem „ŻYJMY W ŚWIETLE”.

     18 czerwca bieżącego roku w Betanii, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Stagniewie spotkaliśmy się, aby budować tą większą Wspólnotę składającą się z trzech rejonów Elbląga Północ, Elbląga Południe i Pomezanii.

      Zawiązaniem Wspólnoty i modlitwą do Ducha Świętego rozpoczęliśmy nasze spotkanie. 
     Następnie Moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie naszej diecezji, ks. Krzysztof Kaoka wystawił Najświętszy Sakrament,  aby umożliwić zebranym wejście do Namiotu Spotkania. We fragmencie z Ewangelii św. Mateusza (5,13-16) Pan uzmysłowił nam, że to właśnie my jesteśmy solą tej ziemi i musimy być „odpowiednio słoni” abyśmy nadawali dobry smak naszym działaniom i swoją postawą dobrze świadczyli o samym Bogu, abyśmy byli  przydatni Jego planom, w przeciwnym razie jako sól „bez smaku” będziemy nadawać się jedynie na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
     Kolejnym punktem była konferencja Moderatora rejonu Elbląg Południe, ks.Adama Skrzyńskiego wprowadzająca w temat nowego roku formacyjnego „Życie w świetle”. Ksiądz Adam bardzo rzeczowo i konkretnie przedstawił nam zagadnienie życia w świetle przywołując wiele przykładów wprost z Biblii. Wiemy teraz, że dużo zależy od nas samych, że aby żyć w świetle musimy stawać codziennie w tym Bożym świetle.
      Kulminacyjnym punktem naszego DOMu była Eucharystia wraz z rozesłaniem moderatorów i animatorów na rekolekcje wakacyjne, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks.Biskup Józef Wysocki. 
        Nasza diecezja, dzięki zaangażowaniu osób  posługujących w diecezjalnej diakonii rekolekcyjnej przygotowała rekolekcje: Oaza Rodzin II stopnia w Olsztynie oraz Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia w Laskowicach Pomorskich. Niestety z racji na udostępnienie Seminarium w Olsztynie dla uchodźców z Ukrainy nasze rekolekcje OR II zostały odwołane.  W tym miejscy raz jeszcze pragniemy podziękować Moderatorom, Animatorom oraz Kapłanowi, którzy przygotowali te rekolekcje.
    Po uczcie duchowej przyszedł czas na agape, czas spędzony w gronie naszych braci i sióstr. Czas spędzony przy ciepłym posiłku i słodkościach przygotowanych przez nasze rejony był najlepszym przykładem tego jak bardzo brakuje nam tego czasu spotkania twarzą w twarz z drugą osobą.
    Dziękujemy wszystkim,  którzy włączyli się w przygotowania tego dnia, którzy swoimi talentami służyli innym.
       Byliśmy razem. Choć chciałby się by było nas znacznie więcej …  Stworzyliśmy jedną wielką Wspólnotę, która razem się modli, śpiewa i po prostu jest RAZEM…
 
CHWAŁA PANU !!!
Katarzyna i Michał

Loading