Press "Enter" to skip to content

PASCHALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY W REJONIE ELBLĄG POŁUDNIE – 24.04.2021r.

Nasz ostatni w tym roku formacyjnym- Paschalny Dzień Wspólnoty – w rejonie Elbląg p[Południe przeżywaliśmy trochę inaczej. Ciągle poszukujemy drogi zachowując wszelkie obostrzenia, by móc się modlić we Wspólnocie – razem się wspierać i wzrastać w Panu.

Tym razem nasz dzień rozpoczęliśmy już w piątek – gdzie w wieczornej porze ksiądz moderator spotkał się z małżeństwami online i po krótkiej modlitwie wygłosił do nas konferencję. – Mieliśmy okazję zobaczyć siebie i poczuć taką namiastkę wspólnoty– a to okazuje się być bardzo ważne.  Ksiądz Adam Skrzyński pięknie objaśniał nam symbolikę przypowieści o Samarytaninie, którą wzbogacił o obrazy.  Mogliśmy wejść w relację ze słowem Bożym. Dostaliśmy też wyzwania :

  1. Przyjąć Boże Słowo.
  2. Modlić się za powołania kapłańskie.
  3. Zatrzymać się, by dostrzec ranę (swoją i innych).
  4. Pozwolić dotknąć swoją ranę (przez Samarytanina – Jezusa).
  5. Towarzyszyć innym w ich ranach.
  6. Wprowadzać innych do pełnej wspólnoty Kościoła
    (przestrzeń Zmartwychwstania, działania Ducha Świętego, powołania).
  7. Wypuścić innych do osobistej przygody.
  8. Wychodzić na drogi życia.

 Cała konferencja została nagrana a tym, którzy nie mogli być z nami tego wieczoru, udostępniona.

 W sobotę mieliśmy okazję do spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie oraz Eucharystii tylko dla małżeństw Domowego Kościoła. Z racji rozległości rejonu – odbyło się to w dwóch miejscach jednocześnie – w Morągu ksiądz Paweł Kaukus – (na prośbę chwilowo nieobecnego księdza Sławka) objął małżeństwa swoją opieką. W Elblągu – ksiądz Adam Skrzyński i ksiądz Piotr Sulikowski zatroszczyli się o małżeństwa z Elbląga i Pasłęka.

 Tęskniliśmy za tym wymiarem wspólnoty. Żałowaliśmy, że nie było Agape i spotkania w większym gronie. Da Bóg następnym razem.

                                   Dorota i Leszek przy współpracy Doroty i Marcina 🙂

Loading