Miesięczne spotkanie kręgu

Droga Wspólnoto!

Założyciel naszego Ruchu już w pierwszych numerach „Domowego Kościoła. Listu do wspólnot rodzinnych” pisał, że „celem spotkania miesięcznego jest zbliżenie się wszystkich do Boga, zbliżenie małżonków do siebie, zacieśnienie przyjaźni między poszczególnymi małżeństwami w kręgu” (nr 0). W sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami, niemożliwym stało się fizyczne spotkanie kręgu, co nie znaczy, że nie możemy realizować postawionych celów. Dziś w szczególny sposób jesteśmy wezwani do zbliżania się do Boga, nawrócenia, przylgnięcia do Tego, który jest potężniejszy niż wirusy, lęki i słabości. Dziś również mamy okazję do jeszcze większego zbliżenia się do naszych małżonków – wszak formacja w naszych rodzinach i małżeństwach powinna być pielęgnowana i realizowana, może gorliwiej niż kiedyś. Jeszcze raz bardzo gorąco zapraszamy Was do trwania na codziennej modlitwie różańcowej o godz. 20.30 (z wielu miejsc są także transmisje, więc można włączyć się w szerszą wspólnotę Kościoła) oraz na modlitwach, do których zaprasza nas i wzywa Ojciec Święty czy nasi biskupi (np. w środę o godz. 12.00, czy w piątek, 27 marca o godz. 18.00).

Co zrobić ze spotkaniami kręgu i wsparciem, które daje krąg poszczególnym małżeństwom? Fizycznie spotkać się nie możemy, ale zachęcamy Was przede wszystkim do solidnego omówienia spotkania w małżeństwach, a także do zobaczenia, czy inne formy przekazu są możliwe w przypadku konkretnego kręgu. Może to będzie wykorzystanie Skype, WhatsApp`a czy innych narzędzi komunikacji na odległość (wiemy, że już niektórzy takie doświadczenia w ostatnich dniach mają) – pozostawiamy to Waszemu rozeznaniu i decyzji. Pamiętajmy, że jest to sytuacja nadzwyczajna, podobnie jak z Eucharystią. Gdy tylko sytuacja się zmieni, wróci do normy, to wracamy do regularnych spotkań z fizyczną obecnością wszystkich osób, podobnie jak w przypadku Eucharystii – z utęsknieniem wrócimy do spotkania z żywą obecnością Chrystusa. Mamy świadomość, że szczególnie starsze kręgi mogą nie mieć możliwości technicznych do uczestnictwa w spotkaniu na odległość – zatroszczmy się o to, aby przewidziane treści jak najlepiej przedyskutować, przemodlić w naszych małżeństwach. Nie traćmy jednak kontaktu ze sobą – wiele osób w tym czasie może potrzebować wsparcia, nie tylko fizycznego czy materialnego.

Z nadzieją i ufnością, w modlitewnej łączności każdego dnia o 20.30,
Katarzyna i Paweł Maciejewscy