Press "Enter" to skip to content

RELACJA Z WIELKOPOSTNEGO DNIA WSPÓLNOTY REJONU: ELBLĄG PÓŁNOC

13 marca 2021 małżeństwa Domowego Kościoła z Rejonu Elbląg-Północ zgromadziły się w parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego i Matki Bożej Szkaplerznej, by wziąć udział w Wielkopostnym Dniu Wspólnoty. Przywitał nas proboszcz parafii a zarazem moderator rejonu Elbląg-Północ ks. Wojciech Zwolicki oraz para rejonowa Monika i Paweł Goryszewscy.
Rozpoczęliśmy o godz. 15-stej przywitaniem Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie i koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem mieliśmy czas by pobyć w ciszy i bliskości Pana Jezusa rozważając Słowo Boże w Namiocie Spotkania (1P2, 1-10). Następnie przeżywaliśmy piękną Mszę Św. bogatą w kazanie, które głosił dla nas ks. Marcin Rusiecki. Z uwagą słuchaliśmy wyjaśnienia słów z czytań dnia, co to znaczy, że możemy być „pobici” i „zranieni” przez Pana, co Pan Bóg może zrobić w naszym życiu by zniszczyć naszą pychę. Cenne były to słowa, zwłaszcza teraz w okresie Wielkiego Postu – czasu szczególnej skruchy i nawrócenia. Ważne też były słowa o tym, że ufać można jedynie człowiekowi, który się modli, bo ten na pierwszym miejscu stawia Boga, więc nas nie zawiedzie i jego osąd będzie zawsze sprawiedliwy. W międzyczasie była możliwość skorzystania ze spowiedzi dzięki posłudze ks. Mateusza Łuszczykiewicza.
Podczas Mszy Św. została zebrana ofiara w postaci jałmużny wielkopostnej na fundusz rekolekcyjny dla małżeństw potrzebujących wsparcia finansowego.  Ten bogaty w treści duchowe i dający poczucie wspólnoty dzień, był dla nas wielką radością. Dał nam siłę i nadzieję, że z Bogiem i innymi „równymi sobie”
możemy dalej kroczyć drogą jaką wyznacza nam Domowy Kościół, pomimo całego zamętu i niepokoju jaki oferuje nam współczesny świat.
Już nie możemy doczekać się kolejnego, a zarazem ostatniego Dnia Wspólnoty,
który odbędzie się już za miesiąc – 24 kwietnia 2021 roku.

Chwała Panu!
Magdalena

Loading