Press "Enter" to skip to content

ADWENTOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY – REJONU ELBLĄG POŁUDNIE

8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia rejon Elbląg Południe obchodził swój dzień wspólnoty. Rozpoczęliśmy go modlitwą i zasłuchaniem w Słowo Boże. Następnie przyszedł czas na konferencję, którą wygłosił nam moderator ksiądz Adam . Temat nie był łatwy. Usłyszeliśmy wezwanie „Pójdź za mną..” i zastanawialiśmy się co ono oznacza dla nas. Bycie uczniem Chrystusa jest drogą na całe nasze życie duchowe, drogą wzrostu naszej wiary. Bóg obdarza nas swoją miłością i chce byśmy wzrastali a nie zatrzymywali się. W Domowym Kościele  dostaliśmy drogę swojego wzrostu – są nią zobowiązania to bardzo konkretny drogowskaz. Obszarem, w którym przychodzi do nas Bóg jest nasze małżeństwo i nasza codzienność. Na wzór Maryi, która oddała życie Bogu i przez Nią Bóg czyni wielkie rzeczy, tak i my kiedy podejmujemy z pokorą  trudną drogę naszej codzienności, zobowiązań i formacji dajemy przestrzeń w naszym życiu na działanie Boga.

Z tym co usłyszeliśmy udaliśmy się na spotkanie w grupach i dzieliliśmy się tym co możemy zrobić by nasze wzrastanie było owocne, by formacja DK przynosiła konkretne zmiany w naszym życiu. Usłyszeliśmy też świadectwo brata o nawracaniu i wzrastaniu w cnotach. Dziękujemy mu bardzo.

Wyczekiwanym centrum naszego dnia była Eucharystia, którą mogliśmy przeżywać razem z młodzieżą z całej diecezji. Wielka to radość czuć wspólnotę całego Ruchu Światło Życie  i Domowego Kościoła. Mszy przewodniczy ksiądz moderator – Maciej Ruciński , a słowo wygłosił ksiądz Sylwester. Ten dzień zakończyliśmy agapą.
Dziękujemy wszystkim za błogosławiony czas i za wspólnotę.
Dorota i Leszek

Loading