Press "Enter" to skip to content

PIELGRZYMKA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DIECEZJI ELBLĄSKIEJ

07.09.201 w parafii  św. Józefa  w Pasłęku odbyło się spotkanie zwane Pielgrzymką Ruchu Światło- Życie  diecezji elbląskiej. Zainicjowało ono kolejny rok formacyjny Ruchu  Światło- Życie  oraz Domowego Kościoła  w diecezji elbląskiej i zgromadziło kręgi z różnych rejonów, miast i  parafii.

            Spotkanie rozpoczęło się  zawiązaniem wspólnoty i pieśnią do Ducha Świętego. Następnie para diecezjalna Bernadeta i Andrzej  powitali małżeństwa i rodziny przybyłe z różnych rejonów diecezji,  przywitali również młodzież oazową oraz przedstawili nową parę rejonową rejonu Elbląg – Północ i podziękowali parze ustępującej. Podziękowali za obecność moderatorom i księżom diecezji elbląskiej posługującym w kręgach Ruchu oraz  diakonii wychowawczej, która przejęła opiekę nad dziećmi. Następnie  przeżywaliśmy Namiot Spotkania połączony z adoracją  Najświętszego Sakramentu (J14,25-28;15,9-17)

Potem nastąpiła  godzina świadectw podczas, której uczestnicy mówili o  owocach rekolekcji. Michalina , Szymon i Dominika dali świadectwo doświadczenia Bożej miłości, ubogacenia i rozeznawania życiowej drogi. Następnie małżeństwa Domowego Kościoła dzieliły się kolejno świadectwami:  posługi animatorskiej podczas rekolekcji I° w Olsztynie jako służby, która polega na „posiadaniu siebie w dawaniu siebie”, mówiły o woli zaangażowania się w tworzenie Oazy Dzieci Bożych rozeznanej na rekolekcjach w Przemyślu,  o odkrywaniu znaczenia rekolekcji tematycznych „Radość zobowiązań” odbytych w Rościnnie.  Pięknym owocem rekolekcji było  świadectwo małżeństwa, które pozbyło się winnicy  i w pełni świadomie wstąpiło do KWC oraz świadectwo ks. Sławka, który przyjął krucjatę za uzależnionych parafian.   Gosia i Jarek z  Diakonii Wyzwolenia Archidiecezji Gdańskiej, „z mocą” wygłosili refleksje nad tematem roku „WOLNI I WYZWALAJĄCY”.  W tym roku mija bowiem 40 rocznica, powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka,  zainicjowanej przez ks. Blachnickiego w odpowiedzi na apel papieża Jana Pawła II o walkę z wielorakimi zniewoleniami narodu. Jarek mówił: „Jezus Chrystus czyni nas wolnymi”… „Człowiek współczesny to człowiek kierowany, stadny, wyczynowy” …”Człowiek wolny to uczeń Jezusa”…” Krucjata Wyzwolenia Człowieka to podejmowana z miłości do Jezusa w zjednoczeniu z jego krzyżem, zbrojna wyprawa o wolność Ziemi Świętej. Tą Ziemią Świętą jest dziś drugi człowiek”  Jarek mówił o innych dziś niż 40 lat temu zagrożeniach i uzależnieniach od narkotyków, hazardu, pornografii  itp.

W najważniejszej części  spotkania, czyli Eucharystii podczas homilii ks. Przemek przypomniał, że Eucharystia zbliża nas do rzeczywistości wieczernika, w której Jezus mówi o miłości, przyjaźni, umywa uczniom nogi, daje władzę odpuszczania grzechów i wyzwala człowieka od lęku. Podczas procesji z darami młodzież, dorośli i księża nieśli deklaracje przystąpienia do KWC.   Po Eucharystii nastąpiło uroczyste pobłogosławienie i rozesłanie nowych animatorów Diakonia muzyczna ubogacała spotkanie piękną oprawą muzyczną i śpiewem. Po mszy świętej w Oratorium św. Jana Pawła II  odbyła się Agape.  

Chwała Panu – Dorota i Janusz

PEŁNA FOTORELACJA /foto Andrzej G/

Loading