Press "Enter" to skip to content

TWÓRZMY OAZY

„To oczywiste, że jest pustynia. Nie może nas ona jednak zniechęcać, może nas tylko zachęcić ażeby było jak najwięcej oaz. Pustynia jest bowiem tylko wtedy groźna, jeżeli na niej nie ma oazy, jeżeli oazy są bardzo rzadko, bardzo daleko. Wtedy można naprawdę, jak tutaj jeden z was powiedział umrzeć z pragnienia.

Ale jeżeli oazy są, jeżeli są dość gęsto, blisko siebie, to nawet pustynia nie jest groźna. Ja myślę moi drodzy, że jest bardzo głęboka prawda w nazwie oaza. W jakimś znaczeniu życie jest jednak pustynią. Grozi nam pustynia. Powiem jeszcze inaczej: groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz”.

/Karol Wojtyła 16.08.1972/

 

Po czasie rocznej formacji doszliśmy do czasu oaz wakacyjnych. Niech zaowocują one duchowym wzrostem dla wszystkich, którzy wybierają się na rekolekcje. Niech wierność pozostałym zobowiązaniom pozwoli na rozwijanie w tym czasie relacji z Bogiem oraz  więzi małżeńskich i rodzinnych. Nie pozwólmy, aby zapanowała w naszych domowych wspólnotach susza.
Prosimy Was o modlitewne wsparcie dla wszystkich, którzy posługują podczas rekolekcji  organizowanych przez naszą diecezję w Pelplinie i Olsztynie.

Bernadeta i Andrzej
ks. Przemysław

Loading