Press "Enter" to skip to content

ADWENTOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY REJONU ELBLĄG PÓŁNOC

Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Elbląg Północ przeżywaliśmy pod hasłem: Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dzieło Miłości.

Dzięki gościnności ks. Wojciecha Zwolickiego naszego moderatora rejonowego, dzień wspólnoty odbył się w parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego i Matki Bożej Szkaplerznej w Elblągu.

Po zawiązaniu wspólnoty swoje słowa skierował do nas ks. Maciej Ruciński diecezjalny moderator Ruchu Światło – Życie, wyrażając swoją wdzięczność wobec rodzin z naszej wspólnoty, które gościły młodzież w swoich domach w czasie dni skupienia. Następnie ks. Wojciech Zwolicki wygłosił konferencję przybliżając nam Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, jako dzieło miłości do człowieka i człowieka do Chrystusa. Krucjata to wychowanie do pewnego stylu życia, życia w wolności. Dawcą prawdziwej wolności jest Jezus Chrystus i tylko dzięki niemu możemy ją otrzymać i żyć jej pełnią.

W grupach dzielenia rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie dostrzegamy w naszych środowiskach – w pracy, w domu, w rodzinie i wśród młodzieży.

W czasie Namiotu Spotkania mogliśmy adorować Najświętszy Sakrament Miłość Boga do człowieka pochylając się nad słowami modlitwy KWC.

Wraz ze wspólnotą parafialną uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym powierzając Matce Najświętszej w przeddzień jej święta nasze rodziny i dzieło KWC.

Następnie wysłuchaliśmy świadectwa Beaty i Tomasza członków KWC z naszej wspólnoty.

Nie mamy wpływu, w jakich rodzinach się wychowaliśmy, ale mamy wpływ na to, jaką rodzinę chcemy budować. W imię miłości podejmujemy decyzję o abstynencji od alkoholu, ale dopiero podjęcie KWC uwalnia nas od obaw i niepewności. Poprzez dar miłości, jakim jest KWC Chrystus czyni nas wolnymi uzdalniając do bycia darem rodziców dla dzieci oraz dzieci dla rodziców.

Kulminacyjnym momentem dnia wspólnoty była Eucharystia, podczas której nowi kandydaci KWC złożyli swoje deklaracje.

Dzień Wspólnoty zakończyliśmy agapą dziękując Panu Bogu i sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas i możliwość dzielenia się sobą oraz naszym świadectwem życia.

Ilona i Grzegorz

FOTORELACJA

Loading