Press "Enter" to skip to content

ADWENTOWY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY – ELBLĄG PÓŁNOC – 04.12.2021r.

W dniu 04.12.2021 r. w parafii Św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu odbył się Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Elbląg-Północ, który przeżywaliśmy w temacie: „Prawda”.

Nasze przedświąteczne spotkanie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Następnie zapaleniem świecy oraz modlitwą do Ducha Świętego i Niepokalanej Matki Kościoła zawiązaliśmy Wspólnotę.

Para rejonowa, Monika i Paweł przywitała wszystkich obecnych. Miło było nam gościć parę diecezjalną Katarzynę i Michała Toczek. Spotkaniu przewodniczył, moderator rejonowy ks. Wojciech Zwolicki.

Następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozważaliśmy na Namiocie Spotkania fragment Ewangelii Św. Łukasza (Łk 1, 46-55). Był to czas uwielbienia Boga słowami Magnifikat.

Po adoracji uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił do nas Słowo ks. Wojciech. Ważnym aspektem, było pytanie: Gdzie szukać prawdy? Wśród wielu opinii i propozycji ważne jest znalezienie przestrzeni dla rzeczywistej prawdy. Tą przestrzenią jest Słowo Boże – Pismo Święte jako natchnione niesie nam prawdę o Bogu, o nas samych; szukając prawdy nie możemy skupić się jedynie na naszych ludzkich możliwościach – potrzebujemy Tego, który jest samą Prawdą ą prawdą jest Jezus – Słowo Wcielone. Słowo ma moc, by czynić nasze życie prawdziwym, a więc byśmy byli takimi, jakimi chce nas mieć Bóg. Na tej drodze przewodniczką jest dla nas Maryja: Ona wsłuchuje się w Boże wezwanie i w efekcie przyjmuje w wierze Słowo Boże, które całkowicie kształtuje Jej życie. Kapłan zwrócił uwagę na prawdę w wypełnianiu zobowiązań, czy żyję zgodnie z tym co przyjąłem? Jedynym źródłem prawdy jest sam Bóg. Człowiek żyjący prawdą upodabnia się do Boga.

          Nakarmieni duchowo po Eucharystii powróciliśmy do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania, za obecność, modlitwę, Waszą posługę i wspólnotę.

Chwała Panu!
Monika i Paweł

  


      

 

 

 

Loading