Press "Enter" to skip to content

KONGRES I PIELGRZYMKA KWC NA JASNEJ GÓRZE

W dniu 28.09.19 uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Kongresie Krucjaty Wyzwolenie Człowieka, który odbył się na Jasnej Górze. W trakcie intensywnego dnia pogłębialiśmy naszą wiedzę na temat KWC oraz Diakonii Wyzwolenia. Szereg wykładów oraz prezentacji przygotowanych przez osoby zaangażowane w dzieło wyzwolenia oraz praca w grupach były bardzo pomocne w przybliżeniu idei jaka przyświecała ks Blachnickiemu. Po raz kolejny potwierdziło się, że wiedza jest podstawą zrozumienia.

Najbardziej oczywiste sprawy są czasami odkrywane przez nas najdłużej. Mimo wieloletniego stażu w DK oraz KWC czuliśmy się jak dzieci, które odkrywają świat.

Do tej pory byliśmy przekonani, że Diakonia Wyzwolenia oraz Krucjata Wyzwolenia to coś dodatkowego, coś po formacji w DK. Na kongresie odkryliśmy jak mocno idea wyzwolenia jest wpisana w całą formację, stanowi jej fundament. Już na ORAR I poznajemy ideę i wzór formacji w ramach DK:

foz – zoe → nowy człowiek→ nowa wspólnota → nowa kultura → nowe społeczeństwo

Czyż to nie jest wzór na wolność jednostki i całego narodu?

Jezus oddał życie, aby nas wyzwolić, uczynić z nas nowych, wolnych ludzi. Dopiero ci wolni ludzie są zdolni do tworzenia nowej kultury i nowego społeczeństwa. Nie zależnie czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie, wchodzimy w dzieło wyzwolenia od pierwszego dnia w DK.

Ten rok jest poświęcony 40 rocznicy KWC a jego hasłem jest „Wolni i wyzwalający”. Módlmy się o to aby pogłębienie wiedzy na temat idei, jaką Duch Święty wlał w serce ks Franciszka Blachnickiego, pomogło nam zrozumieć i wprowadzić w życie dzieło wyzwolenia.

Magda i Łukasz Marciniak

Kontynuacją sobotniego Kongresu była niedzielna 39 Pielgrzymka KWC na Jasną Górę.  40 lat od powstania krucjaty zgromadziła rekordową ilość osób. Niech to dzieło dalej się rozwija i wychowuje dalsze rzesze WOLNYCH I WYZWALAJĄCYCH. Naszą diecezjalną wspólnotę reprezentowali Magda i Łukasz, Iwona i Arek i my.
Bernadeta i Andrzej

KONGRES /relacja-eKAI/
PIELGRZYMKA /relacja-eKAI/

 

Loading