Press "Enter" to skip to content

RELACJA Z DIECEZJALNEGO DNIA WSPÓLNOTY 17.10.2020

Namiotem spotkania w samo południe, w elbląskiej katedrze rozpoczął się Diecezjalny Dzień Wspólnoty diecezji elbląskiej. Ten niecodzienny czas był wstępem do Eucharystii, którą sprawowało sześciu Kapłanów – Moderatorów kręgów z naszej diecezji przy udziale stałego Diakona.

W trakcie homilii Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła, Ksiądz Przemysław Demski mówił o naszym zakotwiczeniu w Krzyżu Chrystusa. Przypomniał nam o tym, że nasza formacja przebiega w naszych domach poprzez realizację naszych zobowiązań, apelował także do całej naszej Wspólnoty, aby o jej jedność dbać i o nią zabiegać nie rezygnując ze spotkań i zachowania łączności – choćby tej telefonicznej. Podkreślił też, że w aktualnej sytuacji spotkania on-line poprzez różne komunikatory są równie ważne jak spotkania na żywo. Poniżej umieszczona jest cała homilia, który pozwoli chętnym powrócić do Jego słów.

Z racji ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w naszym kraju niewielu z nas zgromadziło się w świątyni, niewielu lecz w łączności z tymi, którzy połączyli się z nami poprzez transmisję na żywo i jeszcze teraz „łączą się” poprzez odtwarzanie tego czasu wiemy, że jest nas więcej.

Wdzięczni Panu Bogu za czas spotkania
Katarzyna i Michał

HOMILIA KSIĘDZA PRZEMYSŁAWA MODERATORA DIECEZJALNEGO DK

CAŁA WIDEO RELACJA Z DNIA WSPÓLNOTY

Loading