Press "Enter" to skip to content

Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. 1.09.2018 Pasłęk

Dnia 01.09.2018 w Pasłęku, w roku formacyjnym Młodzi w Kościele  miała miejsce Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie Diecezji Elbląskiej. O godzinie 10:00 zebraliśmy się w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Para diecezjalna Bernadeta i Andrzej Omieczyńscy wraz z moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła ks. Przemysławem Demskim rozpoczęła spotkanie od zapalenia świecy i  przywitania zebranych: młodzieży oazowej oraz księży moderatorów i rodzin Domowego Kościoła rejonów Elbląg-Północ, Elbląg-Południe oraz Pomezania.

Po zawiązaniu Wspólnoty sam Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zaprosił nas do Namiotu Spotkania. Był to czas na chwilę zastanowienia się nad swoim powołaniem do świętości w naszej codzienności oraz doświadczenia cudu Miłości Bożej w naszym życiu. Rozmyślania te oparte były na fragmencie z Pisma Świętego J 21, 15-19.

W czasie minionych wakacji wiele małżeństw i młodzieży uczestniczyło w rekolekcjach formacyjnych lub tematycznych. Godzina świadectw był to czas, w którym ochotnicy opowiedzieli o swoich przeżyciach i łasce spotkania Jezusa. Rekolekcje przyczyniły się do odbudowania i pogłębienia relacji z Panem Bogiem oraz drugim człowiekiem. Znalazły się też osoby, które dały świadectwo podjęcia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Duch Święty działał w trakcie całego naszego spotkania. Księża spontanicznie wyczuli potrzebę by zasiąść w kilku konfesjonałach. Szczególną radość w sercach budził fakt, że wielu z nas skorzystało z możliwości pojednania się z Jezusem i przystąpiło do sakramentu pokuty.

W kolejnej części spotkania para diecezjalna podsumowała okres rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję czyli OAZA I w Olsztynie i OAZA II w Pelplinie. Przyznali się jednocześnie, że już rozpoczęli wstępne przygotowania do kolejnych rekolekcji formacyjnych. Był to również czas przekazania wielu ważnych informacji dotyczących planowanych w najbliższym czasie spotkań i imprez na terenie naszej diecezji: Bal Niepodległościowy połączony z Jubileuszem Małżeństw oraz Konferencja pt. Wychowanie do pięknej miłości – jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. Zostały skierowane też zaproszenia do włączenia się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz do Diakonii Modlitwy. Para rejonowa, Rejonu Pomezania, Katarzyna i Michał Toczek złożyła podziękowania księdzu Przemysławowi Demskiemu za Jego owocną współpracę, pomoc i służbę w tym rejonie.

Kulminacyjnym punktem naszej Pielgrzymki była uczta Eucharystyczna, której przewodniczył moderator Ruchu Światło-Życie ksiądz Maciej Ruciński, a homilię wygłosił ks. Przemysław Demski. W swoim słowie zwrócił szczególną uwagę na niezmierne Miłosierdzie Boże i Miłość Boga do człowieka, któremu ofiaruje pełną wolność oraz wolną wolę. Kaznodzieja wezwał do ofiarowania wysiłku dla dobra Wspólnoty oraz pełnego zaufania samemu Bogu. Msza Święta zakończyła się rozesłaniem Animatorów, błogosławieństwem oraz wspólnym odmówieniem modlitwy przez Kandydatów i Członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Agapa – braterska uczta, zjednoczyła nas wszystkich wokół stołu, z którego można było poczęstować się gorącą grochówką oraz domowymi wypiekami przy świeżo parzonej kawie i herbacie.

Szczególne podziękowania należą się parze diecezjalnej, księdzu moderatorowi diecezjalnemu oraz diakonii gospodarczej, muzycznej, liturgicznej i wychowawczej za przygotowanie i przeprowadzenie naszego Diecezjalnego Dnia Wspólnoty.

Kasia i Michał Toczek

PEŁNA FOTORELACJA

Loading