Press "Enter" to skip to content

COM – CENTRALNA OAZA MATKA 2019

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  w Krościenku nad Dunajcem od piątku poprzedzającego ją aż do poniedziałkowego święta Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła odbyła się – Centralna Oaza Matka. Był to czas modlitewnego spotkania w kolebce naszego Ruchu, jednoczący młodzież, rodziny, moderatorów i osoby konsekrowane. Rozpoczęliśmy od piątkowej wieczornej Eucharystii połączonej z Nieszporami odprawionej przy grobie naszego założyciela. Podczas homilii usłyszeliśmy przypomnienie, że dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest odpowiedzią na Chrystusowe pytanie Czy miłujesz mnie bardziej?

Sobota, która była Dniem Diakonii rozpoczęła się od jutrzni i celebracji sakramentu pokuty i pojednania, gdzie mogliśmy usłyszeć, iż nie istnieją  dziury w serze bez sera. Nie można więc mówić o grzechu bez miłości. Do południa dzieliliśmy się w grupach fragmentem Listu do Rzymian i możliwościami realizowania treści i wyzwań, które niesie nowy rok formacyjny. Popołudniowa Eucharystia odprawiona w wieczerniku, rozpoczęła nasze wigilijne czuwanie i przyzywanie Ducha Świętego. Podczas Nieszporów nowi członkowie Stowarzyszenia Diakonia wypowiedzieli swoje PRAGNĘ SŁUŻYĆ, a ks. Marek Sędek przypomniał nam ważne treści z Gaudete et exsultate i jak ważne jest dostrzeganie 8 błogosławieństw. Wieczorne modlitewne czuwanie było oparte na Owocach Ducha Świętego, o które prosiliśmy ze świadomością, że owocowanie to proces, o który trzeba nieustanie dbać.

Niedzielna jutrznia rozpoczęła Dzień Animatora od błogosławieństwa 117 nowych animatorów. Podkreślano, że przyjęcie krzyża jest właściwie rozpoczęciem posługi. Podczas Eucharystii bp Krzysztof Włodarczyk podkreślił, iż Duch Święty bardzo lubi być nieustanie przywoływany. Nie powinniśmy w tym przywoływaniu ustawać, ponieważ jest On bardzo delikatny i oczekuje na nasze zaproszenia. Tradycyjne na koniec nastąpiło wręczenie świec Oaz Wielkich będących znakiem jedności, którą odebraliśmy dla naszej diecezji. Przed rozesłaniem pobłogosławiono również osoby wyjeżdżające na misje. Powoli zielony krościeński wieczernik opustoszał, podobnie jak ten jerozolimski po Zesłaniu Ducha Świętego. Ruch Światło-Życie rozpoczął nowy rok formacyjny WOLNI I WYZWALAJĄCY.

Bernadeta i Andrzej

Loading